PDA

Zobacz pełną wersję : Dania z ryżem



pkmh
20-09-06, 23:04
Witam...Mam do was prośbę,napiszcie (jeżeli znacie) jakies tanie i proste dania z ryżem.
Dla przykładu ja sobie robie ryż dorzucam puszke tunczyka i jeszcze na koniec dowale troche pomidorów i papryki. Jezeli macie jakies swoje takie dania to prosze napiszcie.pozdro

krzychuool
20-09-06, 23:31
ryz + FIX do potraw chińskich + filety z kurczaka i do tego jakas salatka mniam :grin:
a jak nie mam czasu to jem sam ryz i polewam go maslem...

West_Sop
20-09-06, 23:56
Jak nie masz czasu...to polecam ryz z jogurtem albo z mlekiem :)

nefretette
21-09-06, 09:10
Ryż z kurczaczkiem (w małych kawałkach) do tego wszystkiego sos czosnkowy mniam :)

LUKI
21-09-06, 15:11
Gotowany kurak w kostkach, mrozone warzywa wrzucasz na patelnie, lejesz wrzatkiem zeby rozmrozily sie, odsaczasz wode, dodajesz troche oliwy, dodajesz sos slodko-kwasny chilli(chinski)+ sos sojowy+ przyprawe do chinszczyzny i mieszasz, jak juz jest smak ok to dorzucasz kuraka i chwile mieszasz, naprawde rewelacja

sławo
21-09-06, 15:13
ja już od paru lat jem ryż z jabłkiem

nefretette
21-09-06, 16:14
ja już od paru lat jem ryż z jabłkiem
dodawaj sobie do tego cynamonu, ma jeszcze lepszy smak, chyba że już tak robisz ;)

West_Sop
21-09-06, 17:41
ja już od paru lat jem ryż z jabłkiem
Na prawde polecam kilka razy jadlem ryz z jablkami i rewelacja :-)

pkmh
21-09-06, 22:15
ja już od paru lat jem ryż z jabłkiem
naprawde polecam kilka razy jadlem ryz z jablkami i rewelacja :-)

A mozesz napisac dokladnie jak ta potrawa wyglada...Jak sie ja przygotowuje?

West_Sop
21-09-06, 23:52
ja już od paru lat jem ryż z jabłkiem
naprawde polecam kilka razy jadlem ryz z jablkami i rewelacja :-)

A mozesz napisac dokladnie jak ta potrawa wyglada...Jak sie ja przygotowuje?
Jutro ci napisze dokładny przepis.Tylko mi przypomnij.Bo to zawsze mi mama przygotowywuje :p

nefretette
22-09-06, 08:25
Co w tym trudnego :> gotujesz ryż.. (jak ryż zrobić to wiesz :P) na tarce do owoców (zazwyczaj plastikowe) ucierasz obrane jabłuszko :) teraz już zależy od włąsnego uznania.. ja robiłam tak, że kładłam na talerz jedną warstwę ryżu-jabłuszko starte, znowu ryż i na wierzch jabłuszko i na jabłuszko cynamon.. :)

pkmh
22-09-06, 08:39
Dzięki..Napewno wyprobuje :wink:

Jeżeli znacie jeszcze jakies fajne i proste dania to piszcie :grin:

damiano
22-09-06, 16:26
ja wcinam sobie ryz ze smetana i owocami albo z dzemem.jako deserek.ajako obiadek ryz z sosem i mieskiem.

BojarAG
29-09-06, 19:22
Ogólnie to kiedyś jadłem coś takiego - ryż, troche ( TROCHE! ) majonezu i troche rosołku proszku żeby było słonkawe. szczerze mówiac do obiadu było to dobre no ale wiadomo.. mimo wszystko majonez :) tak wiec majonez = jogurt naturalny i jedziesz :)

West_Sop
07-10-06, 15:39
ryż z truskawkami i śmietaną :-)

Emiliooo
07-10-06, 15:48
ryż z truskawkami i śmietaną

naprawde niebo w gębie :smile:

tomek.
07-10-06, 16:58
w przyszłym sezonie spróbuje bo teraz już chyba truskawek nie dostane

West_Sop
07-10-06, 20:26
jak ma blisko do reala albo jakiegos hipermarketu to tam kupi :-)