PDA

Zobacz pełną wersję : Trening codziennie



mateusz422
14-08-08, 10:41
Witam,

Jak w temacie czy można codziennie trenować? Oczywiście oprócz weekendu. :) A dokładniej mówiąc ćwiczę bo mi się nudzi :D.

ślepy
14-08-08, 10:48
hehe teraz pewnie znowu powiesz ze cie krytykuje, ale lepiej tak niecwiczyc bo niewyrobisz z regeneracja. A pamietaj miesnie rosna podczas odpoczynku/regeneracji a nie podczas treningu.

Reflex__88
14-08-08, 10:51
zależy jaki to ma być trening i co chcesz osiągnąć... :)

mateusz422
14-08-08, 10:59
Czyli nie ćwiczyć codziennie :P dobra. A lepsze jest ćwiczenie pon-wt-czw-pt czy wt-czw-sob ?

ślepy
14-08-08, 11:02
bez roznic tak i tak jest dobrze

Jesli chcesz cwiczyc 3x w tyg. to:

klata + bic
plecy + tric
barki + nogi

A jesli chcesz cwiczyc 4x to podziel to sobie tak jak ci pasuje.

mateusz422
14-08-08, 11:04
Ej a co do tego programu jak wpisze swoje dane (wiek, waga itp) to mi pokazuje kcal a jak mam sobie zmierzyć ile kcal w tym treningu sie znajduje. Musze wszystko dodawać?

ślepy
14-08-08, 11:13
troche nierozumie o co ci chodzi.

Poprostu wypelniasz te dane na poczatku: waga itp. I tam nizej ustalasz sobie zapotrzebowanie danych skladnikow na kg masy ciała.

Wpisz sobie ze bialko jakies 2,2g na kg
tluszcze ok. 1,5g na kg
wegle od 5,5g na kg.

No i potem przechodzisz do ukladania diety, wpisujesz NR danego posilku oraz jego gramature i potem jak juz wszystko dodasz to na dole pisze ci czy dostarczyles wystarczającą ilosc czy nie.

Reflex__88
14-08-08, 12:56
ja zawsze ćwiczyłem klata + tric, plecy + bic, teraz wogóle ramiona osobno ćwicze, też bede musial spróbowac kiedyś klate z bicem, plecy z tricem...

miauczyk007
15-08-08, 09:03
Wszedzie na forum gdzie nie zajrzec odradza sie cwiczenie codziennie bo jakas tam regeneracja. Natomiast szperalem sobie ostatnio troche na necie i znalazlem wywiady z osobami ktore a treningach silowych i kulturystyce musza sie znac czyli Pudzianowskim i Schwarzenegerem. Oni, czyli osoby ktore osiagnely w kulturystyce same sukcesy opisujac swoj trening mowili ze cwiczyli codziennie. Podobnie moj kumpel ktory z niepozornego chlopaka zmienil sie w ogromna 120 kg kupe miesni, tez mowi ze trenuje codziennie. To jak to z tym treningiem codziennym jest. Niby sie regeneruja w trakcie odpoczynku ale jak chcesz byc kims to jednak musisz trenowac codziennie...

miauczyk007
15-08-08, 09:05
Nie no nie chce nikogo krytykowac ale z waszych teorii wynika ze Pudzianowskiemu miesnie nie powinny urosnac....

007
15-08-08, 09:14
Na początku przygody z siłownią 3-4 dni w tygodniu wystarczą. Później jak się rozkręcisz i zdobędziesz info jak reaguje twój organizm na trening to będziesz wiedział ile ćwiczyć aby nie palić a budować. Jeśli chodzi o trening codziennie to jest on możliwy do zastosowania jako krótki cykl . Jeśli będziesz wciskał tyle dianabolu co Arni to będziesz mógł ćwiczyć dwa razy dziennie :D

miauczyk007
15-08-08, 09:23
Hmm a jak zdobywam te info ze nie pale a buduje? Przez wazenie sie i mierzenie bica?

007
15-08-08, 09:38
Biceps to najmniejszy problem,musisz się skoncentrować na dużych partiach mięśniowych a małe partie robić jako dodatek.Wyrobisz mięśnie obręczy barkowej,tricepsu,przedramienia i bicepsu to cała łapa ci urośnie a nie tylko jakiś odstający guzek na łapie.Cwicz plecy ,nogi itd. te ćwiczenia pozwolą ci się równomiernie rozbudować. Każdy mięsień regeneruje się inaczej (odbudowuje się i wtedy rośniesz ,jeśli nie zachowasz czasu na regenerke to będziesz ćwiczył kiedy twój mięsień nie będzie na to gotowy) Różne mięśnie regenerują się różnie ,zależy to od tego co jesz ,jaki trening stosujesz,twojej genetyki itd. przeważnie jest to okres kilku dni na odbudowe .Dla początkujących nie jest wcale potrzebny twardy trening lecz dieta która jest nie przestrzegana i przez to nie ma efektów.

mateusz422
15-08-08, 10:54
Czy po 5 miechach możesz bardzo przybrać na masie? Dokładnie chodzi mi o to że ćwicząc w 5 miechach osobiście ja nie widzę żadnej różnicy. Dietę dopracowałem dopiero wczoraj. Przed tą dietą jadłem przeważnie kanapki . Ale będąc przekonany że nie ma różnicy po siłce jaki jestem z budowy a przed tą siłką zmierzyłem sobie rękę no i mówiąc tak szczerze z 28 (napinka) zrobiła się 33cm . Nie wiem czy to są gramy tłuszczu czy w jakimś stopniu białko. Oczywiście też przybrałem na masie. Czy przez ten czas gdy nie miałem ułożonej diety mogłem przez siłkę narobić sobie tłuszczu ?

miauczyk007
15-08-08, 11:41
Nie jestem wcale taki poczatkujacy i cwicze wszystkie czesci ciala (macham sztanga juz 2 lata), lepsze okreslenie na mnie to ,,zielony" mam mala wiedze o kulturystyce; dopiero teraz czytajac te forum dowiaduje sie co nieco; No ok a zatem jak mam sie dowiedziec jak moje miesnie sie regenruja a przez to jaki trening bylby najoodpowiedniejszy akurat dla mnie; moj kumpel kiedys mowil ze trzeba mierzyc bicepsa i jesli on urosnie znaczy ze jest dobrze; mowil tez ze innych czesci ciala nie trzeba mierzyc bo jesli biceps urosl to inne tez rosna; a zreszta inne czesci ciezko jest zmierzyc np klatke;

mateusz422
15-08-08, 12:06
a zreszta inne czesci ciezko jest zmierzyc np klatke;


Samemu owszem trudno ale jeśli ktoś Ci będzie chciał zmierzyć to nie jest tak trudno.

007
15-08-08, 12:19
Miałczyk to może ci pomóc http://www.kulturystyka.pl/atlas/



Mateusz wklej foto jeśli posiadasz , jak nie trenowałeś i jak jest teraz.

Trzymaj się diety to nie zginiesz :D

mateusz422
15-08-08, 13:01
Ok spoko jak tylko dopadnę aparatu. Ale to przed może być nie na napince bo się tym nie interesowałem a teraz tak wyszło.

007
15-08-08, 20:19
Ok.obecne zrób też bez napinki.

Józiu
16-08-08, 12:08
Czy po 5 miechach możesz bardzo przybrać na masie? Dokładnie chodzi mi o to że ćwicząc w 5 miechach osobiście ja nie widzę żadnej różnicy.


nie zabardzo cie kapuje:/...przeciez przez pierwsze 3 miechy to najbardziej nabierzesz masy. Ja po pierwszych 3 miechach cwiczen przytylem ok. 10kg i to bez żadnej diety i odżywek...zreszta caly czas tak cwicze:P Ale nie robilem ogolnorozwojowki tylko odrazu plan na mase...
to nie wiem czemu ci nic nie idzie...może nie przykladasz sie do treningow...

mateusz422
16-08-08, 12:33
nie zabardzo cie kapuje:/...przeciez przez pierwsze 3 miechy to najbardziej nabierzesz masy. Ja po pierwszych 3 miechach cwiczen przytylem ok. 10kg i to bez żadnej diety i odżywek...zreszta caly czas tak cwicze:P Ale nie robilem ogolnorozwojowki tylko odrazu plan na mase...
to nie wiem czemu ci nic nie idzie...może nie przykladasz sie do treningow...


Dokładnie chodzi o to. Jeśli przybierasz na masie nie mając żadnej diety (zjadasz to co jest) czy to jest też dobre rozwiązanie. Bo tłuszcz spalasz a jak jesz to co popadnie to najwięcej chyba się gromadzi tłuszczu a białka też w małych ilościach. Tak jest czy nie ?

Józiu
16-08-08, 12:43
No może i tak...ale zależy na czym ci zalezy...jesli tylko na fajnym wygladzie to przy dobrych treningach nie ma znaczenia żadna dieta bo tego nie bedzie widac czy to jest tluszcz czy nie.
Przynajmniej takie jest moje zdanie.
A tak poza tym to i tak i tak miesnie zawsze rosna:)
Wracajac jeszcze np. do Pudziana to on juz nie prowadzi zadnej specjalnej diety...
Choć oczywiscie lepsze efekty sa gdy ta diete stosujesz.
Zaskakuj miesnie na kazdym treningu czyms nowym i zobaczysz efekty:)

mateusz422
16-08-08, 13:52
Zaskakuj miesnie na kazdym treningu czyms nowym i zobaczysz efekty:)


Tzn. O co Ci dokładnie chodzi ?

Józiu
16-08-08, 17:00
No o to, żebyś praktycznie na każdym treningu cwiczyl inaczej...jedno cwiczenie przynajmniej sobie zawsze zmien:)

ślepy
16-08-08, 18:08
bezsensu na kazdym treningu cos zmieniac. Po co to wogole ? Mozesz to jakos uzasadnic ? Oczywiscie zmiana treningu jest obowiązkowa ale raz na jakies 5-6 tyg.

Józiu
16-08-08, 18:15
Takie jest moje zdanie. Nikogo nie bede na sile namawial do takich treningow.