PDA

Zobacz pełną wersję : Przyrost Masy. Prosze o Pomoc. Detale:



kiubon
12-08-08, 01:06
Witam wszystkich, chciałbym uzyskać kilka porad, a mianowicie, od wrześnie planuje zacząć ćwiczyć. Co nie co wiem o ćwiczeniach i ogólnie o siłowni, ale potrzebuje waszej pomocy.

Płeć: Mężczyzna
Wiek : 16
Wzrost: 188 cm
Waga: 100 kg

Staż: Miesiąc ćwiczyłem , miesiąc przerwy, miesiąc ćwiczyłem, miesiąc przerwy, teraz na siłkę. Oto jak wyglądał mój ostatni miesiąc ćwiczeń.

Ćwiczyłem w domu na ławeczce. Treningi były bardzo bogate w różnego rodzaju ćwiczenia. Byłem bardzo systematyczny i za każdym razem robiłem tą samą kolejność ćwiczeń.
Nie robiłem diety, nie brałem odżywek (tylko cały czas nabiał jadłem), ćwiczyłem 3x w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek) PO GODZINIE. Nic alkoholu oczywiście.

Przez miesiąc, bardzo urosłem w masę mięśniowa. Biceps był o wiele większy, a klata się bardzo podniosła. Plecy zaczynały być masywniejsze.


Jednak po miesiącu przestałem ćwiczyć ( To było 4 tygodnie temu), ponieważ musiałem oddać ławkę (nie była moja).

Teraz chce iść od września na siłownie, wiem już mniej więcej jakie ćwiczenia, na co robić, jak ćwiczyć itd. Ale potrzebuje diety i ewentualnie jakiś odżywek (nitrobolon2 , kreatyna czy coś w tym rodzaju).

Proszę o poradę, jaką zrobić dietę , jak ćwiczyć i ewentualnie jakie odzywki brać.

kiubon
12-08-08, 01:14
http://fotoo.pl/hosting-zdjec/links/biceps1/

tak to mniej więcej wygląda... ;)

hans87
12-08-08, 12:17
skoro piszesz ze wazysz 100 kg to po kazdym treningu silowym rób aeroby (rowerek albo bierznia) 30 min. Co do diety to poczytaj o niej w dziale DIETA, tam masz kilka tematów podwieszonych. Jak na taki staz to branie krety albo nitrobolon odpada pomysl o tym za 6 miechów min. Teraz mozesz brać jakąs odzywkę białkowa w celu uzupelnienia diety. pozdro

Symu
12-08-08, 12:31
http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=8273

przede wszystkim poczytaj.

kiubon
12-08-08, 15:30
aha ;) dzięki za link, chętnie sobie poczytam :) i musze sobie jeszcze diete ułożyć :]

PS: znacie jakieś dobre odżywki białkowe? jakieś konkretne nazwy?

Symu
12-08-08, 16:35
optimum gold whey, PVL whey maxx jak dla mnie narazie numer 1

kiubon
12-08-08, 16:53
aha, dzięki.

A mam takie pytanko. Bo jak wiadomo należy się 6 posiłków w ciągu dnia. I nie bardzo pasuje mi ten drugi posiłke, bo jestem wtedy w szkole (Ryż z owocami, albo makaron z serem, czy coś takiego).
Macie jakieś inne rozwiązania, żeby można było sobie zjeść owy posiłek w szkole?

np. Same owoce, albo jakaś kanapka z chleba pełnoziarnistego z twarogiem , no nie wiem . Doradźcie

Symu
12-08-08, 18:09
Ja swojego czasu wcinałem bułki pełnoziarniste z kurakiem pokrojonym w cienkie plastry, usmażonym dzień wcześniej :P + owoc, warzywa.

Objetosciowo jednak jest to trochę wieksze wiec wrocilem do kuraka z makaronem.

ziegenhal
12-08-08, 19:26
optimum gold whey, PVL whey maxx jak dla mnie narazie numer 1
Zasugerowalem sie kiedys symem i kupilem optimum gold when i nie zaluje : smak i rozpuszczalnosc genialna , nie to co ostrowia scieki ktore nie chcą sie rozpuscic.

kiubon
12-08-08, 23:34
aha, no to pomysł z tymi bułkami , owocami i warzywami, to mi bardzo pasuje ;) dzieki.

No zapewne kupie sobie właśnie optimum gold whey... Się zobaczy, ale dzięki za rade :)

Mam jeszcze jedno pytanko dotyczące diety. Już obliczyłem sobie kalorie, wszystko jest na cacy, już prawie zrobiłem dietę, tylko zastanawiam się, czy bilans kaloryczny ma być dodatni czy ujemny dla mnie??

bo jednak jest zbędny tłuszczyk i brzuszek z którego chciałbym się pozbyć? Spale to wszystko na siłowni? czy jednak zrobić bilans kaloryczny na minusie?

Planuje trening: 1 godz z cięzarami itd 30 minut bierznia/rower

Jak myślicie?

Symu
13-08-08, 00:03
Niektorym to się udaje ale zdecydowalbym się na twoim miejcu albo na redukcje albo na mase bez żadnych pośrednich form. Bilans kaloryczny albo konkretnie na plus albo na minus, musisz zdecydować na czym ci bardziej zależy.

Tylko weź pod uwagę że jak chcesz się dobrze redukować to takie rzeczy jak chleb wywaliłbym i opierał się głownie na kaszach i ryżach.

kiubon
13-08-08, 02:22
No tak rozumiem to, ale jeżeli pójdę zdecydowanie na masę, to czy spale tłuszcz, czy po prostu mi mięśnie urosną a brzuszek dalej będzie?? ... :(

Bo chciałbym przybrać masę mięśniowa ale żeby nie miał już tłuszczu i brzucha :P :D

hans87
13-08-08, 04:11
hmm ciezko bedzie zeby cwicząc i majac diete na mase... znikl Ci tluszcz z brzucha (albo rybki albo akwarium). jedynie co mozesz zrobic jesli nie chcesz przejsc na typowa redukcję to mozesz po treningu robic wlasnie aeroby aby trzymac sylwetke i sie nie zalac fatem. po jakims czasie to Ci sie ladnie wyksztalci i bedziesz przyzwoicie wyglądal. ja obecnie raz w tygodniu gram w pilke, gdybym tego nie robil to moj macius byl by owiele wiekszy niz teraz jest. pozdro

kiubon
13-08-08, 13:23
aha , no to spoko ;)
To ja się biorę do roboty :] i jak coś jeszcze nie będę wiedział to zapytam ;)

dziex za wszycho, elo ;)

kiubon
18-08-08, 14:32
Pytanko: Kupie białko, zacznę chodzić na siłkę, i jak to białko brać? w trakcie ćwiczenia? i 30 minut po ćwiczeniu ? ;)

Symu
18-08-08, 17:28
a dieta jest?????????

kiubon
18-08-08, 18:01
No jest jest ! oczywiście :)

Symu
18-08-08, 18:21
Po treningu bialeczko + 2 banany i 30-40 minut pozniej posilek

Ewentuyalnie mozesz sobie wypic bialeczko do jakiegos posilku jak uznasz ze masz w tym posilku niewystarczajaca ilossc bialka.

kiubon
18-08-08, 18:45
aha, no to dzieki.
No to będę pił po treningu :) i w zależności od sytuacji do posiłku.

PS: a przepuśćmy jak bym kupił sobie coś jeszcze, dajmy na to Nitrobolon2 to wtedy pić przed treningiem NB a po treningu białko ?

PSS: sorry że tak męcze ale jestem tego bardzo ciekawy :]

Symu
18-08-08, 19:29
Spoko po to tu jestem :)

Nitrobolon zalezy ktory, ale w zasadzie to tak nitro przed treningiem tyle że jedno od drugiego jest malo zalezne.

Jak juz jakiegos staka kretynowego bys bral badz zwykla krete to juz trza bedzie cykl rozpisac bo takie branie przed trenigniem tlyko moim zdnaiem malo daje.

kiubon
18-08-08, 19:38
Aha, no bo moje dwie opcje to własnie białko i nitrobolon, albo białko i REACTOR Pro 3...

A jak jest z reactorem ? też tak samo jak z nitrobolonem ? Też przed treningiem reactor wypić , a po traningu białeczko ? :)


PS: słyszałem, że reactor jest lepszy niż nitrobolon i od razu Cie łapie .

lukaszpolesie
18-08-08, 19:39
co do odzywek proponuje sprawdzone przezemnie gain bolic,mass xxl zachwalane jest,mutant mass

kiubon
18-08-08, 19:40
aha, nie no ja już mam wybrane :] tak jak wyżej opisałem.

To jak jest z tym reactorem ?

lukaszpolesie
18-08-08, 19:43
poczytaj w podwieszonych tematach a zresztą zawsze pisze na opakowaniu jak zażywać

lukaszpolesie
18-08-08, 19:44
powiem Ci nie myśl o niczym więcej niż białko ponieważ masz dopiero 16 lat a po 2 masz za mały staż...za szybko chcesz...

kiubon
18-08-08, 20:14
Inni mówią, że to strata kasy... że mało daje i wogóle.

Mi to wystarczy, kase jakoś nazbieram, a małe efekty (tzn tylko to co mi da odżywka) , będą mnie jak najbardziej satysfakcjonować . Lepiej coś małego niż nic .

Mały efekt (odżywka) + Normalny (siłownia) = Coś około Dobry, albo b dobry efekt :)

lukaszpolesie
18-08-08, 20:25
jak chcesz rób Twoja sprawa ja tylko napisałem to co myśle

kiubon
18-08-08, 20:36
No dzięki, każde zdanie się liczy :]

A co na to inni ? a kolega Symu (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=5023) co o tym sądzi ?

Symu
18-08-08, 21:12
Ja bym na twoim miejscu poczekał bo masz narazie slaby staż, poczekaj chociaz z 3-4 miechy az bedziesz mial uregulowana diete i trening i miesnie beda stawialy troche oporu. Kreta sprawia że trudno wyczuć swój organizm a to bardzo ważne.


Nitrobolon ( no wlasnie nie wiem o ktorym mowimy I, II czy III) i reactor pro to inne produkty. reactor to w zasadzie jablczan + jakies tam zbedne rzeczy.

Na poczatek lepszy byłby jabłczan albo najlepiej mono bo wiem że paru moich kolesi bardzo nazeka na jablczan. Bierze się innaczej, nie "lapie cie od razu " ;)

lukaszpolesie
18-08-08, 21:15
no ja też nie dawno zacząłem brać kretke mono i nie narzekam:)

Symu
18-08-08, 21:21
mono dziala zawsze a co do TCM, CEE, KA zawsze znajda sie jakies negatywne opinie. Choc powiem ze w cell pump oparty glownie na TCMie jest naprawde dobry.

kiubon
18-08-08, 21:47
Aha, no to raczej na chwilę obecną pozostane przy samym białku... a po miesiącu, dwóch czy trzech misiącach, zobacze jak mi to będzie szło i wezme reactor pro ...