PDA

Zobacz pełną wersję : serwatka



Piterr
08-08-08, 17:13
czy serwatka w postaci sera firmy ricotta ma wplyw na mase? Chodzi mi czy po niej nawet nie przybieramy na masie i zalecana jest bardziej przy redukcji?

Reflex__88
08-08-08, 18:23
ja wiem tylko że przy produkcji sera serwatke wie od niego oddziela... wiem tez że serwatka jest w maślance... i wiem tez że serwatka jest zajebista... :D

grzesiek7124
09-08-08, 00:45
Serwatka, o której mówisz jest produktem ubocznym przy produkcji sera. Zawiera bardzo małe ilości białka (około 10%), reszta to węglowodany (laktoza). Nie ma ona nic wspólnego z białkiem serwatkowym (hydrolizatem, izolatem, czy koncentratem).
Serwatki tej nie polecam spożywać, gdyż może powodować nabieranie masy tłuszczowej (duża ilość węglowodanów).
Co do białka serwatkowego (WPH, WPI, WPC) to może ono wspomagać zarówno rozwój masy, jak i rzeźby co uzależnione jest od stosowanej diety (proporcji składników odżywczych) i treningu.

Grzesiek.

Piterr
09-08-08, 01:34
mozesz dac linka gdzie jest napisane ze w nim jest tylko 10% bialka? wiec pozostaje mi zmienic ten ser na twarog na kanapki :]

Reflex__88
09-08-08, 09:56
mi się wydaje że to co Grzesiek napisał było do mnie...

grzesiek7124
09-08-08, 11:52
mozesz dac linka gdzie jest napisane ze w nim jest tylko 10% bialka? wiec pozostaje mi zmienic ten ser na twarog na kanapki :]
http://mleko.com/index.php?did=50&pid=61