PDA

Zobacz pełną wersję : czy czekanie ma rzeczywiscie duze znaczenie



deskjet
12-08-08, 09:21
Wiele pisze sie na roznych forach kulturystycznych, aby poczatkujący nie brali suplementów, ewentualnie dopiero po 6 miesiacach cwiczen. Dzis odwiedzilem pewne forum na którym Admin (wydaje mi sie na powazną osobe 31 letnią) polecił pocztkującej:

Wiek 27 lat
90 kg
183 cm wzrostu
staż-1 MIESIĄC

zakup...shock therapy. Co sądzicie o takim pomysle? A moze to jakis stereotyp-branie supli dopiero po 6 miesiacach ? Chyba nie ma nic zlego w tym, ze ktos chce szybciej nabrac masy i zacząć już teraz szamać buzery ? Ciekawi mnie jak to jest na zachodzie Europy i w USA czy tez praktykują jedzenie supli po pewnym czasie? bo cos mi sie wydaje, ze raczej nie czekają na upływ tych 6 miechów tylko od razu ładują w siebie krete i takie tam

Reflex__88
12-08-08, 09:35
mi się wydaje że to indywidualna sprawa, ale pasowało by poćwiczyć przynajmniej kilka tygodni żeby sie nauczyć dobrze wykonywać ćwiczenia i poznać troche własne ciało, sprawdzić czy rzeczywiście są one potrzebne...

ciaastek91
12-08-08, 09:45
ale po co po miesiacu wciagac krete, skoro na niej jak i bez niej efekty beda podobne?

PanAntek
12-08-08, 10:01
Dużo znam osób co wzięło kreatynę właśnie po miesiącu dwóch i efekty były bardzo znikome a znam takich co wzieli właśnie po 6 miesiącach w tym JA i efekty były zajebiste wiec sami sobie odpowiedzcie.

damiano
12-08-08, 10:16
W Stanach ludzie biora odzywki po tygodniu cwiczen nie wiedzac jak ich organizm sie zachowa:Dniekiedy sa bardzo dobre efektyi rosna nieraz organizm nie przyjmuje odzywek i wydala je znacznie szybciej nieraz wrecz chudna:)takze ja bym poczekal te 4-6 miesiecy CIe nie zbawi a poznasz cwiczenia ulozysz sobie plan,diete,zobaczysz jak organizm reaguje na wysilek.Pozatym najlepsza pora na robienie masy jest zima:D

tasiek7392
12-08-08, 10:20
Po co odrazu brać suple???Na początku efekty bedziesz miał nawet na sucho bedziesz sie zabierał z tygodnia na tydzie za coraz większe ciężary a mięsnie które nigdy nie były ćwiczone nabiorą zarysu(Nie że odrazu będziesz bykiem:)) Suple powinno sie brać wtedy gdy już musimy walczyc mięsiącami żeby podnieść 1kg więcej wtedy suplami sobie pomagamy:) To nie tylko na początku przygody z siłownią nie powinno sie brać ale również zaawansowani pakerzy:) bo dłuższej przerwie w ćwiczeniach nie powinni odrazu brać bo wiadome że nie bedziemy w takiej formie jak wczesniej ale szybko do niej wrócimy bez supli

Kubak
12-08-08, 11:52
Shocka mozna spokojnie wziac, bedziesz mial wiecej sily.
Z kreatyna bym z 3 miesiace poczekal.

Punisher
12-08-08, 12:33
Shocka mozna spokojnie wziac, bedziesz mial wiecej sily.
Z kreatyna bym z 3 miesiace poczekal.
Sprawdź skład Shock'a najpierw. Potem się wypowiadaj.

12uxerbq34
12-08-08, 15:25
Na sam poczatek najlepiej wykorzystac potencjal swojego organizmu :) Im wczesniej wezmiesz suple tym mniej beda dawaly ci w przyszlosci- proste :)