PDA

Zobacz pełną wersję : Skutki uboczne kreatyny !!!!



TomPL
21-09-06, 23:12
Witam !!! Mam pytanie, czy zazywanie kreatyny oraz innych sumplemętów uszkadza wątrobe (nie mówie tu o sterydach tylko o dopuszczonych na rynek wspomagaczach). Jak myslicie, co słyszeliscie na ten temat, chodzi mi głównie o kreatyne, hmb oraz gaynery. Słyszałem wiele opini ze zarzywanei tych odzywek bardzo niszczy wątrobe. POZDRAWIAM !!!

mapet
22-09-06, 08:20
Nie wiem gdzie to słyszałeś, ale to jest jakaś bzdura.

Jose
22-09-06, 09:53
nie... chyba ze naprawde wielkie ilosci...

u.waw.pl
22-09-06, 18:35
Kreatyna na pewno nie. HMB nie wiadomo, ponieważ do tej pory zbadano do końca jego wpływu na organizm. Duża ilość białka, czyli m.in. odżywek białkowych może mieć zły wpływ na nerki. O wątrobe możesz być spokojny.

tomek.
23-09-06, 15:11
u.waw.pl dlaczego z tą kreatyną jesteś taki pewny ?
nie mówie to o jakimś uszkodzeniu organów czy trwałej utracie zdrowia ale niby we francji jest nielegalna
nie "czułeś nigdy pracy" nerek na cyklu kreatyny?

u.waw.pl
23-09-06, 15:24
To jest temat rzeka... Tak naprawdę nie udowodniono żadnych skutków ubocznych stosowania kreatyny.

tomek.
23-09-06, 15:26
zapytam tak z ciekawosci
jakby kreatyna w polsce miałą taki status prawny jak we francji(czyli nie było by możliwości legalnego kupna tego środku) to czy bys ją zażywał?

u.waw.pl
23-09-06, 17:37
Hmm... Nie wiedziałem, że we Francji jest zabroniona. Jest zabroniona ze względu na skutki uboczne ? Przecież być niedopuszcozna do sprzedaży z innego powodu.

Odp. na Twoje pytanie: tak.

tomek.
24-09-06, 08:34
nie wiem dokłąndie z jakiego powodu

ale podobno zidane miał miec proces za zazywanie kreatyny(lol) ale że osoba medialna itd to mu odpuścili

pakernia.pl
27-09-06, 01:22
To już wyjaśniam... nie znam aqrat rynku Francuskiego... w Niemczech i w Szwecji zabronione są np stacki kreatynowe... ale tylko te z AKG czyli dla przykladu CP jest OK a KnockOut NIE!!
Teraz taka mala dygresja... Szwedzki rynek "leków" znam trochę lepiej, więc wypowiem się w tym temacie... Szwedzi mają zarejestrowane ok 15-20 razy MNIEJ preparatów leczniczych, w tym suplementów, niż Polska... ma to plusy i minusy, nie mnie to oceniać... natomiast, to że w jakimś kraju jakiś preparat jest "zabroniony" czytaj nielegalny, nie znaczy, że jest szkodliwy ...
Dla przykladu podam, że lek na żylaki itp (najbardziej chyba znany i chwalony w Polsce) produkowany przez wielki koncern FRANCUSKI jest znany i chwalony TYLKO w Polsce...
Jeśli pisalem glupoty, proszę o sprostowanie :razz:

tomek.
27-09-06, 15:50
spojrzałem na to co napisałem i wycofuje sie:p

jakas alternatywa dla sterydów powinna być a ja wam pakuje kreatyne i sterydy do jednego wora:p

wiec nie ma co sie bać tylko robić 5-6 tygodniowe cykle po 10 gram kreatyny dzienei 2 razy do roku i napewno nic wam sie nie stanie

jak coś szkodzi szczurą to nie zaczy że szkodzi tez ludzią


ps. Wojtek wróciłes nareszcie :razz:

Bryan
22-10-06, 17:01
:roll:

dexter37
06-11-06, 11:31
chyba ci się pomyliło z amfetaminą człowieku to niszczy watreobę ale nie jakieś tam odrzywki miałes biologię w szkole ? chyba nie :grin:

pey
06-11-06, 11:59
nie wiem czy na biologii akurat uczą czegoś na temat kreatyny i ogólnie czegoś o odzywkach! Każdy kto kupi jakąkolwiek odżywke powinien sie zapoznać z jej składem i działaniem na organizm. Jeśli są jakies wątpliwości najlepiej udać się z pytaniami do lekarza ale mowa tu o skrajnych przypadkach,bo gdy kupimy odzywkę np. w sklepie zielarskim czy innym punkcie z odzywkami możemy sie zapytać sprzedawcy o informacje na temat składu i działania- sprzedawca jest zobowiązany do tego. Ale jasne i czytelne informacje są na etykiecie lub ulotce w opakowaniu i sami możemy sie z nią zapoznać.

tomek.
06-11-06, 17:15
dexter misiu mam nadzieje że do mnie nie buczysz?

panostry
06-11-06, 17:15
Według mnie: Spożywanie kreatyny nie przynoś skutków uboczny.
Nawet nadmierne spożywanie tego środka nie jest szkodliwe ,ponieważ nadmiar kreatyny jest wydalany wraz z moczem jedyne co możesz się spodziewać to biegunka (od nadmiaru)
- gaynery-jedyne co to chyba nadmierne nabieranie tłuszcz ale przy dobrej diecie nie powinno się nic dziać :???:

pey
07-11-06, 22:27
a wydalanie kreatyny nadmiernie spożytej i nie wykorzystanej przez organizm nie obciąża według Ciebie nawet w najmniejszym stopniu nerek?

panostry
08-11-06, 02:41
Zgadzam się z tobą , ale ni na tyle żeby zaszkodzić :neutral:

pey
08-11-06, 11:03
poczytaj więcej o kreatynie...

panostry
08-11-06, 18:46
Witam !!! Mam pytanie, czy zazywanie kreatyny oraz innych sumplemętów uszkadza wątrobe
to chyba to pytanie zadał TomPl to niewiem o co ty bijesz!!?
przepraszam ze się udzieliłem panie GENIUSZU

Jose
08-11-06, 20:12
a wydalanie kreatyny nadmiernie spożytej i nie wykorzystanej przez organizm nie obciąża według Ciebie nawet w najmniejszym stopniu nerek?
Zgadzam się z tobą , ale ni na tyle żeby zaszkodzić pomysl, troche logiki, skoro obciaza nerki to logiczne ze im szkodzi... jesli bys mial niewydolnosc nerek np to nie ma mowy o braniu kreatyny

mateusz641
11-11-06, 18:40
Jedyna wada jaką ma się po kreatynie to częstsze szczanie :)

Kacper
15-12-06, 22:03
Zbyt duze dawki kreatyny mono czyli tzw. monohydratu kreatyny u osob z schorzeniami nerek nie powinny byc wogole stosowane. Mogą pogłębic owe schorzenia.

Na dzien dzisiejszy kreatyna jest suplementem w 100% bepiecznym ale...

o włąsnie. Ze wzgledu na to ze meycyna caly czas idzie do przodu i przeprowadzaja badania... w swoim czasie powiem o co chodzi.

SoPeL
21-12-06, 22:37
Napewno troche szkodzą bo przecież są specjalne herbatki na regeneracje wątroby.

Kakashi
21-12-06, 22:45
na pewno troche szkodzą bo przecież są specjalne herbatki na regeneracje wątroby
i co to ma do kreatyny:| ala...

Odżywek
21-12-06, 23:50
moim zdaniem Kreatyna nie posiada skutkow ubocznych. Przynajmniej o ile mi wiadomo nie udowodniono takich ale nie mowie ze mi wiadomo dobrze. A z tymi herbatkami RADAR ma racje co to ma wspolnego z Kratynka?? heh pozdro.

Bruno-Pn
22-12-06, 14:24
kreatyna nie ma skutkow ubocznych ha dlaczego ? Bo wytwarza ja nasz organizm zniaduje sie w miesie w miejszych ilosciach .
Wiec czemu co jest w nas moze nam szkodzic,
A osoba o slabych nerach lub watrobie polecam klejik . heh
na pewno nie odzywki .
A co do ilosci duzo to nie zdrowo dlatego robi sie przerwy .A jak pijesz piwka lub wode na bronx lub w disco to co nerki i watroba nie dostana .heh jeszcze bardziej.
Kreatyna the best pozdrawiam

Panek-koks
23-12-06, 23:30
kreatyna moim zdaniem jest nieszkodliwa ale lepiej jej nie brac wiecej nie jest wskazane.Kumpel kiedys zjadł o wiele za duzo i zaczoł sie dziwnie czuc ale moze dlatego ze do tego jeszcze cos bral ale nie pamietam co.pozdro

rocky_balboa
24-12-06, 19:25
kreatyna nie ma skutkow ubocznych ha dlaczego ? Bo wytwarza ja nasz organizm zniaduje sie w miesie w miejszych ilosciach .
Wiec czemu co jest w nas moze nam szkodzic,


nasz organizm wytwarza takze wiele innych rzeczy, np. cukier... a co sie stanie gdy wytorzy go 10 razy tyle ile powinno byc w ogranizmie :P ?

ja sam tego nie bralem ale zamierzam... po co rozmyślać czy moze szkodzic czy nie?
a kto mysli czy czekolada szkodzi czy nie, czy fajki szkodzą czy nie, czy alkochol szkodzi czy nie;p rozumiem ze nie bede bral sterydów(przynajmniej narazie tak myśle:P) bo to jest oficjalnie powiedziane że szkodzą na wątrobe i inne skutki uboczne, ale myśle że taka kreatynka(którą bierze duzo ludzi i jakąś im staje, są żywi i silni) raczej nie moze byc szkodliwa w normalnej ilosci

tomek.
24-12-06, 21:10
kreatyna akurat na to czy staje nie ma w ogóle wpływu
chodziło raczej o inne aspekty w tej dyskusji
ale darujmy sobie bo bez badań to tylko można się sprzeczać

Marcin909
26-01-07, 16:23
kreatyna szkodzi jesli bierzesz ją z gów...em
lub ze sterydami he sory za głupi zart ale niemogłem sie opanowac :o :grin: :lol:

Saddamus
26-01-07, 17:24
Stosowanie kreatyny może być szkodliwe jedynie dla nerek (wydalanie kreatyniny), ale to musiałyby być ilości rzędu kilkudziesięciu gram dziennie przez długie miesiące. Efekt uboczny można porównać ze spożywaniem witaminy C ( w warunkach normalnego dawkowania, nie do osiągnięcia ). Co do wątroby, to jedno upojenie alkoholowe ma dla niej nieporównywalnie gorszy wpływ, niż 10 lat wciągania kreatyny

tom
28-01-07, 23:23
loj tam nie szkodzi na nic...

lukasz_g
29-01-07, 11:43
Kreatyna mzoe zaszkodzic przy dluzszym stosowaniu i gdy sie odwadnia organizm
Dlatego nakazane jest zawiekszenie ilosci dostarczania plynow organizmowi.