PDA

Zobacz pełną wersję : jak zaczac trening z kreatyna??? pomozcie



fredzik89
11-03-06, 20:01
witam serdecznie :grin:

mam takie pytanko... jak zaczac trening stosujac kreatyne....
mam wlasnie zamiar brac kreatyne na przyrost miesni.....
moze ktos bierze kreatyne i sie podzieli doswiadczeniami????

pozdrawiam i prosze o pomoc :cry:

sławo
11-03-06, 20:03
powiedz jaki masz starz
bo jak dopiero zaczynasz to narazie nie bierz

vanadi
12-03-06, 00:28
co znaczy trening z kreatyna??:> jakis specjalny czy jak?? jak zaczynasz to 3 dni w tygodniu jak juz troche smigasz to 4 moze nawet 5 dni. o to biega bo sie powoli gubie geniusze:>

edek
12-03-06, 09:27
od kiedy kreatyna jest na przyrost mięśni ?? pierwsze słysze, jak coś to kreatyna jest na przyrost siły ...

sławo
12-03-06, 09:34
edek, nie chcę cię zmartwić ale kretyna nie tylko jest na siłę
ale właśnie na przyrost mięśni
na wytrzymałość

edek
12-03-06, 09:40
P.S.
jak chcesz brać kreatynę to napierw potrenuj na sucho ok 1-2 miesięcy a potem przez pierwszy tydzien bierz codziennie ok 5g dziennie (jest to tzw etap nasycenia) a potem przez kolejne 3 tygodnie tylko w te dni kiedy masz tereningi, po tym cyklu zrób sobie ok 3 tyg przerwy a potem następnie zacznij cykl 3 tygodniowy taki jak wcześniej (bez etapu nasycenia)

[ Dodano: 2006-03-12, 09:41 ]
no jakoś sławo nie spotkałem jeszcze kogoś aby od kreatyny doznał przyrostu masy mięśniowej :)

Geryon
12-03-06, 09:45
sławo, musze Cię zmartwić ale kreatyna jest również na przyrost mięśni. Jeżeli nie wieżysz moim słowom poczytaj nawet na opakowaniu :razz: Pewnie na przyrost siły działa super w szczególności xpand w tydzień podbiło mi 10kg wiecej w wyciskaniu hmmm myslałem ze to niemożliwe a jednak...

sławo
12-03-06, 09:47
kolego widzę że wogóle nie masz pojęcia otym co piszesz
nie radz mu żeby stosował kreatynę po 1-2 miesiącach kreatynę można brać po około 5-6 miesiącach treningu
poczytaj co to jest faza nasycenia nie pisz takich bzdur

sławo
12-03-06, 09:48
Geryon, patrz do kogo piszesz

tomek.
12-03-06, 09:50
przy braniu kreatyny zwiększa sie impuls anaboliczny czyli też jest na mase

vanadi
12-03-06, 10:04
faza nasycenia to przezytek;) mi na kreatynie gownie siła szła;)

WorldKilla
12-03-06, 20:34
i masa i sila idze do gory!
jaki masz starztreningowy??

fredzik89
13-03-06, 07:05
tak praktycznie to nie cwicze regularnie....
zazwyczaj cwicze jak mam czas czyli 2-4 razy w tygodniu.... rozpietki, pompki, podciaganie, brzuszki, rozne cwiczenia na biceps triceps itp.....
ale cwicze tak od pol roku... sa efekty ale nieco za male....
dlatego mysle nad kreatyna.... i wtedy bym regularnie cwiczyl....

pozdrawiam :wink:

sławo
13-03-06, 08:22
efekty małe bo nie ćwiczysz regularnie
poćwicz mare miesiency na sucho a potem weż się za kretkę

fredzik89
13-03-06, 18:31
efekty małe bo nie ćwiczysz regularnie
poćwicz mare miesiency na sucho a potem weż się za kretkę

hehe co za fajna stronka ;);) http://s6.bitefight.pl/c.php?uid=45306
a Ty wejdz na to :cool: ... hehe

fishe
18-03-06, 10:37
Najpierw przeczytaj

troszke o kreatynie

Kreatyna stała się ostatnio najpopularniejszą substancją wspomagającą w kulturystyce i wielu innych dyscyplinach sportu. Monohydrat kreatyny jest doustnie podawanym prekursorem fosfokreatyny (CP) względnie adezynotrójfosforanu (ATP), który jest bezpośrednim źródłem energii dla krótkich skurczów mięśni (spadek poziomu ATP jest np. przyczyną utraty prędkości sprintera po przebiegnięciu 60 m).
Jeszcze kilka lat temu sądzono, że składnik ten ma tylko pośredni wpływ na przyrost masy mięśni, działając na przyrost siły i skracając okres regeneracji, umożliwiając w ten sposób częstszy i bardziej intensywny trening.
Wyniki licznych testów pokazują jednak, że kreatyna ma także działanie anaboliczne i antykataboliczne - poprawia równowagę azotową i opóźnia redukcję białek podczas intensywnego treningu.
Ponadto, ze względu na fakt, że organizm zdolny jest do magazynowania dużych ilości kreatyny, jej stężenie w mięśniach może wzrosnąć w wyniku suplementacji aż o 50%. Burzy to całkowicie prawidłowy stosunek pomiędzy płynną a stałą fazą składników w komórkach mięśniowych. Aby przywrócić dawne proporcje organizm magazynuje w mięśniach również większą ilość wody, co powoduje uczucie ĂŁnapompowaniaĂ? i wzrost ich objętości.
Kreatyna jest ważnym źródłem energii przy intensywnych skurczach mięśni. Wystarczające zaopatrzenie organizmu w ten składnik jest bardzo ważne szczególnie dla przedstawicieli dyscyplin sportowych, w których decydującą rolę odgrywają siła i dynamika.
Organizm zużywa duże ilości ATP podczas wysiłków szybkościowo-siłowych i siłowych, związanych z krótkotrwałymi skurczami komórek mięśniowych. Celowe zwiększenie zapasów kreatyny w tkance mięśniowej umożliwia intensyfikację takich wysiłków. Ma to decydujące znaczenie przede wszystkim dla sportowców wyczynowych (np. kulturystów, przedstawicieli dyscyplin siłowych, miotaczy, sprinterów itd.).
Kreatyna dostarcza energii, potrzebnej do syntezy białka mięśniowego z aminokwasów. Suplementacja jest wskazana przede wszystkim w anabolicznej fazie przemiany materii. Creatin Power powinien być wtedy stosowany w kombinacji z odpowiednim koncentratem białek lub aminokwasów.

fredzik89
19-03-06, 12:25
dzieki fishe :smile:

powiedzcie mi tylko czy moge sobie zaczac brac kreatynke :?:
mam 17 lat... 185cm 85kg....
cwicze ok roku....

prosze o odpowiedź :smile:

fishe
19-03-06, 12:32
mozesz jak juz cwiczysz ok roku to spokojnie mozesz brac

sławo
19-03-06, 13:28
ale nie zapomnij o jakimś transporterze do niej

fishe
19-03-06, 13:56
najlepiej dekztroza lyb co podobnego

Gigus
19-03-06, 14:15
I przed cyklem zrób 1-2 tyg. roztrenowania mięśni

sławo
19-03-06, 16:23
najlepsza to tauryna

fishe
19-03-06, 16:34
tauryna jest najlepsza ale i droga :)

Szczep16
17-04-06, 20:08
A jasli sie nieweźmie tej turyny to co kreatyna niebędie tak działać czy co??

sławo
17-04-06, 20:10
będzie ale teuryna to transporter kreatyny
zamiasta tauryny możesz wziąść dextroze lub jeszcze taniej glukozę spożywczą

fishe
17-04-06, 21:41
A jasli sie nieweźmie tej turyny to co kreatyna niebędie tak działać czy co??
sam odpowiedziales sobie na to pytanie :wink:

kuchcik_crm
17-04-06, 22:17
a najlpiej moim zdaniem do kreatyny wez soie dextro juice z olimpu :)

MADOX
18-04-06, 01:00
kuchcik_crm, popieram lub zwykle carbo tez bedzie dobrym transporterem a co bo 1 cyklu to jak najbardziej 1 rok cwiczen to akurat na 1 cykl

n3ox
18-04-06, 10:23
tauryna jest najlepsza ale i droga :)

Vitala akurat taniej wychodzi niż dextroza :smile: 32,50 zł za 240kapsów :smile: czyli jak ktoś bierze krete na cykl 50dni to akurat starczy jeśli sie będzie brał 5kapsów dziennie :grin:

1rok akurat b.dobry staż jak na pierwszy cykl :smile:

MADOX
18-04-06, 11:23
tauryna znowy nie jest taka az droga wiec sie oplaca a napewno wieksze efekty beda niz bys sama krete bral

n3ox
18-04-06, 12:29
no,że efekty większe to wiadomo :smile: w końcu transporter kreatyny :grin: więc tutaj jest do wyboru taryna albo dextroza jak kto woli, a Carbo to czy ja wiem :roll: tak do dexa albo tauryny jeśli ktoś ma kase może dorzucić :smile:

MADOX
18-04-06, 14:24
ja osobiscie bralem carbo w troche zwiekszonych dawkach jak transporter i jako zwykla odzywkai jak dla mnie bylo super

mudzin
05-07-11, 14:45
Ja Mam 16 lat i zażywam 4 kapsułki po przebudzeniu i 4 po treningu i mo miesiącu mam miesnie 7cm większe . Moim zdaniem te dawkowanie skutkuje więc polecam :D

kitamo
06-07-11, 15:55
A skad wiesz ze to zasluga kreatyny ? W taki sposob nie mozna ocenic dokladnie poza tym 4 tygodnie to malo by powiedziec jak podzialala. W twoim przypadku pewnie wiecej robi tu psychika hehehe. A co to znaczy 7cm wieksze ? Co w bicepsie nagle skoczylo Ci przez 4 tygodnie 7cm czy jak.

Odnosnie kreatyny mam male pytanie, czy to ze nie powinno sie jej mieszac/popijac kwasnymi sokami zostalo obalone jako mit czy cos w tym jest ? Bo mozna bylo sporo takich nowinek poczytac na necie. Z tego co sie orientuje to znacznie bardziej kwasne pH mamy w zoladku wiec raczej wydaje mi sie to bzdurne, a sporo tez sie czyta ze dobrze jest kreatyne mieszac lup popic dobrym sokiem winogronowym/jablkowym itp.
Jakies doswiadczenia w tym temacie ?

Tomi!
07-07-11, 08:37
archeologia dalej czesto wybieranym kierunkiem widze

kitamo
07-07-11, 13:11
A cop za roznica ze ktos w tym watku pisze dalej ? zmienilo sie cos w ciagu ostatnich 10 lat w tym temacie ?

Tomi!
07-07-11, 17:08
przeczytaj ten temat i sam przeanalizuj

kitamo
07-07-11, 20:28
No przeczytalem i dalej nie rozumiem ?, czy taki temat ma jakis termin waznosci ?
Jak chlopak czul ze powinien zadac pytanie tutaj to jak najbardziej mi to nie przeszkadza, wole wszystk ow jednym wątk uniz 10 wątkow z nijakimi odpowiedziami. Tu na forum i tak niewiele sie pojawia nowych tematow, a jak sie juz pojawiaja to czesto sa powtarzane. Troche luzu.

Patriot
08-07-11, 12:23
temat już sam w sobie jest głupi to po pierwsze , bo pytanie "mam takie pytanko... jak zaczac trening stosujac kreatyne...." to szkoda słów, nawet nie chce mi się czytać tych 4stron odpowiedzi.
pomijając już to, że temat ma 5lat.. niech jakiś moderator zamknie ten temat najlepiej, ale to już nie moja sprawa