PDA

Zobacz pełną wersję : ile razy w tygodniu ćwiczyć?



bodzio2207
18-08-08, 16:51
Witam! Mój plan
poniedziałek klata
wtorek bic
środa barki
czwartek wolny
piątek tric + przedramie
sobota plecy
Mam pytanie bo słyszałem że ćwicząc 5 razy w tygodniu to jest za dużo. Co o tym myślicie?

hustek7
18-08-08, 17:34
cwiczysz pięć razy w tygodniu każdą partie osobno więc jest OK

ślepy
18-08-08, 17:50
nie jest ok, regeneracja to podstawa a u ciebie jej niema

12uxerbq34
18-08-08, 18:24
dokladnie . Polacz sobie partie miesniowe
klata bic
plecy tric
barki nogi
/\ na przyklad i masz 3 treningi w tygodniu i duzo wiecej czasu na inne rzeczy

007
18-08-08, 19:51
dokladnie . Polacz sobie partie miesniowe
klata bic
plecy tric
barki nogi
/\ na przyklad i masz 3 treningi w tygodniu i duzo wiecej czasu na inne rzeczy

Tu bym zrobił małą korekte aby zrobić odstęp czasu między plecami i nogami

oraz przy połączeniu barki + nogi dajemy nogi na początku treningu.

np. 1 plecy,tric

2 klatka,bic,przedramie

3 nogi ,barki ,kaptury

lub

3 nogi

4 barki , kaptury

Jeśli chodzi o split

12uxerbq34
18-08-08, 19:54
ja nie ukladalem treningu dzien po dniu tylko podalem przykladowe zestawienia poszczegolnych patrii miesniowych na treningu

007
18-08-08, 20:01
Ja też nie układam,ćwicze na wyczucie ale przeważnie partiami w takiej kolejności jak napisałem wyżej.Każdy lubi inaczej :D

Józiu
18-08-08, 20:22
Tu bym zrobił małą korekte aby zrobić odstęp czasu między plecami i nogami



To już zalezy od kazdego z osobna. Ja np wole jak robie nogi i plecy dzien po dniu:)

007
18-08-08, 20:28
Duże partie idą na przód treningu czyli w połączeniu nogi , barki to nogi idą pierwsze . Dla bardziej zaawansowanych istnieje możliwość rozpisania nóg na trzy dni treningowe

Józiu
18-08-08, 20:44
Moge sie zalozyc ze jesli zrobisz nogi tak jakbys chcial (czytaj wkladajac w to duzo wysilku) to nie zrobilbys treningu na barki w 100%. Poza tym barki mozna zaliczyc nawet do duzych partii miesni.

Reflex__88
18-08-08, 20:56
dlatego lepiej ćwiczyć osobno barki i nogi... ale według mnie to opcja dla osób co chcą mieć naprawde dobrze rozbudowane bary... ja osobiście się ostatnio nie przykładam do treningu barów bo uważam, że wystarczą mi takie jakie mam i drażni mnie jak ktoś mi mówi coś w stylu "o rety ale ty masz duże bary", raz koleś stwierdził że jestem bokserem i chciał się ze mna sparować ale zwątpiłem bo już mi kiedyś nastukał i czuje respekt... :P

007
18-08-08, 21:13
---Quote (Originally by 007)---
Tu bym zrobił małą korekte aby zrobić odstęp czasu między plecami i nogami

oraz przy połączeniu barki + nogi dajemy nogi na początku treningu.
---End Quote---

Józiu napisał :
A tu ja się z tobą nie zgodzę, bo po treningu nóg nie zrobi się już żadnego treningu, a tym bardziej barków, bo nie bedziesz mial sily...chyba ze nogi ćwiczysz na luzie to co innego:)

Odpowiadałem na tego posta i znikł :D Edytowałeś pewnie gdy odpowiadałem .

Ja daje rade zrobić barki po nogach a jeśli chodzi o ćwiczenie pleców i nóg dzień po dniu to już jest problem dla mnie ponieważ prostownik grzbietu ma za dużo do połknięcia w zbyt krótkim czasie .Przy ćwiczeniu nóg też jest angażowany.

Reflex__88
19-08-08, 16:54
dokładnie, chyba że sie nie robi martwego ciągu albo sie go robi z nogami...ale wtedy, przynajmniej jak dla mnie, pasowało by nie robić zginania nóg na maszynie... ale wtedy będzie mniej efektywny, jesli komus zależy na jego sile to odpada napewno takie rozwiązanie... :)

Tukan
19-08-08, 18:53
Panowie nie przesadzajcie z tą regeneracją... chłopak ćwiczy jedną partię mięśni każdego dnia więc powinno być ok jak ćwiczy te 5 dni.

Co innego teoria a co innego praktyka. Jeśli tak bardzo czepialibyśmy się wszystkich zasad teoretycznych to nasz trening wyglądałby bardzo mizernie...

Każdy uważa, że trening ma być 3 lub 4 dni w tygodniu i każdy leci klata + biceps albo klata + triceps a jak ktoś zrobi inaczej to nie wisz czasem :|

Trening jest dobry ja na twoim miejscu spokojnie ćwiczyłbym 5 dni.

To jakieś brednie są, nie słuchaj się tych głupot że jak nie ćwiczysz 3 dni w tygodniu to już źle :(

007
19-08-08, 19:41
Tukan jak możesz to wyszczególnij wszystkie brednie w tym temacie,można o tym podyskutować. Przecież po to jest neostrada :D

Tukan
19-08-08, 20:25
007 wedle życzenia pobawimy się w dzieci neo jak chcesz :) hehe
"mówisz i masz"


Witam! Mój plan
poniedziałek klata
wtorek bic
środa barki
czwartek wolny
piątek tric + przedramie
sobota plecy
Mam pytanie bo słyszałem że ćwicząc 5 razy w tygodniu to jest za dużo. Co o tym myślicie?


nie jest ok, regeneracja to podstawa a u ciebie jej niema

Jak to nie ma regeneracji ??

poniedziałek klatka średni czas regeneracji 4 dni
wtorek biceps średni czas regeneracji 3 dni
czwartek wolny
piątek tric + przedramie tric regeneracja 3 dni przedramie 3 dni
sobota plecy 4 dni

Który z tych mięśni nie zdąży się zregenerować do czasu kiedy będzie trenowany kolejny raz ? (moim zdanie tylko biceps i to też tak do końca nie jestem pewien zależy od intensywności treningu)
Jednak tu nasuwa się pytanie gdzie są nogi ??


dokladnie . Polacz sobie partie miesniowe
klata bic
plecy tric
barki nogi
/\ na przyklad i masz 3 treningi w tygodniu i duzo wiecej czasu na inne rzeczy

Czy uważacie że takie połączenie jest najlepsze ??
Ja do niego osobiście nic nie mam, ale jak ktoś zrobi coś innego to jest źle ?

Kolejne:



Tu bym zrobił małą korekte aby zrobić odstęp czasu między plecami i nogami

oraz przy połączeniu barki + nogi dajemy nogi na początku treningu.

np. 1 plecy,tric

2 klatka,bic,przedramie

3 nogi ,barki ,kaptury

lub

3 nogi

4 barki , kaptury

Jeśli chodzi o split


Ja też nie układam,ćwicze na wyczucie ale przeważnie partiami w takiej kolejności jak napisałem wyżej.Każdy lubi inaczej :D

Fajne wyczucie... zawsze te same partie na każdym treningu.
A mówi coś komuś różnorodność treningu, która nie opiera się tylko na zmianie ilości powtórzeń, czasie odpoczynku, obiążeniu itp.
Czasem trzeba zmienić cały zestaw ćwiczeń i łączyć ze sobą inaczej ćwiczone partie mięśniowe.


Duże partie idą na przód treningu czyli w połączeniu nogi , barki to nogi idą pierwsze . Dla bardziej zaawansowanych istnieje możliwość rozpisania nóg na trzy dni treningowe

No wreszcie się w całości zgodzę duże partie mięśniowe ćwiczymy na początku dopiero przechodzimy do tych mniejszych.
Ale można robić pewne ustępstwa i wyjątki w specjalistycznych planach treningowych :)


dlatego lepiej ćwiczyć osobno barki i nogi... ale według mnie to opcja dla osób co chcą mieć naprawde dobrze rozbudowane bary... ja osobiście się ostatnio nie przykładam do treningu barów bo uważam, że wystarczą mi takie jakie mam i drażni mnie jak ktoś mi mówi coś w stylu "o rety ale ty masz duże bary", raz koleś stwierdził że jestem bokserem i chciał się ze mna sparować ale zwątpiłem bo już mi kiedyś nastukał i czuje respekt... :P

Lepiej osobno ćwiczyć barki i nogi... pewnie, że tak bo jedno z drugim ma raczej mało wspólnego. Nie można tutaj zrobić żadnych skutecznych połączeń który oddziaływały by lepiej na włókna mięśniowe.
A co do samych efektów to przy dobrej suplementacji czy będziesz ćwiczył barki z nogami czy osobno to nie wielką różnice to zrobi. Takie jest moje zdanie.

Nie wiem tylko po co reszta twojego posta ?? (czepiam się hehe)
raz koleś stwierdził... czuje respekt...

A ja tera pije herbatę, bo se ją wcześniej zrobiłem z ugotowanej wody do której czuje respekt, bo jest gorąca.

Piszę od razu że nie chce nikogo wkurwiać tym postem. Jest on odpowiedzią na pytanie 007. A że miałem wyszczególnić brednie to wyszczególniłem.

pozdrawiam !

007
19-08-08, 20:46
Napisał 007 http://www.e-kulturystyka.info/images/ca_evo2/buttons/viewpost.gif (http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?p=136887#post136887) Tu bym zrobił małą korekte aby zrobić odstęp czasu między plecami i nogami

oraz przy połączeniu barki + nogi dajemy nogi na początku treningu.

np. 1 plecy,tric

2 klatka,bic,przedramie

3 nogi ,barki ,kaptury

lub

3 nogi

4 barki , kaptury

Jeśli chodzi o split



Napisał 007 http://www.e-kulturystyka.info/images/ca_evo2/buttons/viewpost.gif (http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?p=136893#post136893) Ja też nie układam,ćwicze na wyczucie ale przeważnie partiami w takiej kolejności jak napisałem wyżej.Każdy lubi inaczej :D

Tukan napisał:
Fajne wyczucie... zawsze te same partie na każdym treningu.
A mówi coś komuś różnorodność treningu, która nie opiera się tylko na zmianie ilości powtórzeń, czasie odpoczynku, obiążeniu itp.
Czasem trzeba zmienić cały zestaw ćwiczeń i łączyć ze sobą inaczej ćwiczone partie mięśniowe.

Nie zawsze te same partie ale przeważnie,każdy lubi inaczej :D

Reflex__88
20-08-08, 00:34
z tymi barkami jak ktos robi 4 ćwiczenia to lepiej osobno ćwiczyć ale jak ktoś robi 2 np to ni m sensu dzielić... a jak nie masz odpowiedniej suplementacji to tym bardziej powinno się ćwiczyc osobno... :)
wiadomo że każdy lubi inczej, teraz to Ameryki nie odkryłeś Tukan... my tylko doradzamy i rozpatrujemy rózne możliwości... :) a trening zawsze trzeba dopasować do siebie ale żeby to zrobić trzeba poznać swoje ciało i nabrać doświadczenia... na początku dobrze jest korzystać z rad innych... :)

bodzio2207
21-08-08, 16:51
a może być taki plan??
poniedziałek klata
wtorek wolne
środa bic+triceps
czwartek barki+nogi
piątek wolne
sobota plecy
niedziela wolne
czyli 4 razy w tygodniu

ślepy
21-08-08, 16:57
Tukan a slyszales o takim czyms jak ingerencja mięsni ? Tzn. podczas np. cwiczenia klatki pracuja rowniez barki i tricepsy, przy treningu plecow pracuja takze bicepsy.

Tukan
21-08-08, 19:12
Ślepy, nie bój żaby mistrzu. Słyszałem i brałem to pod uwagę, kiedy pisałem swój post :)


a trening zawsze trzeba dopasować do siebie ale żeby to zrobić trzeba poznać swoje ciało i nabrać doświadczenia... na początku dobrze jest korzystać z rad innych... :)

Zgadza się

Rafauu
22-08-08, 16:12
robisz najpierw to na czym ci bardziej zalezy czyli np w treningu barki nogi w pierwszej kolejnosci barki bo ladniej wygladaja ;D