PDA

Zobacz pełną wersję : seria pytań



RockyBalboa
23-08-08, 12:07
1.ile trwa okolo przyrost (po jakim czasie sie pojawia) cwiczac na stalym planie na mase? (wklejam go tu)
poniedzialek klata+tric
Wyciskanie sztangielek lezac 4 serie 10 powt.
Rozpietki sztangielkami lezac 4 serie 12 powt.
Wyciskanie francuskie lezac 4 serie 10 powt.
Prostowanie ramienia w opadzie tulowia 4 serie 10 powt.
sroda plecy bic
pompki z szerokim rozstawieniem rąk 4 serie
Podciąganie sztangielki jednorącz w opadzie tułowia 4 serie 10 powt.
Uginanie ramion ze sztangielkami z supinacja 4 serie 10 powt.
Uginanie ramiona o kolano 4 serie 10 powt.
Piątek barki przedramie
Unoszenie sztangielek bokiem w gore 4 serie 8 powt.
Przemienne unoszenie hantli przed sobą 4 serie 8 powt
Unoszenie sztangielek wzdłoz tulowia 4 serie 10 powt.

2.co jaki czas trzeba zmieniac plan?
3.czy w czasie snu miesnie sie tez regeneruja?
4.czy efektywnosc treningu zalezy tez od pory dnia wykonywania go?lepiej trening robic rano ok. 10,11, czy raczej po poludniu ok. 15,16?
5.co sie stanie jak nie bede robic wymuszonych powtorzen(w planie na mase ostatnie powtorzenia sie robi wymuszone,dodaje sie obciazenia)(powot:nie mam tylu obciazen)?
6.czy w planie na mase sie uzywa wiekszych obciazen i cwiczenia sie sie robi wolno czy bardziej mniejszych i szybkie tempo cwiczen?
7.czy po ciezkim treningu lekki ból miesni i zmeczenie to normalne czy moze objawy stagnacji?
8.czy na bicu mam jakas warstwe tluszczu? jak tak to jak moge sie jej
szybko pozbyc ale bez 6 tyg treningu act?(zalaczam zdiecie)?
pozdro

ciaastek91
23-08-08, 12:20
1. nie da sie tego okreslic, to sprawa indywidualna.
a plan jest z dupy.
za malo serii na klate. ma byc ok.12 serii
pompki nie sa cwiczeniem na plecy tylko na klate.
na plecy tez za malo serii, tak jak przy klacie, ma byc ok.12
nie ma nog. nie ma przedramion. nie ma kapturow. nie ma dolu plecow.
jezeli dopiero zaczynasz cwiczyc, to zrob sobie trening act dla poczatkujacych, da ci on najlepsze rezultaty.
2. co okolo 6 tygodni.
3. zdecydowanie tak.
4. pora nie ma wiekszego znaczenia.
5. wymuszone powtorzenia nie sa niezbedne, sa tylko jedna z metod treningowych.
6. uzywasz maksymalnych obciazen, dobranych tak, zeby wykonac zamierzona liczbe powtorzen. tempo raczej wolne, ruchy plynne i dokladne. faza opuszczania wolniejsza od fazy unoszenia.
7. tak, to normalne.
8. lapka chuda, raczej nie ma opcji zeby byl tam jakis tluszcz ;p

VegetaSSJ3
23-08-08, 13:47
Z takim wiekiem to daj sobie jeszcze 2 lata spokoju z silownia

RockyBalboa
23-08-08, 13:52
to jak zwieksze w kazdym cwiczeniu na klate o 2 serie a pompki zamienie na szrugsy ktore tez angazują kaptury, co do nóg to duzo jezdze na rowerze i biegam wiec narazie moze to wystarczy, co do przedramienia to jest, tylko ze jedno cwiczenie bo wiecej nie znam. to dobrze by bylo?

RockyBalboa
23-08-08, 13:56
mysle ze sobie krzywdy nie robie, staram sie nie obciazac kregoslupa, nie robie cwiczen takich jak martwy ciag albo dzien dobry, z ciezarami narazie nie przesadzam, narazie takie lekkie np na klate biore narazie 15 kg i mi to narazie wystarczy.

ciaastek91
23-08-08, 14:06
no to mowie, przy takim wieku, jak zaczynasz cwiczyc, tylko ogolnorozwojowy trening.

lukemaster
23-08-08, 14:41
no włąsnie kolega tu maił racje za młody ejstes kup sobie drązek i cwicz na drązku takiec wiczenia lajtowe wiesz ogólnorozwojeowe

RockyBalboa
23-08-08, 15:09
ogólnorozwojowy, czyli ten ACT ?

ciaastek91
23-08-08, 15:27
moze byc act, ale nie za ciezko.

lg team
23-08-08, 15:46
lekki trening moze byc
tylko podstawowe cwiczenia bez ciagow, siadow, maxow ect...

RockyBalboa
23-08-08, 17:06
podstawowe cwiczenia czyli np uginanie ramion o kolano, wyciskanie itp ?

lg team
23-08-08, 17:10
tak, ugianie ramoin hantlami, sciaganie drazka ect...

zadnych ciagow, przysiadkow i wyciskan na maxa,

bardziej w celu zapoznania sie z organizmem, bardzo stopniowym przyzwyczajaniem do zakresu ruchow i wysilku niz w celu zdobycia jak najwiekszej masy czy sily

tm7
23-08-08, 18:22
pompeczki, brzuszki, ćwiczenia na drążku, basen , 2 lata jeszcze poczekaj z siłownią

.Smile
23-08-08, 18:26
ja mam jeszcze pytanie, jeżeli trening na masę nie przyniósł pożądanych efektów to można go przedłużyć o kolejne 6 tyg?

RockyBalboa
23-08-08, 19:59
ale takie podstawowe cwiczenia jak podcioganie na drazku itp, uginanie ramion z hantlą itd przy malej intensywnosci chyba mi nie powinny zaszkodzic jakos. aa basen jak najbardziej, plywam duzo gram w siate , rower.. wiele rzeczy robie oprocz silowni.

tm7
23-08-08, 20:29
ja mam jeszcze pytanie, jeżeli trening na masę nie przyniósł pożądanych efektów to można go przedłużyć o kolejne 6 tyg?
trening na mase możesz jechać cały czas , dopóki nie będziesz miał oczekiwanych efektów, tylko trening musisz zmieniać co jakiś czas --> zmieniać ćwiczenia, intensywność, ciężar

RockyBalboa
23-08-08, 22:46
no tak, ale co jaki czas zmieniac plan, i cięzar sie zmienia coraz to na większy? bo jesli tak to mi by obciazen nie starczylo.

PanAntek
24-08-08, 09:50
z tego co widze to masz 14 lat. wiec wieksze cieżary sobie zostaw.

tm7
24-08-08, 10:12
ciężar się zwiększa do pewnego momentu , nie będziesz go zwiększał w nieskończoność, każdy ma jakieś granice