PDA

Zobacz pełną wersję : Oddech



Reflex__88
14-08-08, 13:47
Jak powszechnie wiadomo, przy wyciskaniu na klatkę robimy wydech, przy opuszczaniu wdech... przed chwilą przeczytałem w artykule ślepego że przy podnoszeniu hantli bokiem należy robić wdech i przyszło mi do głowy następujące pytanie:

Jak to właściwie jest z tym oddechem podczas treningu?? Jak przy poszczególnych ćwiczeniach trzeba oddychać?? Rózne sa opinie na ten temat, 1 twierdzą że przy wsz ćwiczeniach należy wydychać powietrze podczas pokonywania grawitacji, inni zaś twierdzą, że przy ćwiczeniach takich jak np przysiady czy wiosłowanie należy to robić podzas opuszczania ciężaru... Jakie jest wasze zdanie na ten temat??

hans87
14-08-08, 13:51
zawsze.... wycisk - wydech, opuszczanie - wdech. pozdro

ciaastek91
14-08-08, 14:09
http://www.kulturystyka.pl/atlas
na tej strone przy wiekszosci cwiczen jest opisane jak oddychac.

TazeR
14-08-08, 22:24
A jeżei ktoś nie potrafi oddychać gdy ćwiczy :D ?? ja jak robie pompki to żadko oddycham przy nich ;] te 3-4 pompki robie na 1 dechu.

Myślicie, że więcej zrobiłbym tak jak powinno sie oddychac czyli przy wyciskaniu-wdech przy opusczaniu-wydech ?

12uxerbq34
14-08-08, 22:43
z pompkami nie trzeba zachowywac az takiej zaleznosci. aczkolwiek jest to wskazane

ciaastek91
14-08-08, 22:49
Myślicie, że więcej zrobiłbym tak jak powinno sie oddychac czyli przy wyciskaniu-wdech przy opusczaniu-wydech ?

mysle, ze zrobilbys wiecej ;]

DoDiK_29
16-08-08, 14:52
przy wysiłku wydech, "na luzie" wdech, np.
robimy przysiady, zginając kolana robimy wdech a prostujac do pozycji poczatkowej robimy wydech.
itd.
Ijeszcze jedno, NIE WOLNO NIGDY wstrzymywać oddechu podczas treningu (mozna sie nabawic jakichs chorob serca itd.)

Reflex__88
17-08-08, 16:40
w sumie to nie chcialem tutaj jakichś linków czy cytatów, liczyłem na doświadczenia użytkowników... ale cóż, nie można miec wszystkiego... dzięki

ciaastek91
17-08-08, 17:21
ten kto to napisal napewno byl bardziej doswiadczony niz wiekszosc z udzielajacych sie na tym forum ;]

Reflex__88
17-08-08, 17:26
każdy ma inny organizm, każdy inaczej reaguje na bodźce, każdy ma inne oświadczenia... lubie zasięgnąć opini innych... "słuchaj też, bo każdy ma swoją historie -nawet głupiec, ignorant ma swą opowieść" byle by to nie były bzdury powtarzane po innych...