PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana treningu,tylko jak?



Mati123
07-08-08, 15:16
Witam.


Mam pytanie dotyczace treningu,a mianowicie:Slyszałem ze trening nog(jak i na inne partie ciała) trzeba zmieniac co jakies 4-5 tygodn,bo organimz przyzwyczaja sie do cwiczen i nie ma pozniej efektówi.No wiec ja juz ten swoj trening co mam wykonuje ok 5-6 tygodni.Krótko mowiac czas na zmiane.Tylko ze ja kompletnie nie mam pojecia co w nim trzeba zmienic?Czy zmiana liczby powtorzen albo kolejnosci wykonywanych cwiczen kwalifikuja sie do tej zmiany?


Teraz cwicze tak(w kolejnosci wykonywania)

Przysiady-3x10(narazie bez obciazenia)
Wypychanie ciezaru na suwnicy-3 serie po 12,10,10
Wyprost kolan w siadzie-3 serie po 10,8,8(czasmi w 3 seri zrobie 6 zamiast 8 bo juz nie daje rady)
Zginanie kolan lezac-4 serie po 12,10,8,6
Przywodzenie nog do siebie-3x10
Podnoszenie ciezaru na łydkach 3x10


Tak wiec co tutaj zmienic?Kolejnosc?Wprowadzic jakas progresje ciezarów?Ja totalnie nie wiem, wiec licze na pomoc.



Pozdrawiam

terrorsiejem
07-08-08, 20:31
wypada zmienic cwiczenia jak już obecne nie dają efektów. Kolejnośc itp zostaw w spokoju chyba że wpadniesz w stagnacje ale tym sobie nie zaprzątaj głowy puki jej nie masz.

Toma
07-08-08, 21:40
Zbyt dużo tych ćwiczeń...

terrorsiejem
07-08-08, 21:42
to swoją drogą :) tak ogólnie to ułuż sobie plan a jak to zrobic dowiesz sie czytając podwieszone tematy w tymże zacnym dziale.

12uxerbq34
08-08-08, 13:27
no fakt za duzo cwiczen.
A zmana moze polegac na : 1. innej kolejnosci cwiczen 2. zmienie ilosci serii w cwiczeniu 3. zmianie przerwy miedzy cwiczeniami 4. zmianie tempa cwiczen 5. wprowadzeniu nowych cwiczen 6. zmienie treningu : progresja , regresja , super serie , do zalamanego powtorzenia i tak dalej ,...... :)

Mati123
08-08-08, 21:30
no fakt za duzo cwiczen.
A zmana moze polegac na : 1. innej kolejnosci cwiczen 2. zmienie ilosci serii w cwiczeniu 3. zmianie przerwy miedzy cwiczeniami 4. zmianie tempa cwiczen 5. wprowadzeniu nowych cwiczen 6. zmienie treningu : progresja , regresja , super serie , do zalamanego powtorzenia i tak dalej ,...... :)
Ok,wlasnie o taka odpowiedz mi chodzilo.

Czyli rozumiem ze zmiana jednego z w/w punktów wystarczy?


A co do ilosci cwiczen to mysle ze zrezygnuje poprostu z tych przysiadow ;)

terrorsiejem
08-08-08, 21:39
przysiady zostaw są bardzo fajnie świetnie stymulują do wzrostów.

Mati123
08-08-08, 22:41
No to co najlepiej wywalic?

Przyczyniaja sie ro wzrostu miesni?A to niby dlaczego?Czym to sie rozni od wypychania na suwnicy?

Reflex__88
08-08-08, 23:19
przy przysiadach przede wszystkim masz bardziej wyprostowaną postawe i zdaje mi sie że przywodziciele bardziej pracują... tylko trzeba je robić poprawnie technicznie, ja nie robiłem przysiadów i mam problem z technika, teraz i rozwojem nóg, dopiero jak zaczołem przysiady robic to zaczeły mi się rzeźbić jakoś czworogłowe i najlepiej z obciążeniem... jak robisz bez to sorka ale musisz mieć strasznie słabe nogi... trzeba je ciągnąć do oporu, sa bardzo wytrzymałe jak chcesz je rozwinąć to musisz w to włożyć dużo wysiłku, przynajmniej ja tak mam... jak już nie daje rady to jeszcze powturzenie czy 2 z siebie wydusze nogami... :P

Mati123
08-08-08, 23:47
Hmm czyli z czego zrezygnowac?

Z suwnicy?

Reflex__88
09-08-08, 10:53
zalezy co chcesz osiągnąć ... wogóle proponował bym wywalić sównice na początek i zwiększyć ilość powtórzeń w przysiadach... staraj sie tak przysiady robić żeby si kolana nie uciekały poza palce stóp, głowa do góry i nie pracuj grzbietem, skup sie na pracy ud i chyba powinno sie zginać kolana do kąta prostego tylko...musisz z siebie wycisnąć ile sie da, musi ci się naprawde chcieć żeby nogi rozwinąć...duże obciążenie i duzo powturzeń...