PDA

Zobacz pełną wersję : Czy moge ?



Crazy_King
02-08-08, 12:24
Witam to mój pierwszy post na tym forum wiec się Witam.
Mam 12 lat 174cm wzrostu i 80 kg wagi. Wiem wiem ze wzrost jest nierealny ale no tyle mam (przynajmiej mówiła tak lekarka). Chciałbym zaczac cwiczyc z kuzynem (kuzyn ma 16 i ma juz doswiadczenie). Kuzyn mówi ze przy mojej masie to bede fajnie wygladał... Planuje cwiczenia na wszystkie partie ciała tylko nie bede robił tych co beda hamowały mój wzrost czyli np podnoszenie sztangi całkiem do góry ;] Prosze o jakies plany cwiczen i rady. Z góry wielkie dzieki.(Chce cwiczyc ok rok potem moze zrobie jakas przerwe)

Sargon
02-08-08, 12:33
Jeżeli chcesz ćwiczyć to raczej nie ćwicz tak jak kuzyn. Jakiś trening ogólnorozwojowy byłby najlepszy. Pamiętaj żebyś nie szalał i bierz małe obciążenie. W tym wieku jak będziesz chciał szarpać duże ciężary to tylko krzywde sobie zrobisz

Crazy_King
02-08-08, 12:39
Ja narazie nie cwiczyłem jakos tak co 2-3 dni przez cały rok ew czasem z nudy ide do kuzyna na siłke i sobie cos tam pakuje ale to rzadko bo 1 raz na 2-3 miesiace ;] narazie biore 27 na klate i 15 na łape wiem ze to mało ale jestem amatorem w tej sprawie

terrorsiejem
02-08-08, 13:03
każdy od czegoś zaczynał :)
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=8273 poczytaj na spokojnie i w ostatnim odnosniku do plany coś tam coś tam na mase wybierz sobie plan i przerób go na redukcje (weź tylko rozłorzenie partii na poszczególne dni i wybierz swoje cwiczenia kożystając z atlasu w każdym cwiczeniu rób 4 serie po 12-15 powtórzeń bo widze że przy tej wadze to raczej redukcja) potem wchodzisz tu i wrzucasz swój plan z którego bedziesz bardzo zadowolony do sprawdzenia.

Toma
02-08-08, 13:06
w twoim wieku to mozesz pochodzic sobie 1-2 razy w tygodniu na silke i pomachać troche bez żadnych ułożonych treningów

Crazy_King
02-08-08, 14:51
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=176 Post Fishe albo trenning nr 3 ?? Co o tym myslicie ??
A i oco chodzi z tym trenningiem na mase ?? przeciez masy mam full:D

Toma
02-08-08, 15:29
lepiej sobie porób jakies pompki brzuszki pobiegaj zacznij chdozić na basen to ci na lepsze wyjdzie a przygode z siłownią zacznij za jakieś 2-3 lata

terrorsiejem
02-08-08, 15:51
masz full masy ale nie mięśniowej.
kolego nie doczytałem że masz 12 lat :)
to narazie trening bez jakichkolwiek obciążeń nie jesteś na tyle rozwinięty żeby przeprowadzac jaki kolwiek trening siłowy.
To nie zawracaj sobie głowy żadnymi sprawami dotyczącymi tego co pisałem wcześniej :)
pąpki,brzuszki itp. Za trening możesz sie łapac dopiero za kilka lat chyba że chcesz zostac kaleką. Masa jaką masz jest ci potrzebna do tego żebyś rósł.

TazeR
02-08-08, 16:00
Byłem ostatnio w sklepie kulturystycznym i w oko wpadla mi ksiazka jak trenowac bez zadnych urzadzen. Byla ona dosc gruba wiec nie bylo tam napisane tylko jak robic brzuszki czy pompki... Znajdz sobie cos podobnego na allegro i cwicz na razie tak a za 2-3 lata, tak jak wczesniej ktos napisal zaczniesz przygode z prawdziwymi ciezarami.

Bzdet
02-08-08, 19:43
Jak zaczniesz w tym wieku ćwiczyć zrobisz z siebie tylko kalekę. Jesteś za młody na siłownię. Twoje kości i organizm nie są jeszcze w pełni gotowe na takie ćwiczenia. Poczekaj tak jak koledzy mówią ze 2-3 albo nawey4 lata. Zajmij się czymś innym. Np zacznij biegać, idź na basen lub coś w tym stylu.

RockyBalboa
02-08-08, 20:37
o widze ze bliski mi wiek, ja mam 14 lat a zaniedlugo 15 i powiedzcie mi szczerze czy cwiczac wedlog planu na mase nie zrobie sobie krzywdy, narazie biore male ciezary, 10, 15 kg na klate, 5 na lape,

RockyBalboa
02-08-08, 20:39
o widze ze bliski mi wiek, ja mam 14 lat a zaniedlugo 15, powiedzcie mi szczerze, cwicze wedlug planu na mase, nie zrobie sobie jakiejs krzywdy? narazie biore male ciezary, 10, 15 kg na klate, 5 na lape

EDIT: a i sory, przez przypadek 2 posty mi wyszly,

Bzdet
02-08-08, 22:18
Rocky według mnie powinieneś się jeszcze wstrzymać. Chodź na siłownię dla rozrywki. Ćwicz małymi ciężarami i nie przesadzaj. Wiem coś o tym. W tym samym wieku zacząłem chodzić na siłownię. Nie wiedziałem na jej temat praktycznie nic i czego efekty są... Kości pokrzywione, wzrost zatrzymany przez długi czas itd... Hardcore nie popłaca...

EDIT: Co do tych ciężarków, które podnosisz. Myślę że możesz trochę więcej podnosić ale oczywiście nie przesadzaj z nimi ;)

terrorsiejem
02-08-08, 22:32
w wieku 15 lat jeszcze nie polecał bym.
Nie jesteś jeszcze na tyle rozwinięty fizycznie. Twój organizm jest w fazie największych wzrostów i nie masz jeszcze mięśni gotowych do zwiększania swoich obwodów. Jak narazie rób jedynie żeźbe.

Crazy_King
02-08-08, 23:18
TO teraz takie ostateczne pytanie. Czy moge podjac sie jakich kolwiek cwiczen na siłowni ?? Bo chcialbym miec chociaz troche miesni ;] A i czy jesli bede brał duzo na nogi to bede szybciej biegał czy co ?? bo narazie biore 50 kg na nogi
;]

Bzdet
03-08-08, 00:28
Oczywiście że możesz ćwiczyć. Ale nie spodziewaj się jakiś mega zmian;) W taki sposób możesz wyrzeźbić swoją sylwetkę i trochę powiększyć mięśnie. Ale tak jak na początku pisaliśmy. Nie szalej z ciężarami.

EDIT: Co do pytania związanego z nogami... To jest raczej niemożliwe ;) Tutaj ćwiczysz siłę swoich nóg a nie szybkość. Do biegania potrzebna też jest kondycja a z takimi ćwiczeniami na pewno jej nie wyrobisz. Nie bierz za dużych ciężarów bo kości Ci się pokrzywią!

Ewka
03-08-08, 00:47
Crazy - mój Mlody ma tyle samo lat co Ty i na siłce ćwiczy.
1. ma być bez obciążeń - chociaż moj dran dokłada, jak nie widzę.
2. ogólnorozwojowe ćwiczenia
3. spoko - mięśnie Ci zaczną się rozwijać - Mlodemu też łapa urosła, chociaż wiele nie macha.

Ewka
03-08-08, 00:53
Crazy - mój Mlody ma tyle samo lat co Ty i na siłce ćwiczy. Ma przewalone, bo ćwiczy ze mną ( może też mamę namów :) )
1. ma być bez obciążeń - chociaż moj dran dokłada, jak nie widzę po 5, 10 kilo - ale jak zauważę, a wzrok mam dobry - musi spuścić z tonu.
2. ogólnorozwojowe ćwiczenia - spadnie Ci troszkę waga,
3. spoko - mięśnie Ci zaczną się rozwijać - Mlodemu też łapa urosła, chociaż wiele nie macha, a już się chwali lekkim bicepsem.

Ogólnie to nie szalej z ciężarami - uszkodzić, zaszkodzić jest łatwo - naprawić cieżko. Steper , rowerek. Sztangę sobie odpuść.

Crazy_King
03-08-08, 08:35
Znaczy dotychczas robie serie na ławeczce z sama sztanga 15 kg ew jakies 5 kg obciazenia czasem. a tak to na łape z 5 kg sobie macham ;] czy jezeli poczuje ze to dlamnie zamało i moge to z łatwoscia podniesc to moge stopniowo powiekszac ciezar ?? A co do szalenia do wiadomo ze odrazu sobie nie nałoze 30kg i nie bede bral na łape ;]

Crazy_King
03-08-08, 08:43
A i jeszcze jedno czy jesli bede cwiczył to pokaza sie u mnie jakies miesni np. na klatce piersiowej,bicepsie czy łydach.

47
03-08-08, 09:04
po co w takim wieku cwiczyc? przeciez jeszcze rosniesz
w takim wieku tu sie za pilka gania

Ewka
03-08-08, 10:28
Crazy - Młody też ma masę, a po ćwiczeniach troszkę mu ciałka spadło, i ogólnie widać po nim, ze cos się tam zarysowuje pod skórą. Jeśli będziesz wytrwale cwiczył, to po jakimś czasie zacznie Ci znikać otluszczenie, a zaczna się pokazywać mieśnie, ale to będzie raczej dłuuugi czas. Młody ćwiczy od maja, ( prawie codziennie - teraz w te upały odpuścił trochę), a dopiero teraz widać że mu ręce, ramiona, nogi się wzmocniły.

Crazy_King
03-08-08, 11:47
Ewka-Ja jestem dosc gruby zeby nie powiedziec ze jestem grubasem bo mam lekka nadwage;] no i kuzyn powiedział ze jesli bede chciał cwiczyc to bardzo chetnie mi pomoze w osiagnieciu mojego celu czyli widocznych miesni i zgubienia tłuszczu :) Mam juz plan w którym cwicze 4 dni w tyg ;]

Ewka
03-08-08, 12:04
To moze wrzuć tutaj ten plan.

Malyheh
03-08-08, 14:10
a najlepiej poloz sie na lozku i ogladaj brazylijskie seriale...

Crazy_King
03-08-08, 15:34
a najlepiej poloz sie na lozku i ogladaj brazylijskie seriale...
To miało być smieszne ?? Bo jeśli tak to ci się nie udało:) Pzdr.

Crazy_King
03-08-08, 18:01
1)
PON : KLATKA + TRIC
WT : PLECY + BICEPS
CZW : BARKI + KAPTURY
PIA : NOGI + LYDKI

Klatka piersiowa:
- wyciskanie sztangi na lawce prostej 4 serie 12,10,10,6 powt.
- wyciskanie sztangi na lawce skosnej glowa w gore 4 serie 10,10,8,8powt.
- rozpiętki ze sztangielkami na lawce prostej 4 serie po 12powt.
TRICEPS:
-francuskie wyciskanie sztangi lezac 4 serie 10,8,8,6 powt
-prostowanie ramienia ze sztangielka siedzac 4 serie po 10powt.

Plecy:
- podciaganie konca sztangi w opadzie 4 serie 10,10,8,8 powt.
- wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 4 serie 10,8,8,6 powt.
- podciaganie sztangielki w opadzie tulowia 4 serie 10-8 powt.
- martwy ciąg ze sztanga 4 serie 10,8,8,6 powt.
Biceps:
- uginanie ramion ze sztanga 3 serie 12,10,8
- uginanie ramion ze sztangielkami stojac (uchwyt młotkowy) 2 serie 12,10
- uginanie ramion jednoracz na modlitewniku 3 serie 12,10,10
Przedramie : (superseria)
3 serie uginanie nadgarstkow podchwytem
3 serie nachwytem

BARKI:
- wyciskanie sztangi sprzed głowy (do klatki) siedzac 4 serie po 10,8,8,6 powt.
- unoszenie sztangi na prostych rekach przed soba 4 serie po 12, 10, 8, 8.
- unoszenie ramion ze sztangielkami bokiem w gore - 4 serie po 12, 10, 10, 8 powt.
Kaptury:
- wzony ramion ze sztanga 4 serie 15, 15, 10, 10

Uda:
- przysiady ze sztanga na barkach 4 serie 10,10,8,6powt. ostatnia seria dorzucic
- przysiady wykroczne - sztanga 4 serie po 10powt.
- wstepy ze sztanga lub sztangielkami na lawke 4 serie po 10
Łydki:
- wspiecia na palce stojac ze sztanga na barkach 4 serie 15, 12, 10, 10
- wspiecia na palce stojac bez obciazenia 2 serie po 50powt.
Tylko mam problem bo niewiem co to francuskie wyciskanie

TazeR
03-08-08, 18:13
Wejdz na atlas ćwiczen i tam bedziesz mial jak to robic i na jakie glowy wchodzi to cwiczenie

Ewka
03-08-08, 18:45
Hm... jak na 12-latka to nie jest to za wielkie obciążenie?

Paker666
03-08-08, 19:22
Zdecydowanie za duzo jak na 12 latka...Co najwyzej rób narazie trening ogolnorozwojowy z bardzo MAŁYM obciązeniem.

Crazy_King
03-08-08, 20:12
z góry mówie ze jestem 12 latkiem wielkosci szafy xD a te cwiczenia mam zamiar wykonywac z dosc nikłym obciązeniem ;] i niektóre sobie odpuszcze

Ewka
03-08-08, 22:54
Sztangę sobie odpuść na bank. A jak już koniecznie się uprzesz to 1 seria, ale nie podoba mi się to. Młody jest w Twoim wieku, ale na taki trening by nie dostał ani mojego pozwolenia, ani trenera. Ogólnorozwojówka przez jakieś 2 miesiące, a potem proponowałabym dopiero jakiś plan układac, ale bez obciążenia. ( ewentualnie z lekkim - Młody już też marudzi, że cwiczy z powietrzem). Rozwijasz się jeszcze, rośniesz, w organiźmie zachodzą różne zmiany związane z dojrzewaniem.
uważam, że 12 lat, to zdecydowanie nie jest wiek, na rozpoczynanie ćwiczeń nasiłowni - za wcześnie. Domyślam się jednak, ze masz te same problemy co Mlody z wagą i rozumiem Twoją decyzję.

Crazy_King
03-08-08, 22:57
Dokładnie mam ten sam problem :D A mogła bys ewka podac jakis trenning ogólno rozwojowy ?? ale nie zaden nie rób tego rób to tylko ładnie opisane w ten dzien to w ten tamto ;]

Ewka
03-08-08, 22:59
Mogę Ci napisać, co Młody robi pod okiem trenera. Tylko muszę znaleźć te ćwiczenia w Atlasie ćwiczeń i je jakoś nazwać :)

Ewka
03-08-08, 23:20
To by było jakoś tak.
3 serie po 12 powtórzeń - od pon. - pt.
Bez obciążenia, lub minimalne. Sztanga najlżejsza, najczęsciej drążek.


1. ŚCIĄGANIE DRĄŻKA/RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE SZEROKIM UCHWYTEM (NACHWYT):
2. UNOSZENIE TUŁOWIA Z OPADU – na takiej lekko ukośnej ławeczce
3. Wyciskanie sztangielek – siedząco i leżąco
4. Arnoldki
5. PROSTOWNIE NÓG W SIADZIE: - na maszynie
6. WYPYCHANIE CIĘŻARU NA SUWNICY(MASZYNIE) – całe stopy i palce stóp
7. UGINANIE NÓG W LEŻENIU:
8. SKŁONY W LEŻENIU PŁASKO
9. UNOSZENIE NÓG W LEŻENIU NA ŁAWCE
10. UNOSZENIE NÓG W PODPORZE:
11. .SKRĘTY TUŁOWIA z drążkiem
12. Wyciskanie sztangi ( drążka) w leżeniu na ławeczce, w siadzie wyciskanie z tyłu, wyciskanie francuskie sztangi ( pierwsze jego próby)

Crazy_King
04-08-08, 09:50
Ewka xD Niechce nic mówic ale kuzyn w domu ma tylko ławeczke i w ławeczce jest wmontowane to do podnoszenia ciezaru na nogi ;], jedna sztanege na ławeczke jedna miniejsza sztange i 2 hantle i ponad 100 kg obciazenia :D moze mogła bys zastapic te drazyki i cwiczenia na tej maszynie czyms innym??

Ewka
04-08-08, 10:26
To już by musieli bardziej doświadczenie chlopcy się wypowiedzieć. Ja też ćwiczę od niedawna i wielu rzeczy jeszcze nie wiem.

terrorsiejem
04-08-08, 14:16
na nogi zamiast uginania i prostowania możesz robic przysiady :) zamiast ściągania wyciągu górnego możesz robic wiosłowanie sztangą (ale musi ci pokazac ktoś doświadczony jak wykonywac to cwiczenie żebyś nie zrobił sobie krzywdy. I bardzo małym obciążeniem (jak nawet nie bez obciążenia) ) cwiczenie na prostownik grzbietu- unoszenie tłowia ciężko ci bedzie robic mając tak mało sprzętu (bo dzień dobry odpada chyba że bez obciążenia ale to by było bez sensu)