PDA

Zobacz pełną wersję : Tłuszcz



carmazin
12-08-08, 20:57
Witam.
Mam małe pytanko. Otóż ćwiczę na siłowni( z małymi przerwami na regenerację) już od roku.Dokładnie to cały czas na masę.
No i tu mam problem. Mam 178cm przy wadze 96,5 kilo.(wcześniej 98 ale dzięki a6w trochę zeszło)
Znaczna cześć tej wagi to mięśnie lecz tłuszczu też jest dużo. Szczególnie brzuch i plecy.
Nie wiem co robić dalej czy mam stosować dalej trening na masę + aeroby czy przerzucić się na ćwiczenia typowo na rzeźbę + do tego aeroby i dieta redukcyjna. Chodzi o to że nie chce stracić zbyt dużo tkanki mięśniowej.
Ps.Mam też drugie pytanko jak skończyłem a6w to mam zacząć od nowa czy od jakiegoś stopnia?
Dzięki z góry za rady. Pozdro

ślepy
12-08-08, 21:36
normalny trening siłowy + aeroby + odpowiednio zbilansowana dieta

Tukan
12-08-08, 22:05
Wiesz jak nie chcesz stracić dużo na mięśniach a je uwidocznić i spalić tłuszczyk to możesz zrobić tak:
1. Wszystkie ćwiczenia jak największym ciężarem nawet izolowane
2. Trening bardzo intensywny odpoczynek między seriami poniżej minuty
3. Mile widziane superserie serie potrójne, a nawet poczwórne (tutaj odpoczynek może być dłuższy tak z 2min.)
4. Trening 6 razy w tygodniu
5. Ćwiczenia aerobowe co drugi dzień min. 30 minut
6. Do tego może być basen, sauna i zamiast a6w możesz zrobić 8 minut z abs lub abs z poziomami trudności. Tak dla odmiany po a6w.
7. Dieta wysokobiałkowa oczywiście do tego

I będzie dobrze :) na sile nie stracisz a tłuszczyk powinien zejść po trochu.

12uxerbq34
12-08-08, 22:19
dokladnie zgadzam sie z tukanem , tylko trening 6 x tydzien ? rozumiem ze wliczasz w to trening aerobowy ? czyli silka i aero na zmiane

Shed
13-08-08, 01:19
Mi udało się zjechać z wagi na treningu siłowym+aeroby+dieta. niestety mięcha tez trochę zeszło :(

12uxerbq34
13-08-08, 01:35
czesto tak bywa . Dlatego przy takim polaczeniu szczegolnie musisz zwrocic uwage na zwiekszona ilosc bialka w diecie :)

hans87
13-08-08, 04:01
Wiesz jak nie chcesz stracić dużo na mięśniach a je uwidocznić i spalić tłuszczyk to możesz zrobić tak:
1. Wszystkie ćwiczenia jak największym ciężarem nawet izolowane
2. Trening bardzo intensywny odpoczynek między seriami poniżej minuty
3. Mile widziane superserie serie potrójne, a nawet poczwórne (tutaj odpoczynek może być dłuższy tak z 2min.)
4. Trening 6 razy w tygodniu
5. Ćwiczenia aerobowe co drugi dzień min. 30 minut
6. Do tego może być basen, sauna i zamiast a6w możesz zrobić 8 minut z abs lub abs z poziomami trudności. Tak dla odmiany po a6w.
7. Dieta wysokobiałkowa oczywiście do tego

I będzie dobrze :) na sile nie stracisz a tłuszczyk powinien zejść po trochu.


nie dokonca moge sie z tym zgodzic co piszesz kolego... zapewne chodzi Ci aby kolega wyzej zrobil redukacje i cwiczyl trening na rzeźbe. Powiedz mi, jak wyobrazasz sobie ze kolega wyzej bedzie cwiczyl intensywnie wykonując duzą liczbę powtórzeń (bo tak sie cwiczy na rzeźbę) "duzym cięzarem"??? chyba ze chodzi ci o jakis inny trening... pozdro

carmazin
13-08-08, 17:06
Czyli mam ćwiczyć planem siłowym...A czy np zaopatrzenie się w HMB coś pomoże?
Słyszałem że ten specyfik dobrze wpływa na siłę i pomaga gubić tłuszcz.
A te aeroby to może być np kilkadziesiąt minut na rowerku czy możne lepiej interwały?

Tukan
13-08-08, 21:56
hans87 właśnie to jest inny trening...
Intensywny w sensie krótkiego odpoczynku. Do tego super serie itp. itd.

hans87 nigdzie nie pisałem że to jest trening na rzeźbę. Jednak jest to sposób w jaki można uzyskać rzeźbę bez zbyt wielkiej straty siły i masy mięśniowej. Jest to sposób trenowania niektórych zawodowców np. nassera el sonbaty.
Który w ten sposób trenuje właśnie przed zawodami. Możecie sobie gadać że nasser el sonbaty nie jest wyrzeźbiony, ale to tylko se możecie gadać bo przy jego masie to rzeźba i tak jest super.


nie dokonca moge sie z tym zgodzic co piszesz kolego... zapewne chodzi Ci aby kolega wyzej zrobil redukacje i cwiczyl trening na rzeźbe. Powiedz mi, jak wyobrazasz sobie ze kolega wyzej bedzie cwiczyl intensywnie wykonując duzą liczbę powtórzeń (bo tak sie cwiczy na rzeźbę) "duzym cięzarem"??? chyba ze chodzi ci o jakis inny trening... pozdro

Nigdzie nie napisałem że ma być to duża liczba powtórzeń, liczba powtórzeń ma być możliwie jak największa ale nie musi być duża a to jest różnica ;)

To jest taki specyficzny trening jednak kilku moich znajomych już się pokusiło i efekty całkiem, całkiem.

12uxerbg34 tak trening 6 razy w tygodniu wliczając aeroby. Czyli siłowania i aeroby naprzemiennie.

Carmazin hmb to raczej taki mit... działa na bardzo małą grupę ludzi i to w bardzo małym stopniu :|
Kup sobie lepiej glutamine, aby zapobiec procesom katabolicznym powinieneś lepiej na tym wyjść ;]
Jedz produkty białkowe, unikaj tłustego i słodyczy i będzie dobrze.
Daj z siebie wszystko na czas redukcji.

hans87
14-08-08, 11:03
hmm no to juz rozumiem o co Ci chodzi. ja bym nie polecał mu takiego treningu, bo jesli to ma byc trening 6 razy w tyg i jeszcze bardzo intensywny to nasz kolega się "zajedzie" jedyn slowem. Mówisz ze takim treningiem trenuje jakis zawodowy kulturysta i jest dobrze..... wez tylko pod uwage ze ten kulturysta ma profesjonalną "zajebistą" suplementacje i on takie cos wytrzyma, a nasz kolega wątpie zeby miał takie mozliwosci :)) pozdro

Tukan
14-08-08, 17:30
Da radę ;) mój kolega dał rade :) ale jest ciężko więc nie trzeba robić nic tylko trenować a później leżeć no i jeść oczywiście.
Carmazin rowerka nie nazwałbym aerobami. Musi być normalne bieganie a najlepiej interwaly.

Dziękuje za soga i pozdrawiam wszystkich !

carmazin
14-08-08, 21:48
Ok dzięki za pomoc. Oby mi się udało. Pozdro