PDA

Zobacz pełną wersję : Trening na ławce



mike17051993
09-08-08, 21:35
Od niedawna jestem posiadaczem ławki treningowej, która posiada rozpiętki, bajer na nogi, modlitewnik i oczywiście stojak na sztangę - wszystko to jest złączone w jedną całość (tylko modlitewnik jest wyjmowany, bo przeszkadza w ćw. na nogi. Jeżeli jest ktoś zainteresowany to na allegro.pl jest tego dużo i ktoś może sobie popatrzeć jak to wygląda. Oprócz tego mam 1 sztangę i 2 hantle.
A teraz do rzeczy - mógłby mi ktoś podsunąć parę pomysłów na nowe i skuteczne (mówiąc krótko inne) ćwiczenia, które można by wykonywać na takiej ławeczce za pomocą nie tlko hantli i sztangi? Wierzę, że jest w śród nas sporo posiadaczy takich ławeczek i jeżeli ktoś ma fajny i sprawdzony pomysł na nowe i skuteczne ćwiczenia na tej ławce proszę pisać. Chodzi mi o ćwiczenia na różne partie ciała. Piszcie!
Jeżeli nie masz konta na tym forum: GG 8276649
Z góry dzienx!

TazeR
09-08-08, 22:18
wbij tu i znajdz sobie cos:

http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Jest sporo cwiczen z wykorzystaniem ławeczki.

mike17051993
09-08-08, 22:41
Dzienx koleś, bardzo pomogłeś, duże piwo. Jak macie inne pomysły, piszcie!

miauczyk007
09-08-08, 22:49
Ja czesto przepreowadzam sie i w pewnych miejscach w ktorych zostaje na dluzej nie mam lawki; dlatego lacze sobie wtedy trzy taborety i robie cwiczenia niby na lawce prostej; a mam pytanie co ze skosna? probuje teraz robic tak: mam taaka duza deche; jeden jej koniec klade na podlodze a drugi opieram o stol tak ze decha pozostaje w skosie; klade plecy na ta deche tymczasem dupa i nogi zostaja na podlodze; biore sztange i macham; czy ten moj wynalazek dobrze zastepuje skosna lawke?

TazeR
09-08-08, 23:29
No ja robie podobnie :P kupilem sobie tylko laweczke prosta. Jak kupowalem sprzet nie mialem pojecia ze cwiczy sie tez skos+ i skos-. Więc: Ja odkręcam tą część gdzie są na niej plecy od stojaków i już mam skos tylko ze nie jest zbyt duzy wiec podkladam pod "nóżki" 2 grube ksiazki i juz jest to samo co kupna laweczka ze skosami + i -. Tylko ze wlasnie dupu nie mam na podlodze tylko w powietrzu na niczym mi sie nie opiera ale to zaden problem bo jak mam mokre plecy to sie przykleja do laweczeki xD Trzeba kombinowac na rozne sposoby i jezeli ma mozliwosci kupnna profesjonalnego sprzetu to trzeba kombinować ;]

mike17051993
11-08-08, 12:29
U mnie w ławeczce jest tylko regulacja skosu do góry, ale zbyt często nie ćwiczę na ławce ze skosem, bo dużo roboty z tym regulowaniem, bo u mnie to jest wszystko połączone i trochę z tym schodzi, ale kiedyś spróbowałem i powiem, że to nie jest to samo co na prostej ławce, dużo trudniej, a mięśnie wtedy naprawdę pracują. Polecam to, bo to dobry pomysł, ale tylko dla tych co mają samą ławkę z regulacją, bo taką się szybciej reguluje i z tym tyle nie zchodzi.