PDA

Zobacz pełną wersję : Rada dla początkującego...



metros
01-08-08, 21:59
Witam.Mam pewien problem ponieważ dopiero zaczynam swoją przygodę z siłownią i tak naprawde nie ma mi kto doradzić czy powinienem już brać coś na sam początek, czy tez nie?
waga 86 kg
wzrost 176 cm
Głównie zależy mi na zrzuceniu zbędnych kilogramów i wyrzeźbieniu sylwetki. Głownym problemem są uda i brzuch ale trzymam dietę i mam nadzieję że uda mi się tego pozbyć. Błagam pomóżcie bo nie chcę wydawać kasy na marne skoro kupię coś co i tak mi nie pomoże!Z góry wielkie dzięki:)

metros
01-08-08, 22:10
Kilka osób doradzało mi HMB i kreatyne ale czy na sam początek można to już tylko Wy wiecie:)?

12uxerbq34
01-08-08, 23:03
na sam poczatek pocwicz na sucho pare miesiecy, trzymaj odpowiednia diete zeby sie nie zatluscic a i sam trening przyniesie dla poczatkujacego zadowalajace efekty :)

terrorsiejem
02-08-08, 00:47
jak już to tylko gainer ale do tego musisz miec diete. Bez diety nie bedziesz miał zadawalających osiągów (w sumie to po jakiś 3-4 miesiącach nie bedziesz miał ich wcale). Ogólnie to prosze http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=8273
miłej lektury.

Toma
02-08-08, 12:21
terrosiejem co ty piszesz on pisal ze zależy mu na wyrzeźbieniu sylwetki a ty mu radzisz gainera ???
Co do pytania HMB jedni chwalą drudzy nie ale tzreba długo stosowac aby były efekty lepiej kup sobie jakis leitowy spalacz np. thermo speed z olimpa do tego oczywiście areoby i dietka i trening normlany kulturystyczny.

terrorsiejem
02-08-08, 13:20
a co przeszkadza gainer w żeźbie kolego ? :)
nie kupuj zadnego spalacza. Kup duzo zielonej herbaty i jeśli to nic nie da to dopiero spalacz. To samo z HMB jak masz duzo pieniędzy to możesz kupic (fakt faktem antykatabolik dobry przynajmniej nie popalisz mięśni bo innego działania nie zobaczysz)

Toma
02-08-08, 15:22
gainer jest dla tych co chcą przytyć a jemu raczej o to nie chodzi .....

ciaastek91
02-08-08, 15:46
co przeszkadza gainer w rzezbie? a no tak przeszkadza, ze jest w nim sporo cukrow prostych.

terrorsiejem
02-08-08, 15:58
a cukry proste nie są potrzebne przy żeźbie ? jeśli dostarcza odpowiednią ilosc białka z naturalnego jedzenia nie musi siegac po białko syntetyczne. To zalerzy od jego diety. Ale ok to napisze aż tłustymi TO KUP SOBIE BIAŁKO. ulżyło ? :)

Toma
02-08-08, 16:00
Tak ulżyło :)