PDA

Zobacz pełną wersję : 4 pytania



Malyheh
17-08-08, 16:15
Witam mam 5 pytan z roznych dziedzin:)
1. Cwicze na mase. Chcialbym miec lekko wyrzezbiony brzuch. Tu podkreslam ze lekko;) jak to zrobic???
2. Czy podciaganie hantla opierajac sie o ławke lewa naga i prawa reka na ławce(lub odwrotnie) to cwiczenie na motyle???
3. czym sie rozni wioslowanie od podciagania sztangi???
4. czy francuskie wyciskanie wykonywac mozna tylko sztanga łamana czy tez prosta lub hantlem???
Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam:)

Reflex__88
17-08-08, 16:41
1. Brzuch ćwicz na każdym treningu, ja tak ćwicze i mam lekko wyrzeźbiony, w sumie jak dasz rade możesz stosować ćwiczenia na brzuch jako rozgrzewkę... 2 ćwiczenia jakieś po 4 serie 10-15 powtórzeń
2. jesli chodzi ci o wiosłowanie to tak ale nie tylko, biorą też udział w tym ćwiczeniu mięśnie czworoboczne ale czy nie łatwiej opierać sie na ławce lewą nogą i lewą ręką?? bardziej konwencionalnie... :P
3. trwa olimpiada, oglądaj uważnie to zobaczysz jak będą kajakarze pływać jak wygląda wiosłowanie... :) podciąganie sztangi czt hantelki w podobny sposób nazywa się wiosłowaniem, no może bez tego zbędnego prostowania tłowia przy treningu na siłowni... a dloaczego to sie domyśl już... :) a podciągać sztange możesz w rózny sposób...
4. tak, można je wykonywać zarówno sztanga łamaną jak i prostą, hantelkoą, cegłą, czy krzesłem jak by sie ktoś uparł... :)

12uxerbq34
17-08-08, 16:56
1.Same brzuszki nie pomoga :) musisz troche po-aerobowac sie , rowerek / bieganie w dni nietreningowe srednim tempem 30-40 min , i dietka
2. Czworoboczne to potocznie mowiac motyle panowie :), tak jest to dobre cwiczenie na te grupe miesniowa
3. wiesz , jak powiedz "podciaganie sztangi wzdluz tulowia" wtedy jest to cwiczenia na barki < przednie aktony> , jednak jesli chodzi ci o trening plecow to nazwy oznaczaja jedno :)
4. Kazde z ww cwiczen jest dobre :) po prostu rodzaj sztangi ulozenie nadgarstka wplywaja na nasilenie intensywnosci pracy poszczegolnej glowy miesnie < triceps sklada sie z 3 miesni >

Reflex__88
17-08-08, 17:08
ad.2 ja zawsze myslałem że motyle to mięśnie najszersze grzbietu... :D ad.4 <triceps jest mięśniem składającym się z 3 głów>

12uxerbq34
17-08-08, 17:42
z tricem fakt przeoczenie :P 3 glow :)

Malyheh
17-08-08, 20:22
i z tricem sa cwiczenia np na jedna z glow bardziej iontensywnie???

12uxerbq34
18-08-08, 14:52
Jest tak ze zaleznie od ulozenie nadgarstka poszczegolna glowa bardziej nasila prace < podchwyt , nachwyt , chwyt mlotkowy > Ale nie jest tak ze wyklucza to z pracy inne glowy tego miesnia :)