PDA

Zobacz pełną wersję : Siłownia a wada postawy? Hamowanie wzrostu?



fr3zo
05-08-08, 17:17
Mam 14 lat i 182cm wzrostu. Chodzę na siłownie 6-ty tydzien. Mam pytanie odnosnie silowni - czy ćwiczenie hamuje wzrost i czy obciąża kręgosłup. mam wadę postawy i tu pojawia się pytanie - czy ćwicząc moja wada postawy się pogłębia? pozdrawiam i z góry dziekuje za odp.

12uxerbq34
05-08-08, 17:59
Na typowy trening silowy u Ciebie jeszcze za wczesnie . Czesto sie zdarza ze silownia blokuje wzrost ale nie ma na to reguly zalezy od genetyki , jesli masz wade postawy to tez jest problem bo potrzebujesz wypracowanej techniki zeby nie pogarszac postawy i obciazac ciala . Ja na twoim miejscu jeszcze poczekalbym na trening silowy a zajal sie innym sportem < sztuki walk , pila etc > :)

terrorsiejem
05-08-08, 18:31
w tym wieku to jedynie redukcja po 16stce dopiero możesz wchodzic na siłe. Jaką wade masz ?

TazeR
05-08-08, 19:54
Ja juz nie wiem co sie z tymi chłopakami dzieje:D Mam 16 lat i 170cm wzrostu Chłopie do 16 to Ty lepiej sie koszem zajmij ;)

fr3zo
06-08-08, 01:07
Jaką wade masz ?

skoliozę, czy coś takiego ;|

@Topic
mam przez to rozumieć, że muszę czekać te 2 lata aż będe starszy? ;o no cóż, widocznie siłownia w moim wieku nie działa na moją korzyść z tego co widzę. ehh będe musiał za te 2 lata się wrócić :|.. lepiej będzie jeśli zajme się innym sportem..;/ źycie..

47
06-08-08, 08:42
Ja juz nie wiem co sie z tymi chłopakami dzieje:D Mam 16 lat i 170cm wzrostu Chłopie do 16 to Ty lepiej sie koszem zajmij ;)
nie ktorzy dojrzewaja szybciej niz ty ;) a potem juz nie rosna
na silownie idz od 16 jeszcze cos zlego sobie zrobisz
tera to graj w bal biegaj rob pompki ;p
ogolnie bedzie dobrze na przyszlosc jak juz zaczniesz cwiczyc jakies sporty, sztuki walki tez usprawniaja