PDA

Zobacz pełną wersję : Klatka niezbyt rosnie potrzebuje pomocy:((.



ziomeczek
21-08-08, 21:01
Witam na wstepie podam moje dane:
Wiek: 17 lat
Waga:67 kg
Wzrost 170cm
Staz około 1.5 roku lecz z dłuższa przerwa kontuzja
Wyciskanie na płaskiej nie sprawdzałem ale 90 zrobię 8 razy

A teraz do sedna Klatek cwicze raz w tygodniu w piatek .
Moj plan :
Wyciaksnie na płaskie 4 serie po 8 razy
Wyciskanie na skosie 4 serie po 8 razy
Rozpietki na płaskiej 4 serie po 8 razy
Przenoszenie sztangielki nad głowa 4 serie po 8 razy
Jesli pomiedzy poszczególnymi treningami klatki sie zregeneruje tzn robie w klatke w piątek we wtorke już jestem zregenerowany to robie 4 serie pompek na piastkach wolnych z duza pompa mam nadzieje ze to cos pomozę klacie na wzrost oczywiście dzień przed treningiem klaty nie robie tych pompek.
Najbardziej dziwi mnie to ze siłą poszłą bardzo przez około 2 miesiące na serie poszłem około 15 kg na siłę!!!!!Od razu mówie bez KOKSU!!!!!Jem tylko gain bolic oraz dobra diete.
Mój problem polega na tym ze klatka nie rośnei tak jak łapa(((Tzn łapa jest duża jak dla mnie ale klatka licha Prosze was o pomoc co mam zrobic zeby klata mi rosła???????
POzdrawiam z góry dziekuje.

Kubak
21-08-08, 21:10
Moze po prostu dolna czesc klaty kuleje bo nie robisz cwiczen glowa w dol ?
Rob 4 serie 12, 10, 8 , 6 i dokladaj ciezaru.

tm7
21-08-08, 21:26
klatka ci nie rośnie bo masz trening bardziej na silę niż na masę, ćwiczenia masz dobre ale rób tak jak kolega wyżej pisał w seriach 12/10/8/6 powtórzeń i zobacz czy wtedy coś ruszy
pozdro

lukaszpolesie
21-08-08, 21:52
ja bym odpuścił rozpietki bo to wkońcu służy najwięcej dobremu uformowaniu kalty

tm7
21-08-08, 22:14
eno co ty, rozpiętki są potrzebne , można je na skosie zapodać jak coś

ziomeczek
21-08-08, 22:20
Mówicie chłopaki zeby robic 12/10/8/6
Kur ja wszedzie czytałem to na mase niby po 8 powtórzeń??
Skosa w dół nie mam możliwosci:(((

ziomeczek
21-08-08, 22:22
A trening mój klatki wygląda tiak ze robie 3 seire np 87 po 7 razy a 4 serie zawsze od tych 2 miesiecy dokładam i robie np 4 razy dobrze tak???
Tylko płaskiej

Reflex__88
21-08-08, 22:34
żeby ćwiczyć klatke nie trzeba skosy w dół... to jest raczej do "podcięcia" klaty... a zawsze można na prostej troche niżej ciężar opuszczac jak sie chce rozwinąć bardziej dół... jaki masz plan na łapy?? może nie dobijasz klaty do końca tym swoim planem?? tym planem 12/10/8/6 bardziej byś zmęczył ale rób to tylko przy wyciskaniu, przy rozpiętkach i przenoszeniu juz nie...a pompki myśle że jak zrobisz we wtorek raz to wystarczy, rób na krzesłach to lepiej sie rozciągnie klatka(większy zakres ruchu)... pozdro, powodzenia :)

tm7
21-08-08, 22:35
dlatego idzie ci siła a nie masa, jeśli chcesz zwiększyć klatę to najlepiej 12/10/8/6 od mniejszego do coraz większego ciężaru , to co teraz robisz to trening na siłę bardziej

Reflex__88
21-08-08, 22:38
ja osobiście jestem przyzwyczajony, do 12\10\8\8 i tak robie... a ty ziomeczek (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=7590) nie zapominaj o dobrej rozgrzewce... seria rozgrzewkowa małym ciężarem itp...

ziomeczek
21-08-08, 22:39
Tym treningiem tak sie dojezdzam ze ja pier białka czerwone:PPP.Dobra jest ta metoda piramidalna???
Na łapy jade
Triceps:
Wyciskanie na waskim
Oraz pompki na poreczach
Biceps:
Unoszenie sztangielek na siedzaco
Oraz unoszenie sztangi na stojaco
po unoszeni sztangi ostatniej seri biore od razu 20 kg i robie ile dam rade na taki dojazd na bica:PP
:))

Reflex__88
21-08-08, 22:45
może trening tricepsa ci zabardzi obciąża klatke, do tego pompujesz poza treningiem na siłce... może przepalasz mięśnie... niewiem, pokombinuj, a zawsze takie same ćwiczenia na klate robiłeś i na ramiona?? wiesz że trening trzeba zmieniać co jakiś czas??

tm7
21-08-08, 22:47
Dobra jest ta metoda piramidalna???

musi być progresja jeśli chcesz żeby ci klata rosła :)

ziomeczek
21-08-08, 23:08
Klatke robie z bicem i wiem co to jest regeneracja:)))>rozgrzewka zawsze przed treningiem rchy ramion itp a potem zaczyna mzawsze od małego ciezaru a ptem heja.Nie zmieniłem cwiczen tylko dodałem przenoszenie sztangielki tzn na trica pozmieniałem na bica tez barki tez