PDA

Zobacz pełną wersję : Parę pytań. Wynagrodzę sogiem :)



albistel
25-08-08, 22:26
Mam parę pytań odnośnie swojego treningu. Rozpocząłem cykl na masę
i biorę kreatyne mono.

Moje wymiary przed cyklem :
Wiek : 17 lat
Wzrost : 177 cm
Waga : 70,5 kg
Klatka : 88 cm
Udo : 57 cm
Biodra : 95 cm ;/
Bic : 31 cm

Jeżeli mam jak widać grube, nieproporcjonalna nogi, to co robić z nimi podczas treningu na masę ? - nie ćwiczyć w ogóle, robić tak jak resztę, robić na nogi rzeźbę, czy robić na nogi rzeźbę 3x w tygodniu?

Mam pytanie co do mierzenia. Te wymiary mierzyłem tydzień temu, ale rano. Wróciłem dzisiaj z siłowni i się załamałem - robiłem klatkę i biceps. Klatka bez zmian, zaś nogi i biodra w górę. Czy to normalne, że wieczorem jest więcej w nogach i czy to normlany, że godzinę po treningu jest mniej w klatce i bicu ? Boję się zmierzyć rano.

aruss1991
25-08-08, 23:19
hmm.. tez mialem bardziej dobite nogi jak zaczynalem ternig na mase, ale spowodowe bylo to tym, ze wczesniej czesto robilem sobie przysiady, treningi na wyskok. Nim zacząłem cwiczyc "gore" to mialem nie wiele mniej w udzie niz ty, a biceps chyba cm wiekszy, ale to juz niewazne. Na początku gdy zaczynalem nie chcialem stracic z sily wyskoku itp, wiec normalnie cwiczylem nogi, tyle ze obciazeniem raczej lajtowym, tak, zeby utrzymywac forme, pozniej stwierdzielm, ze musze dobic bardziej góre w stosunku do nog, no i olalem je w ogole (pewnie dostane za to opieprz), ale przynajmniej zaczelo to wygladac tak jakbym byl osobą cwicząca na silowni. Ja nie mialem problemow z tym zwiazanych, ale nie uwazam to za godne polecenia. Ja bym radzil dorzucic skakanke przed treningiem, tak, zeby dogrzac miesnie, a pozniej cwiczyc nogi, ale mniejszym obciazeniem niz na mase. Jezeli zdecydujesz sie na "olanie nog" to przynajmniej rozciagnij dobrze miesnie i porozgrzewaj stawy przed silka. Moze cos Twoja dieta kuleje? Moze dostarczasz za malo skladnikow odzywczych, a to, ze cwiczysz i sie pocisz powoduje redukcje na Twojej klatce (hmm tylko jest to malo prawdopodobne po tygodniu w sumie), normalnie to powinienes miec jeszcze jakas pompe po treningu na tych partiach co cwiczyles. A moze poprostu nie zmierzyles dokladnie tak samo jak ostatnio. Po calym dniu "na nogach" mysle, ze jest to mozliwe, ze kilka mm mozesz miec wiecej w obwodach nog wieczorem. Mam nadziej, ze troche pomoglem i zycze przyrostów na "gorze";) Pozdro

Kilu
26-08-08, 00:14
Co do mierzenia to musisz to robić zawsze o jednej porze dnia. Tak samo z wagą ciałą.

Co do nóg to masz dwa wyjścia:
albo przypakować góre żeby to proporcjonalnie wyglądało
lub zwiększyć intensywność ćwiczen na nogi

albistel
26-08-08, 00:33
Czy jak biore kreatyne, a bede katowal nogi to ona bede spadac ?

Reflex__88
26-08-08, 09:08
odnośnie skakanki... skakanie na skakance jest dobrą rozgrzewka całego ciała, nie tylko nóg, pobudza cały organizm... a ten nogi może ci nie odpadną... jak będziesz trenował to wątpię żeby Ci spadły... ćwicz nogi, sa bardzo ważne, jak będziesz dobrze ćwiczył to góra prześcignie nogi... nie przejmuj sie tym zarazie, nauczysz sie ćwiczyć to będziesz wiedział co zrobic z nogami ale wątpie żebi ci tak łatwo urosły, przynajmniej na początku, ładuj po 2 ćwiczenia na czworogłowy uda i cos na 2głowy, coś na łydki i będzie ok... :) (swoją drogą to chciałbym mieć dobrze umięśnione nogi bo choć zawsze je ćwiczylem nigdy nie dogoniły góry i mam je raczej chude w porównaniu do góry...)

Kilu
26-08-08, 17:51
Jesli bierzesz krete to na początku strasznie napompujesz sie wodą, wiec mogą sie powiększyć nogi, ale kiedy odstawisz krete woda zejdzie.

Ja zalecam jedynie intensywny trening nóg, jak sie dobrze płyłozysz to moze nie tyle co schudną a ładnie bedzie widać mięśnie

Reflex__88
26-08-08, 18:08
czy ja wiem czy tak strasznie napompuje się wodą?? to nie deca...