PDA

Zobacz pełną wersję : suplementacja dla piłkarza



adrianek167
03-08-08, 10:28
witam.....
Chciałbym was poprosić pomoc w kwesti suplementacji.Mam 20 lat, 171 cm wzrostu, 66 kg wagi.Trenuje piłke nożną(trening codziennie ok1,5-2 godz plus mecz sobota lub niedziela) dodatkowo ćwiczę w domu(posiadam ławke, sztange, hantle po 13 kg, drążek, expander, i ok 70 kg obciążenia.

Chciałem zakupic suplementy które bede przedewszystkim miały wpływ na moje treningi i forme piłkarską, ale tez wspomogą rozwój muskulatury przy treningu siłowym....Mam na myśli regularną suplemenetcją, miesięcznie mogę przeznaczyć ok 100-150 zł.

TRening siłowy:podstawowe ćwiczenia( na duże grupy 12-16 serii, na małe 9-12)
pon- klatka i bic
sr- barki i nogi
pt- plecy i tric
brzuch zaczynam ABS II

Dieta: dokladnej rozpiski nie ma, jem codziennie 5-6 posiłkow ( sniadanie -owsianka lub jajka, 2 sniadanie -kanapki, obiad -róznie czasem ryż, ziemniaki, mięso,sałatki, 2 obiad- to samo, kolacja- róznie , jajka, twaróg, tuńczyk, kanapki.)Pije dużo wody, ograniczyłem słodycze. Typ budowy ciała- ektomorfik.

Przeczytałem sporo artykułow i doszedłem do wniosku ze najlepsze suplementy dla mnie to HMB i BCAA plus witaminy. Zakupiłem HMB trec Revolution 150 cabc, wit. mulitpack treca, chce dokupic BCAA( chyba najlepszy wybór to Olimp BCAA MC?).
Myślalem o takim dawkowaniu :
-przed śdniadaniem 2x cabs HMB
-po śniadaniu 1x cabs wit
-przed treningiem piłkarskim 5-6 cabs BCAA
-po treningi siłowym 2x cabs HMB
-po kolacji 1x cabs wit
-przed snem 2x cabd HMB

Chciałbym poznąć waszą opinie na temat mojego pomysłu suplemetacji. Powtórze że zależy mi głownie na formie piłkraskiej, ale dodatkowo chciałbym poprawic swoja muskulature.

Z góry dzięki za pomoc

Punisher
03-08-08, 20:49
Oblicz, czego Ci brakuje w diecie.
Zamiast HMB kup więcej BCAA.
Porponuję witaminy, bcaa, białko, carbo po treningach piłki nożnej.

adrianek167
03-08-08, 22:55
dzieki za rade, myslalem jeszcze o preparacie Life energgy Treca, i zastanawia mnie dlaczego tak dużo osób odradza HMB?brałem swoje HMB Revolution Treca, na obozie przygotowawczym braliśmy HMB olimpu MC i musze przyznać ze podoba mi sie ten suplement. Nie ma zakwasów, nie czuje zmęczenia po treningu.....

u.waw.pl
03-08-08, 23:24
podoba mi sie ten suplement. Nie ma zakwasów, nie czuje zmęczenia po treningu.....

On się nie ma podobać, tylko zapobiegać katabolizmowi. To że nie byłeś zmęczony po treningu oznacza, że się do niego nie przyłożyłeś, a nie że HMB pomogło.

adrianek167
03-08-08, 23:52
a co ogladasz mnie na treningach, ze snujesz takie tezy?HMB przyspiesza regeneracja potreningową...

u.waw.pl
04-08-08, 00:01
Nie cytuj napisów z opakowania, których nie rozumiesz.

adrianek167
04-08-08, 00:19
uważasz, że skoro dołączyłem do forum niedawno i nie napisałem 1000 postów to znaczy, że jestem zupełnie zielony?

Chcesz powiedzieć że HMB nie działa tak? Uważasz, że brak zmęczenia jest spowodowany moją słabą postawą( lepiej znasz mój organizm niż ja sam?)

u.waw.pl
04-08-08, 09:37
Skoro wiesz tak dużo, to chyba niepotrzebnie pytasz na forum. :)

adrianek167
04-08-08, 10:02
Masz rację, nie potrzebnie tu zajrzałem. Na innych forach dostałem taką odpowiedź jaką chciałem, bez zgryźliwych komentarzy....

u.waw.pl
04-08-08, 10:21
Wyluzuj :)

Punisher
04-08-08, 11:39
Masz rację, nie potrzebnie tu zajrzałem. Na innych forach dostałem taką odpowiedź jaką chciałem, bez zgryźliwych komentarzy....

Taką jaką chciałeś, czyli nieprawdziwą?
Spoko:)



BTW 4444 postów
666 SOGów :O