PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie n00ba ;)



goofy
03-08-08, 16:43
Witam!

Tydzień temu zapisałem się na siłownię, kumple mnie namawiali od miesiąca i wreszcie się skusiłem ;)
Od trzech lat regularnie pływam. Tak dla własnej przyjemności, dwa trzy razy tygodniowo, więc sport nie jest dla mnie nowością.
Problemem jest to, czego wymagam od siłowni. Już tłumaczę. Chciałem poprawić rzeźbę, nabrać trochę masy mięśniowej (około 5 kg, nie więcej) i ogólnie wzmocnić mięśnie. Nie chcę rosnąć w nieskończoność, po prostu chcę osiągnąć pewien wygląd ciała i pozostać przy nim. I tu moje pytanie, czy chodzenie na siłownie nie jest związane ze stałym wzrostem tkanki mięśniowej?
Może, powiedzmy, będę chodził na siłownię przez rok 3 razy w tyg., a po roku ograniczę treningi na siłowni do jednego w tygodniu, tak żeby utrzymać formę i wygląd.

Czy to co napisałem trzyma się kupy?

Toma
03-08-08, 18:21
Jeśli chcesz mieć wyrzeźbioną sylwetkę to dobry pomysł ....

Daro17
03-08-08, 19:55
chłopie ty się martw żeby zdobyć te 5 kg i żeby troszkę zdobyć mięśnia a nie się martwisz żeby nie urosnąć za dużo... Jak będziesz ćwiczył bez odżywek i bez diety, bo sądząc po twojej wypowiedzi to zapału do treningu nie masz i nie bedziesz robił nic oprócz "machania" ciężarkami to na pewno te 5 kg nie przyjdzie szybko... Tak więc idź najpierw na siłownie a później zadawaj pytania bo pojęcia nie masz zielonego :( właśnie takie pytania to w dziale dla zielonych :P

pozdro noobie !!

ciaastek91
03-08-08, 20:27
? 5kg nie przyjdzie szybko?
mi 7kg przyszlo w ciagu dwoch pierwszych miesiecy cwiczen, bez diety.

Gutek912
03-08-08, 21:03
Ciastek ale weź pod uwage ze on jeszcze pływa 3 razy w tygodniu a przy temu się treochę spali... z drugiej strony... szacun... w 2 miechy 7 kilo bez diety...

Daro17
03-08-08, 21:34
ciastek bez diety i bez odżywek 7 kilo w dwa miesiące ?
No i jeszcze mi powiedz ze w ogóle nie jadłeś więcej niż jak nie trenowałeś albo że jadłeś mniej jak zacząłeś trenować i przytyłeś te 7kg... bzdury... Można przytyć i więcej niż 7kg w dwa miesiące ale trzeba jeść !!

MhL
03-08-08, 23:56
goofy przytyc nie przytyjesz jesli nie dziesz mial odpowiedniej diety. Czystej masy miesniowej tez szybko nie osiagniesz. Bez diety i treningow mozesz szybko stracic to co wypracowales przez pol roku (to minimum jesli chcesz myslec o silce)
Mozesz takze chodzic rekreacyjnie, lecz masy 5 kg szybko nie zrobisz.

Marcinek
04-08-08, 00:14
? 5kg nie przyjdzie szybko?
mi 7kg przyszlo w ciagu dwoch pierwszych miesiecy cwiczen, bez diety.

jakos mi sie nie chce wierzyc, ze to czysta masa miesniowa..

47
04-08-08, 08:52
moze wpierdalales co popadnie i troche tluszczu ci przybylo na dupie

terrorsiejem
04-08-08, 16:15
bez diety na poczatek cwiczenia łapie sie szybko kilogramy (7 kg to nic takiego) tylko teraz pytanie ile z tej wagi to mięso ? 7 kg czystej masy mięśniowej nie da sie zrobic w dwa miesiące na koxie.

goofy
04-08-08, 16:58
Dzięki!

W sumie i tak zakładałem, że pływając nigdy nie będę ważył 120 kg. Z drugiej strony muszę przytyć, mam 193 cm wzrostu i ważę 80 kg - delikatnie mówiąc jestem szczupły... Chcę dojść do 90 kg, żeby wyglądać jak facet, a nie jak wieszak ;)

Pływać nie przestanę, ale ograniczę wizyty na basenie, a częściej będę chodził na siłownię.
Poczytam sobie posty w dziale "Dieta", bo chyba będę musiał nieco zmienić sposób żywienia ;) Póki co odżywiałem się pod kątem pływania, ale patrząc w lustro widzę, ze nie tędy droga ;P

terrorsiejem
04-08-08, 17:03
jeśli masz rzucic albo ograniczyc coś w czym jesteś dobry dla tego że chcesz przytyc kilka kilo to odradzam. To jest taka moja sugestia :) Jesteś ektomorfikiem i w pływaniu bedziesz sie spełniał lepiej niż w kulturystyce (takie "błogosławieństwo" daje ci szybka przemiana materii :) )

goofy
04-08-08, 19:17
Ale ja wcale nie chcę rzucać pływania! ;) Tego nigdy bym nie zrobił, chcę trochę urozmaicić treningi siłownią, bo po trzech latach wpadłem w monotonię. Porozmawiałem z kolegą, który chodzi na siłownię już kilka lat i on też doszedł do podobnego wniosku ;) Z nabrania masy przy mojej budowie raczej nic nie wyjdzie. Ale zapewnił mnie, że chodząc na siłownię wzmocnię się, co raczej mi nie zaszkodzi ;)

Nie jestem może super silny, ale za to jestem wytrzymały, co jest zasługą pływania. Druga sprawa, to fakt, że dzięki basenowi mam takie "miękkie", "wodniste" mięśnie. Jak ktoś pływa to zrozumie o co mi chodzi.

12uxerbq34
04-08-08, 20:18
nie mysl ze nabranie masy nie wyjdzie. Po prostu nie zlapiesz jej tak szybko jak typowy endo lub mezo :) na pewno przy diecie bogatej w odpowiednia ilosc weglowodanow , bialka i tluszczy bedziesz nabieral masy . musisz jest regularnie i odpowiednio zbilansowane posilki :) a jesli chodzi o mase miesniowo ekto to jest ona o tyle dobra ze lapie fajna rzezbe :) zycze wytrwalosci i zawzietosci :)

goofy
05-08-08, 02:18
Dobra, to teraz plan. Przez pierwsze dwa tygodnie oswajam się z siłownią. Ćwiczę małymi ciężarami, ale za to wszystkie możliwe partie, tak, żeby się rozgrzać.

Poczytałem sobie kilka przyklejonych tematów na temat planów ćwiczeń i trochę się zdziwiłem. Kiedyś słyszałem, ze mięśnie najszybciej rosną w czasie odpoczynku, czyli jedną partię mięśni trenujemy raz na tydzień. A tutaj widzę coś takiego: http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=176 - na każdym treningu ćwiczymy praktycznie całe ciało. :|

W takim razie już nie wiem, co wy proponujecie? Chodzę na siłownię 3 razy w tygodniu. Od października pewnie będę chodził raz, może dwa razy w tygodniu, bo zaczynam studia. Jaki plan proponujecie? Powinienem robić więcej powtórzeń na mniejszym obciążeniu, czy na odwrót, mało powtórzeń i spore ciężary?

12uxerbq34
05-08-08, 11:42
oj goofy goody poczytalbys jeszcze pare inncyh artykulow to bys zrozumial :)
Trening poczatkujacego polega na tym ze na treningu cwiczysz kilka partii miesnii lecz robisz tylko 4 serie na poszczegolna partie :) po 8-12 ruchow , nieduzymi ciezarami :)
Taki wstepny okres powinien trwac ok 2-3 miechy , wiadomo z czasem mozesz dorzucic 1-2 serie lub jakies nowe cwiczenie bo organizm sie przyzwyczai do ruchu.

terrorsiejem
05-08-08, 14:04
wiem co jest trenowałem pływanie 7 lat :) słuchaj nie ma osoby która nie może złapac masy trzeba tylko wiedziec jak to zrobic :) jeśli jesteś wytrzymały bedziesz miał łatwiej na treningach (wiem bo sam czasem robie treningi wytrzymałościowe i siła idzie po nich ładnie na + ) ja ci radze ułorzyc sobie diete na mase i jechac to co ci bedzie dobrze szło - redukcja. Po kilku miesiącach zobaczysz efekty godne twojej ciężkiej pracy :) Takie połączenie jest mozolne ale efektowne po czasie :) oczywiście na poczatek jakaś ogólnorozwojówka przez 8 tygodni (bo szkoda czasu na 3 miechy :P ) polecam FBW.