PDA

Zobacz pełną wersję : Seria Pytań :)



Bismak
06-08-08, 16:35
Witam. Dziś właśnie zakupiłem sprzęt do ćwiczeń.
Jest on ubogi ale myślę że mi wystarczy.
2x15kg+2x10kg+2x5kg+2x2.5kg + gryf + 2 hantle.
Czy mogę wyciskać każdy dzień czy to za duże obciążenie?
Bardziej mi zależy na sile niż na masie.
Słyszałem że picie mleka przed snem wspomaga przyrost mięśni, Prawda?
Jaki plan dla mnie proponujecie?
Nigdy nie ćwiczyłem ale 60 kg podniosę na klatę 5 razy
Ważę 78 kg mam 180 wzrostu i mam 16 lat.
Mam problem ze skurczami
Trenuję piłkę nożną i po dłuższym wysiłku łapią mnie skurczę.
To sam działo się kiedyś gdy byłem na siłowni w szkole, przez tydzień mnie mięśnie bolały.
Czy to normalne bo nauczyciel nażucił dość ostre tępo.
Czy są jakieś bezpieczne odżywki co wspomagają regenerację mięśni?
Ja wogóle niewiem co to odżywki a co to kreatyna słyszałem też o jakimś białku itp
Może mi ktoś to wytłumaczyć :)

Z góry dziękuję za odpowiedz

bioly
06-08-08, 16:58
Witam oto moje zdanie :
Kazdy dzien nie bo miesnie ''zajedziesz'' a miesnie potrzebuja regeneracji
Od samego picia mleka nie przytyjesz proponuje ci obliczyc zapotrzebowanie kcal i znalesc sobie diete
tutaj masz pare przykladowych :
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=67

Plan proponuje na mase
przykladowe plany:
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=3577

Odzywki uzupelniaja diete. Na tej stronie masz artykul na temat odzywek : http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=11793

Wszystko jest na tym fotum wystarczy poszukac.

Tukan
06-08-08, 16:58
Bismak wpisz sobie w google "trening domatora" :)
Będzie to dla Ciebie na pewno najlepsze rozwiązanie.
Co do białka - na pewno wiesz co to białko, masz je w serach, jajkach, rybach i wielu innych produktach spożywczych. Białko jest głównym, elementem twoich mięśni.
Tak więc trenując warto jeść sporą ilość białka, dla szybszego rozwoju mięśni.
Białko można kupić także jako odżywkę w sklepie sportowym.
Moja rada to jednak dobre odżywianie - poczytaj w dziale diety temat "diety na masę" tam znajdziesz co powinieneś jeść
Co do mleka to możesz trochę, ale nie za dużo !! jak już będziesz pił mleko to chude najlepiej 0,5 %
Jeżeli łapią cię skurcze to kup sobie magnez w aptece najlepiej chelatowy (farmaceuta będzie wiedział o co chodzi jeśli ty chcesz wiedzieć zapytaj wujka google bo za dużo bym musiał się napisać żeby wyjaśnić co to są minerały i witaminy chelatowe).
Możesz jeść także pomidory, które zawierają dużo potasu, jego brak może też powodować skurcze.
Co do samego treningu to możesz ćwiczyć codziennie, ale bardzo leciutko. Po 2 lub 3 miesiącach lekkiego treningu codziennego, możesz zacząć ćwiczyć ciężko i intensywnie ale co drugi dzień :)

12uxerbq34
06-08-08, 19:07
1. j/w . Cwicz tak aby miesnie odpoczely
2. Na sam poczatek sila i tak ci dobrze pojdzie nawet jesli bedziesz stosowal trening masowy
3. Nie tylko picie mleka ale ogolnie spozycie potrawy zawierajacej bialko , najlepiej do tego nadaja sie odzywki bialkowe , jesli juz musi byc mleko to j/w - chude , pozatym spozycie mleka ulatwia zasniecie
4. j/w
5. gratulacje :)
6. dobry wiek na start
7. przed kazdym treningiem dobrze sie rozgrzej : trucht w miesjcu, rozciaganie wymachy konczynami , rozgrzewka sama sztanga
8. j/w
9. j/w
10. nauczyciel przesadzil :)
11. Najlepsza jest dieta i odpoczynek na regeneracje miesni na poczatek ci wystarczy :)
12. na razie nie interesuj sie kreatyna za wczesnie jeszcze
13. prosze bardzo

Bismak
06-08-08, 21:40
hmmm...
Przeglądałem plany treningowe i ....
Pon, czwartek mam Treningi Piłkarskie.
Niedziela lub Sobota mecz.
Nie chce robić jakiś skomplikowanych ćwiczeń....
Więc proponuje
Wtorek:
3 serie po 10 razy wycisków na klate różnym obciążeniem (okaże się ile dam rade )
2 serie hantelkiem na Biceps 15 razy na lewą rękę 10 razy na prawą.
20 brzuszków
^^- To jest lekki trening? mogę go codziennie robić?
Co do diety to nie planuje jakiś specjalnych potraw.
Po prostu zacznę jeść na śniadanie razowe bułki a nie zwykłe.
Będe pił wieczorem mleko 0.5 %
Więcej makaronu na obiad.
I prawie codziennie będe sobie robił jajecznicę z cebulką.

MOŻE KTOŚ MNIE POPRAWIĆ?
SAM NA TO WPADŁEM I NIEIWEM CZY TO DOBRE WIĘC CZEKAM NA ODP.
Pozdro

LELO206
06-08-08, 22:47
ne ne ne. nie powinno się tak ćwiczyć. W każdym razie gdy robisz biceps to nie rób jednej ręki po 10 ruchów, a drugiej po 15 bo tak nie można, jedną będziesz miał bardziej wyrzeźbioną, a drugą bardziej masywną. co do wyciskania to też nie można codziennie, według mnie możesz robić taki zestaw 2 razy w tygodniu (z tym że będą one robione o małej intensywności) pamiętaj też o tym, że jeśli chcesz robić trening na siłę, to np. rób serie 8/6/4/2 gdy robisz po 10-15 ruchów to wtedy rzeźbisz się. ja na twoim miejscu bym ćwiczył sobie 4 dni w tyg. na siłę. np. 1 dzień klatka; 2 biceps-triceps; 3 barki; 4 plecy. nogi chyba odpadają bo grasz w piłkę, a to im powinno starczyć. trzym się;)

LELO206
06-08-08, 22:49
a co do brzucha to też nie możesz za bardzo przesadzać, bo męczą się organy wewnętrzne brzucha. Ja bym ograniczył 2 treningów na 6 dni

terrorsiejem
07-08-08, 10:26
brzuszek spokojnie 4 dni w tygodniu można męczyc.

Bismak
07-08-08, 14:22
Mam kolejne nurtujące mnie pytanie...
Mam Ciężarki o średnicy 30mm
chciałbym spróbować poćwiczyć na dłuższym gryfie od kumpla.
Jego gryf ma średnicę 2.7 lub 2.8 mm....
Czy jak założę na niego moje Ciężarki o średnicy 30 mm to będą one bardzo latać czy da rade ćwiczyć?
A jakbym chciał dokupić inny gryf to jaka średnica do 30mm?

Tukan
07-08-08, 14:55
a co do brzucha to też nie możesz za bardzo przesadzać, bo męczą się organy wewnętrzne brzucha. Ja bym ograniczył 2 treningów na 6 dni
Ale chłopak napisał, że będzie robił dziennie tylko 20 brzuchów zdajesz se sprawę ile to jest 20 brzuchów ?? to się zrobi w minute.
Na pewno żadne organy mu się nie zmęczą od treningu brzucha przez minute, daj spokój nie popadajmy w skrajności.
Spokojnie możesz robić 20 brzuchów codzinnie... 20 brzuchów to można robić nawet częściej niż codziennie hehe :)
Ale kolega lelo206 ma rację co do twoich ćwiczeń na biceps, musisz robić po tyle samo powtórzeń na każdą rękę.

Bismak w ogóle to za mało mało tych ćwiczeń twoich... z tymi kilkoma rzeczami co masz to prawie całe ciało można zrobić >>> luknij sobie >>>>http://www.kulturystyka.pl/atlas/

LELO206
07-08-08, 16:26
Tukan ma rację, 20 brzuchów codziennie to na mienko możesz, ale na przyszłość pamiętaj, że ostrzejszych ćwiczeń na brzuch nie można za często robić.

co do krążków, nie powinno to sprawiać dużych problemów. Nie powinny tak latać, ale jeśli, to możesz sobie kupić 4 x 0,5 kg o średnicy odpowiadającej tej sztandze czy sztangielkowi i zakładać je na samym początku, i na samym końcu. nic więcej już nie zrobisz.

12uxerbq34
08-08-08, 12:07
Jesli masz dobre zaciski i mocna zabezpieczysz sztange nie powinno byc problemoe :)

Bismak
08-08-08, 23:35
Nie jest tak źle z tym gryfem ale nadal nie mam jakiegoś sensownego planu ćwiczeń?
Czy znacie może jakiś link do strony z planami.

A może polecicie mi przykładowy plan na początek z uwzględnieniem mojego sprzętu :)

Bismak
09-08-08, 11:10
A jajecznicę i makaron jeść przed czy po treningu?

czuwajista
09-08-08, 11:57
Po treningu ;)

Przed jedz ryż + mięcho

TazeR
09-08-08, 12:02
Musisz zjesc dobry posilek 1.5h przed treningiem i do 30 min po treningu.

Czytałem, że trenujesz piłkę nożną i łapią Cie skurcze... Jak dla mnie to nie jest normalne sorry ale to prawda trenowalem przez 7 lat i nie wazne jaki byl trening nie mialo prawa nikogo z druzyny zlapac skurcz. Kiedy Cie przewaznie lapia? na treningu, meczu?

A co do treningu na sile to sie nie znam.

TazeR
09-08-08, 12:08
Masz ławeczke do wyciskania moze? Wydaje mi sie ze nic o niej nie pisales ale za zapytam :D

Jezeli nie chcesz miec zadnej konkretniej (ale to duzy błąd) to jedz według tej strony: http://www.augustow.mm.pl/~leon/co_jesc.htm

Bismak
09-08-08, 13:58
Na meczu mnie nie łapią...
Raz miałem na turnieju gdzie graliśmy z przerwami.
Skurcze mnie łapią jak przyjdę do domu. Musze od razu do gorącej wody wejść bo inaczej jest źle. Ale nie są to lekkie skurcze. Tak się czuję jakby coś chciało mi nogę rozerwać.
Na treningu biegowym też parę razy dostałem ale już pod koniec.
Ale myślę że to wynika ze złego przygotowania bo w zimie nie biegałem.
Więc skurcze to nie problem już dla mnie.... :D

Narazie ćwiczę na ławcę własnej roboty...
Ale w Pon zamierzam kupić to:
http://www.allegro.pl/item408602408_mocna_skladana_lawka_pod_sztange_bh_ 0430_fv.html
Bo już mam kasę :)

TazeR
09-08-08, 14:07
To zaraz Ci rozpisze trening i zobaczysz czy będzie dobry. Rozumiem, ze mdlitewnika nie masz?

Bismak
09-08-08, 14:16
Nie mam... Ale to kwestia przyszłości :D
Jeszcze muszę w Pon dopucić jakieś obciążenia na sztangielki jakie proponujecie?

TazeR
09-08-08, 14:22
Stworzyłem coś takiego:

1 Dzień
Mięśnie klatki piersiowej
Ćwiczenie 1
WYCISKANIE SZTANGIELEK W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ
Wykonujemy 3 s., 8-10 p.

Ćwiczenie 2
WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ
Wykonujemy 3 s., 8-10 p.

Ćwiczenie 3
ROZPIĘTKI ZE SZTANGIELKAMI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ
Wykonujemy 3 s., 8-10 p.

Mięśnie naramienne
Ćwiczenie 1
Wyciskanie sztangi zza głowy
Wykonujemy 3 s., 8-10 p.

Ćwiczenie 2
Unoszenie sztangielek bokiem w górę
Wykonujemy 3 s., 8-10 p.

Ćwiczenie 3
Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia
Wykonujemy 3 s., 8-10 p.

Mięśnie brzucha
Ćwiczenie 1
SKŁONY W LEŻENIU PŁASKO
Wykonujemy 3 s., 20-25 p.

Ćwiczenie 2
UNOSZENIE NÓG W ZWISIE NA DRĄŻKU(Jeżeli nie masz to zastąp to ćwiczenie jakimś innym.

Wykonujemy 3 s., 20-25 p.

2 Dzień
Mięśnie podudzi (łydek i piszczeli)
Ćwiczenie 1
WSPIECIA NA PALCE W STANIU
Wykonujemy 4 s., 20-25 p.

Ćwiczenie 2
PROSTOWNIE NÓG W SIADZIE
Wykonujemy 4 s., 10-15 p.

Ćwiczenie 3
PRZYSIADY ZE SZTANGĄ NA BARKACH
Wykonujemy 4 s., 10-15 p.

3 Dzień

Mięśnie grzbietu
Ćwiczenie 1
Podciąganie się na drążku (Jeżeli posiadasz drążek.)
Wykonujemy 3 s., 8-10 p.

Ćwiczenie 2
PODCIĄGANIE SZTANGIELKI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE)
Wykonujemy 3 s., 8-10 p.

Ćwiczenie 3

5.PODCIĄGANIE SZTANGIELKI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE)
Wykonujemy 3 s., 8-10 p.

Mięśnie dwugłowe ramion (bicepsy)
Ćwiczenie 1
UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ NA KOLANIE(CHYBA ZE POSIADASZ MODLITEWNIK TO NA MODLITEWNIKU)
Wykonujemy 3 s., 8-10 p.

Ćwiczenie 2
UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI W SIADZIE NA ŁAWCE SKOŚNEJ(Z SUPINACJĄ NADGARSTKA):
Wykonujemy 3 s., 8-10 p.

Ćwiczenie 3
UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC PODCHWYTEM(Z "SUPINACJĄ" NADGARSTKA)
Wykonujemy 3 s., 8-10 p.

Mięśnie trójgłowe ramion (tricepsy)
Ćwiczenie 1
WYCISKANIE "FRANCUSKIE"SZTANGIELKI W LEŻENIU
Wykonujemy 3 s., 8-10 p.

Ćwiczenie 2
WYCISKANIE "FRANCUSKIE"SZTANGI W LEŻENIU
Wykonujemy 3 s., 8-10 p.

Ćwiczenie 3
POMPKI W PODPORZE TYŁEM
Wykonujemy 3 s., 8-10 p.

Niech ktoś się wypowie czy taki trening dla niego będzie dobry. Brałem również pod uwagą jakim sprzętem dysponujesz.

Bismak
09-08-08, 14:25
Ok dzięki Wielkie
A jakie obciążenia na sztangielki dokupić?

TazeR
09-08-08, 14:26
Ja mam takie gryfiki i polecam je:
http://www.allegro.pl/item409202934_wysokiej_klasy_zestaw_2xgryf_36cm_na jtaniej.html#photo
Co do obciążenia to kup obojętnie jakie. Popatrz sobie na allegro najpierw w swoim województwie zebys mogl pojechać po nie osobiście zebys nie musil placic fortuny za przesylke. a jezeli nic nie znajdziesz to szukaj ogolnie na allegro:D Pamietaj nie kupuj sobie zadnych firmówek... kup najtansze a maga taka sama tylko ze cena 2 razy niższa ;)

12uxerbq34
09-08-08, 20:14
1. najpierw wyciskanie sztangi potem reszta cwiczen
2.na biceps jako pierwsze cwiczenie unoszenie sztangi stojac
3. tric tak samo najpierw sztanga potem hantle !
:)