PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przytyc do 120 kg i zmienic sie w kozaka :D



miauczyk007
06-08-08, 13:12
Ocencie moj trening; glowny cel jaki chce osiagnac to nabrac masy (oczywiscie same miesnie bez tluszczu) i rozbudowac klate bo jest cienka;
NIEDZIELA
Klata
1)wyciskanie sztangi na lawce prostej 5 serii- 98776
2)wyciskanie sztangi na lawce skosnej 5 serii 98776
3)rozpiętki ze sztangielkami na lawce prostej z tym ze sztangielki ida do samej ziemi 4 serie 11 10 9 9
4)przenoszenie hantelka za glowa 3 serie 987
Triceps
1) francuskie wyciskanie sztangi 4 serie 9877
2) wyciskanie waskim uchwytem 5 serii 98776
WTOREK
Plecy
1)podciaganie na drazku 4 serie
2)wioslowanie sztanga 4 serie 9877
3) ?
Biceps
1) uginanie ramion ze sztanga stojac 5 serii 98776
2) uginanie ramion ze sztangielkami z supinacja 4 serie 9877
Przedramie
1)podchwytem 3 serie 987
2)nachwytem 3 serie 987
CZWARTEK
Barki
1)unoszenie ramion ze sztangielkami bokiem w gore 3 serie 987
2)wyciskanie sztangi sprzed głowy 4 serie 9877
3)podciaganie sztangi wzdluz tulowia 4 serie 9877
4)wyciskanie sztangi zza glowy 4 serie 9877
5)arnoldki 4 serie 9877
PIATEK
Nogi
1) przsiady ze sztanga 7 serii 9877655
2) przysiady wykroczne 5 serii 98776
3) prostowanie nog w siadzie 5 serii 98776
4) wspiecia na palcach 4 serie 14 13 12 12

Wczesniej mialem problemy z tluszczem na brzuchu wiec teraz codziennie robie abs jakies 20 min dziennie. Moja dieta to 240 g bialka jakies 520 g wegla 90 g tluszczu; wzrost 194 waga 92 kg; Do tego biore kreatynke; Czy uda mi sie dobic kiedys do 120 kg? :D Czy moj plan treningowy jest dobry?

12uxerbq34
06-08-08, 15:29
1. 17 serii na klate ?
2.jesli chcesz robic mase to 8-12 powtorzen a nie 9-7
3. na plecy 3 cwiczenie wioslowanie polsztanga lub na wyciagu waskim uchwytem
4. barki dobrze , bicek dobrze , nogi za duzo serii 4 serie na cwiczenie w zupelnosci wystarczaja .
5. podstawowy BLĄD !! za mala ilosc powtorzen w serii a za duzo serii zmien to :)

Tukan
06-08-08, 15:55
Czemu taka dziwna ta progresja ??

"wyciskanie sztangi na lawce prostej 5 serii- 98776
wyciskanie sztangi na lawce skosnej 5 serii 98776"

pierdolnij se progresje 997 odrazu hahahahaha

xshyvy
06-08-08, 19:24
pewnie po prostu ma na tyle sily przy odpowiednim ciezarze -.-

Piteros
06-08-08, 22:18
"Zmienić sie w kozaka " to co po to chesz cwiczyć zeby kolega przyszpanować ze kozak jestes ?? jebnij sie w leb

Reflex__88
07-08-08, 09:21
decadurabolin pono dobry żeby sie szybko w kozaka zmienić ale na chwile... :P

dominator875
07-08-08, 11:35
decadurabolin pono dobry żeby sie szybko w kozaka zmienić ale na chwile... :P


w życiu piękne są tylko chwile...

dominator875
07-08-08, 11:36
decadurabolin pono dobry żeby sie szybko w kozaka zmienić ale na chwile... :P


a dla Ciebie polecam 3 wiadra metanabolu i 2 wagony siłobolu=>rozjebie Cie jak nakreatynowanego panka

miauczyk007
07-08-08, 19:10
Ja jestem calkowicie zielony jesli chodzi o kulturystyke; ten trening napisal mi moj znajomy ktory troche sie na tym zna; kiedys robilem jeszcze wiecej serii, on mi to wszystko pozmniejszal; Ja mam ten problem ze nie chce zmniejszac serii bo jak malo robie to czuje sie jakbym olewal trening, za malo pracowal. Czy nie jest tak ze jak bede robil wiecej serii to bede lepsze efekty? Im wiecej pracy tym chyba lepsze rezultaty? Jesli sie myle poprawcie mnie. Co do ilosci powtorzen kiedys zaczynalem od 12; ten moj znajomy powiedzial ze na mase zaczyna sie od 9. Teraz sam nie wiem jedni mowia ze od 9 drudzy ze od wiekszej ilosci trzeba zaczynac; wiec gdzie jest prawda? Co do progresji napisal mi ja ten kumpel; nie wiem czemu tak zrobil; czy nie bedzie problemow jesli zachowam ta progresje, bo aby ja zmienic to bede musial zbadac jaki ciezar bede mogl uniesc na inna progresje a to dodatkowa komplikacja i troche czasu mi to zajmie.
Widze ze tu mi niektorzy polecaja mietka i inne toksyny; Wiec powiniennem sprecyzowac pytanie; Czy jest wogole mozliwe aby chudy, niepozorny chlopak zmienil sie w 120 kg gore miesni nie biorac sterydow; mialem dwoch znajomych ktorzy byli podobni w parametrach do mnie i wlasnie im sie to udalo; i teraz przyrzekaja ze podjezdzali wylacznie na samym bialku i odpowiedniej diecie; czy to prawda? czy cos takiego jest mozliwe bez uzycia toksyn?

dominator875
07-08-08, 19:14
120kg miecha samego =>Ronnie wazy w sezonie 130kg wiec odp sobie sam

ciaastek91
07-08-08, 19:16
ten trening napisal mi moj znajomy ktory troche sie na tym zna

no raczej slabo sie zna.

miauczyk007
07-08-08, 19:25
No wlasnie stosuje sie troche czasu do jego porad i efekty sa slabe; dlatego zaczalem pisac na tym forum;

ciaastek91
07-08-08, 19:27
120kg miecha samego =>Ronnie wazy w sezonie 130kg wiec odp sobie sam

ta tylko ze ronnie ma 180 a nie 194 ;]

ciaastek91
07-08-08, 19:34
Czy nie jest tak ze jak bede robil wiecej serii to bede lepsze efekty? Im wiecej pracy tym chyba lepsze rezultaty?
nie zawsze(w kulturystyce raczej rzadko) wiecej znaczy lepiej.



ten moj znajomy powiedzial ze na mase zaczyna sie od 9. Teraz sam nie wiem jedni mowia ze od 9 drudzy ze od wiekszej ilosci trzeba zaczynac; wiec gdzie jest prawda? co do progresji napisal mi ja ten kumpel; nie wiem czemu tak zrobil; czy nie bedzie problemow jesli zachowam ta progresje, bo aby ja zmienic to bede musial zbadac jaki ciezar bede mogl uniesc na inna progresje a to dodatkowa komplikacja i troche czasu mi to zajmie.
prawda jest taka, ze na masie lecisz od 12 do 6 powtorzen. mozesz zaczynac od 12, od 10, od 8, to zalezy jakie cwiczenie, jak ci lepiej wchodzi. generalnie chodzi o to, zeby wybierac ilosc powtorzen z zakresu 12-6. w kolejnych seriach, jezeli dodajesz ciezar, to dobierz go tak, zeby zrobic 2 powtorzenia mniej.




Widze ze tu mi niektorzy polecaja mietka i inne toksyny; Wiec powiniennem sprecyzowac pytanie; Czy jest wogole mozliwe aby chudy, niepozorny chlopak zmienil sie w 120 kg gore miesni nie biorac sterydow; mialem dwoch znajomych ktorzy byli podobni w parametrach do mnie i wlasnie im sie to udalo; i teraz przyrzekaja ze podjezdzali wylacznie na samym bialku i odpowiedniej diecie; czy to prawda? czy cos takiego jest mozliwe bez uzycia toksyn?
zadnego koksu sie nie tykaj. wykorzystaj wlasny potencjal, sterydy to ostatecznosc.
oczywiscie, ze mozesz stac sie '120kg gora miesni', ale zeby to osiagnac potrzebujesz duzo czasu, samozaparcia i ciezkiej pracy.






edit:
sorry ze post pod postem ;/

miauczyk007
07-08-08, 19:42
Ok dzieki za info; a jeszcze jedno juz ostatnie co mnie nurtuje; ja jak robie jakies cwiczenie to mam taki nawyk ze nigdy nie zmieniam ciezaru; ten ciezar przy ktorym robilem pierwsze powtorzenie jest zarowno przy ostatnim; i dobieram ciezar w ten sposob ze jesli czuje ze przy ostatnim powtorzeniu moge zrobic wiecej wtedy za tydzien dokaldam sobie, jesli czuje ze przy ostatnim powtorzeniu nie dam rady nic wiecej wycisnac wtedy ten ciezar zostawiam na nastepny tydzien; ta metoda jest dobra? czy powiniennem jednak zmieniac ciezary po kazdym powtorzeniu aby w kazdym robic do ostatka sil?

12uxerbq34
08-08-08, 13:22
przede wszystkim to zejdz z chmur . Jak poczytalem twoje posty wczesniejsze to mnie dreszcze przeszly :P
Jesli taki trening cie nie meczy widocznie zle wykonujesz cwiczenia : za szybko , nie utrzymujesz napiecia miesni , pomagasz sobie innymi partiami

Gutek912
08-08-08, 15:59
Ta tylko że progresja polega na tym że za każdym razem gdy odejmujesz powtórzeń dodajesz obciążenia a nie że ćwiczysz cały czas jednym ciężarem i tylko se powtórzeń ujmujesz... za łatwo byś to miał..
np
12 powtórzeń 60kg
10 powtórzeń 65kg
8 powtórzeń 70kg
6 powtórzeń 75kg
Jak sie bierzesz za kulturystykę to trzeba najpierw się sporo dowiedzieć... wiem po sobie bo nadal się uczę :PP
Pozdrawiam!

miauczyk007
09-08-08, 20:23
Ja zaczalem z kultutrystyka dwa lata temu; kupilem sobie laweczke ciezary hantelki sztange. Chcialem lapac mase bo mialem budowe typowy chudy wysoki patyk; wazylem 78 kg; Rozpisalem sobie sam trening a ze bylem zielony to teraz wiem ze byl on tragiczny, nie na mase a na jakas wytrzymalosciowke zbyt duzo serii zbyt duzo powtorzen zbyt mala przerwa miedzy cwiczeniami np biceps 16 serii; Trenowalem w domu, nie chodzlem na silke a wiec nie mial kto mnie sprowadzic na dobra droge; i tak machalem przez 1,5 roku. Dotego mnostwo jadlem wszystkiego chcialem przytyc. O bialku cos kiedys slysxzalem ale nie zwracalem uwagi na to co jem, potem sie zorientowalem zse w tamtym czasie jadlem mase wegla i mase tluszczu, malo bialka. Efekty po 2 latach trenowania waga 100 kg wyglad beznadziejny, duzy brzuch cienka klatka, sila mala. No moze lepiej niz jak bylem patykiem ale liczylem po dwoch latach zdecydowanie na cos wiecej... Teraz mozna powiedziec ze bede wszystko zaczynal od nowa. Nie chce wazyc 120 kg napinam sie troche. Ale mysle ze dla mnie realna i odpowiednia bylaby waga 110 chociazby z tego wzgledu ze mam wzrost 194 cm

miauczyk007
09-08-08, 20:27
No ok juz zmienilem plan zgodnie z waszymi wskazowkami zmienilem progresje i ilosc serii; bede zwracal znaczna uwage na technike; dzieki za rady

Gutek912
09-08-08, 21:43
ja miale tak samo... tyle że ja robiłem na bica 6 seri po 30 powtórzeń :PP i wykonywałem po 1 ćwiczeniu na każdą partię....... aha i ćwiczyłem codziennie zaczynając od poniedziałku kończąc na niedzieli :PP i tak przez 6 miechów