PDA

Zobacz pełną wersję : plan treningowy



szewcu250
05-08-08, 15:13
witam. jestem nowy na forum. cwicze od ok roku ale tobyl do tej pory trening amatorski. bardzo prosze o propozycje treningu (cwiczenia, serie, powtorzenia.przosze o trening pon-sr-piatek. mam 16 lat, 175 cm, 63 kg

szewcu250
05-08-08, 15:16
sapomnialem dodac ze do dyspozycji mam leweczke z modlitewnikiem, przyrzadem do nog, do rozpietek i do wioslowania a do tego sztanga prosta i hantle

terrorsiejem
05-08-08, 17:18
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=8273 czytanie nie boli :)

szewcu250
05-08-08, 17:58
Mam jeszcze dwa pytania. Czy klatke i grzbiet mozna wystarczy robic raz w tygodniu? i ktos mi kiedys powiedzial ze cwiczenie na silowni hamuje wzrost. czy to prawda?

terrorsiejem
05-08-08, 18:03
wszystkie partie mięsni robi sie raz w tygodniu ( w większości przypadków ale ciebie wyjątki przez kilka lat nie obowiązują :) ) a to że chamują wzrost jako że jestem obiektywny napisze - są zdania podzielone :)
ps. nie wydaje mi sie że chamują jedyne co to jak nie umie sie wykonywac niektórych cwiczeń można sobie popsuc kręgosłup. Może i chamują ale przed 16 rokiem życia.

Reflex__88
05-08-08, 18:22
przed 16 rokiem życia można sobie zniszczyc kręgosłup stosując ćwiczenia typu wyciskanie w siadzie nad głową, przysiady ze sztangą, martwy ciąg... stawy można sobie zniszczyć stosując nadmierne obciążenia... trzeba pamiętać o tym że stawy się wolniej rozwijają niż mięśnie, można też zmniejszyć zakres ruchu stawów jesli w organizmie jest nadmiar hormonu wzrostu... jeśli się myle prosze o porawienie... :)

szewcu250
05-08-08, 20:45
ja cwicze juz rok czyli zaczalem w wieku 15 lat aole staralem sie robic glownie cwiczenia ktore nie obciazaja kregoslupa badz obciazaja go minimalnie

Damian st-ce
05-08-08, 22:22
Całkowicie zmineralizowany kregosłup, jest dopiero po 25 roku życia. Ćwiczenia nie hamuja wzrostu.

LELO206
06-08-08, 00:24
moim zdaniem ćwiczenie na siłowni nie hamuje wzrostu, ale i tak staraj się nie obciążać kręgosłupa, bo masz go tylko jednego na całe życie. co do częstotliwości ćwiczenie parti służy tabela, np. przy dużej intensywności treningu barki regenerują się po 4 dniach ( jeśli Cię to bardziej interesuje mogę poszukać tej tabelki) ja np. przez pewien okres ćwiczyłem klatke i biceps 2 razy w tyg.

szewcu250
06-08-08, 09:43
juz znalazlem ta tabelke.

szewcu250
06-08-08, 10:12
Ulozylem sobie nowy plan treningowy:
Poniedziałek:
Klatka piersiowa:
1.WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ
2.WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE SKOŚNEJ-GŁOWĄ W GÓRĘ
3.ROZPIĘTKI ZE SZTANGIELKAMI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ
4.ROZPIĘTKI ZE SZTANGIELKAMI W LEŻENIU NA ŁAWCE SKOŚNEJ -GŁOWĄ DO GÓRY
5.WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ WĄSKIM UCHWYTEM
6.PRZENOSZENIE SZTANGIELKI W LEŻENIU W POPRZEK ŁAWKI POZIOMEJ
Triceps:
1.WYCISKANIE „FRANCUSKIE” SZTANGI W SIADZIE
2.WYCISKANIE „FRANCUSKIE” SZTANGI W LEŻENIU
3.PROSTOWNIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W OPADZIE TUŁOWIA
4.POMPKI W PODPORZE TYŁEM
5.WYCISKANIE W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ WĄSKIM UCHWYTEM

Wtorek:
Kickboxing

Środa:
Plecy:
1.PODCIĄGANIE SZTANGI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE)
2.PRZYCIĄGANIE LINKI WYCIĄGU DOLNEGO W SIADZIE PŁASKIM
3.PODCIĄGANIE (WIOSŁOWANIE) W LEŻENIU NA ŁAWECZCE POZIOMEJ
4.”MARTWY CIĄG”
5.WZNOSY BARKÓW ”SZRUGSY”
Biceps:
1.UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ NA „MODLITEWNIKU”
2.UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI W SIADZIE NA ŁAWCE SKOŚNEJ(Z SUPINACJĄ NADGARSTKA)
2.UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W SIADZIE-W PODPORZE O KOLANO
4.UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC PODCHWYTEM(Z „SUPINACJĄ” NADGARSTKA)
5.UGINANIE NADGARSTKÓW PODCHWYTEM W SIADZIE
6.UGINANIE NADGARSTKÓW NACHWYTEM W SIADZIE

Czwartek:
Kickboxing

Piątek:
Mięśnie naramienne:
1.Wyciskanie sztangielek
2.Unoszenie sztangielek bokiem w górę
3.Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia
4.Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia
5.Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami
Nogi:
1.PRZYSIADY ZE SZTANGIELKAMI
2.PROSTOWNIE NÓG W SIADZIE
3.UGINANIE NÓG W LEŻENIU
4.PRZYSIADY WYKROCZNE
5.”MARTWY CIĄG” NA PROSTYCH NOGACH
6.WSPIECIA NA PALCE W STANIU
7.ODWROTNE WSPIĘCIA W STANIU

+ Aerobiczna Szóstka Weidera

Jezeli bedą jakies blety prosilbym o wypowiedz. Prosze rowniez o podpowiedz w jakiej kolejnosci robic poszczegolne cwiczenia. Z gory dziekuje