PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z dietą-prosze opomoc



arnold
15-09-06, 10:58
Witam. To jest mój pierwszy post tutaj. Mam 20 lat, ok.70kg, 170cm wzrostu, a chciałbym mieć 80-85kg czystej masy. Mój staż to powiedzmy 2 lata. "Powiedzmy", bo tylko przez pierwszy rok widziałem dość wyraźny przyrost masy mięśniowej, choć spadek wagi z 85 do 65kg w ciągu niecałego roku. Na koniec pierwszego roku brałem przez miesiąć hmb i siła bardzo do góry poszła a waga oczywiście jeszcze bardziej w dół. Drugi rok to była męka. Wszystko stało w miejscu. Czułem sie słaby jak cholera. Wszytko co wzrosło mi na hmb spadło. brałem tribusteron i nic nie dał. Próbowałem też whey gainer 4000 z olimpa i przy dawkowaniu dużo mniejszym przyrastał tylko tłuszcz i zero mięśni, więc sprzedałem. Potem miałem rok przerwy. Obecnie zacząłem znów ćwiczyć. Daję sobie miesiąc na rozgrzewke. Potem zamierzam rozpocżąc diete i branie supli: kreatyna (narazie kupiłem z olimpa 1300g potem zamierzam przeskoczyć na jabłczan, cell pump wydaje mi sie dosć optymalny), białko (wpc80) i dekstroza. Pokarmy jakie zamierzam właczyc do diety to na przemian: makaron z mielonym, ryż, kasza, wołowina, kurczak wędzony, twaróg, ser wiejski, tuńczyk w sosie własnym, banany, jajka na twardo, chleb razowy, nektar bananowy. Na same suple przeznaczam 1500pln. Diete mi zapewnią rodzice. Da sie te 10-15kg osiągnąć w ciągu roku przy treningu 3 razy w tygodniu? Po osiągnięciu celu zamierzam sie wyrzeźbić (zależy mi głównie na brzychu i klacie ) przy pomocy thermalu pro i jakiegoś antykatabolika.

Oto przykładowe diety, które zamierzam stosować:

I Posiłek 7.00 :


1. mleko - 300 ml
2. płatki owsiane - 15 łyżek
3. kromka chleba
4. 3 plasterki szynki
4. średnie jabłko
5. herbata

białko - 32.9g tłuszcze - 14.2g węglowodany - 103.5g kalorie - 673



II Posiłek 10.20 (w szkole) :
1. 2 bułki (kajzerki)
2. 4 plasterki sera żółtego
3. średnie jabłko

białko - 19.1g tłuszcze - 13.3g węglowodany - 70.6g kalorie - 480.8



III POSIŁEK 13.20 (w szkole) :
1. Kefir - 450 ml
2. bułka (kajzerka)
3. średnie jabłko

białko - 19.5g tłuszcze - 11.3g węglowodany - 63g kalorie - 430.9



IV Posiłek (po treningu - ok. 16-17) :
1. 100 g ryżu
2. chude mięso ok.100 g
(z kurczaka, indyka, inne drobiowe)
3. surówka (najlepiej bez oleju)
4. banan
Po pewnym czasie:
5. szklanka mleka (250 ml)

białko - 37.3g tłuszcze - 8.2g węglowodany - 119.9g kalorie - 702.4



V Posiłek 19.00 - 20.00 :
1. 3 kromki chleba
2. 3 plasterki szynki
3. 3 plasterki sera żółtego
4. 1 jajko ugotowane

białko - 32.8g tłuszcze - 17.5g węglowodany - 44.5g kalorie - 461.5



VI Posiłek 21.00 - 22.00
1. twaróg (chudy)100g

białko - 19.8g tłuszcze - 0.5g węglowodany - 3.5g kalorie - 97.7


Podsumowując to wygląda to następująco :
białko - 161g tłuszcze - 64.7g węglowodany - 405g kalorie - 2847.3


następna:

1. Śniadanie:
- 3-4 jajka na twardo + woda
- 2 bułki bez masła
- kakao lub mleko

2. II śniadanie 10.00 - 13.00:
- 2 bułki z serem
- twaróg/ser wiejski

3. Przed siłownią 14.00 - 16.00:
- puszka tuńczyka bez oleju + sok

4. Na siłowni:
- 1 -1,5L wody mineralnej

5. Po siłowni (ciepły posiłek):
- mięso
- ziemniaki / ryż
- sałatka

6. Przed snem:
- płatki śniadaniowe / owsianka


Podaje diety, bo nie chce żeby sie zaś za niedługo okazało że coś robie źle. Nie mam za bardzo kogo sie spytac bo wszystkich ludzi już znudziłem swoimi bezustannymi pytaniami. Cykl krety to o ile dobrze wiem 6 tygodni 2 X dziennie, potem 2 tyg przerwy, tak? Prosiłbym o weryfikacje tych diet, która lepsza oraz o podanie jak to wszystko w DNI TRNINGOWE I NIETRENINGOWE, jak brać dekstroze i białko (ile brać proszku przy takich pokarmach jak podane).

Kumpel podał mi coś takiego:

Dzień treningowy
rano: 5g krety + 30g glukozy
wieczór, po treningu: 5g krety + 30g glukozy->30min->węgle w postaci np. płatków owsianych->15min białko w proszku

Nie mam pewności czy to jest dobrze, nie wiem czy w dni nietreningowe tak samo?

Zasatnawiałem sie też nad deką, ale pomyslałem że na razie dam se spokój, może to mi styknie.
1. Czy po koksach można dostac raka za ileś tam lat? Wiem, że babki mają zwiększone ryzyko zachorowalności na raka piersi po prochach antykoncepcyjnych, a koksy to hormony też...

2.Czy przy krecie nie wolno pic herbaty?
3. Wiele rzeczy, ciepłe dania sa niewygodne do przenoszenia, aja sie ucze i jak sobie poradzić z tym żeby zjeść co trzeba o odpowiedniej godzinie, nap. spagetti, bedąc w szkole? jak Wy sobie z tym radzicie?

Wiem, że nie mile widziane są na forach tego typu rozległe i lamerskie pytania, ale prosze o wyrozumiałosć gdyz nie mam netu w domu a moj czas w kafejce jest bardzo ograniczony z powodów finansowych jak i organizacyjnych. To forum jest tak rozległe, że trudno doszukać sie w nim tego co mnie akurat interesuje. nie zamierzam sie na nim udzielać, bardzo prosze tylko o odpowiedź na moje wątpliwości. potem Możecie to wywalić do śmietnika czy gdzie tam chcecie. jeszcze raz licze na wyrozumiałość i serdecznie wszystkich pozdrawiam.

damiano
16-09-06, 12:02
białko (wpc80) jest dobre i tanie polecam nie kupowac innych bialkowych bo te bialko jest dobre,a co do kreatynki to polecam VITALMAX jest dobra i tanie.
Sportowcy trenujący rekreacyjnie powinni spożywać 5 - 10 g dziennie (w przypadku dawki 10 g należy podzielić ją na dwie porcje po 5 g).
Porcję rozpuścić w 0,2 litra napoju. Kreatynę należy spożywać zawsze na pusty żołądek (najważniejsza porcja jest po treningu).
Płaska łyżeczka od herbaty zawiera ok. 5 g kreatyny.

arnold
16-09-06, 12:29
ok, dzieki, tylko mi bardzo zależy na odpowiedzi na moje szczegółowe pytania
pozdro

mapet
16-09-06, 13:44
1) Nie wiem
2) Przy krecie wolno pić herbatę
3) Można to załatwiać na dwa sposoby. Smażyć sobie kotlet z piersi z kurczaka i jeść go potem na zimno np z chlebem. Albo robic sobie jakąś odżywę w bidon np gainera i tym sie ratować w szkole.
Diety nie oceniałem, ale jeśli to dobrze policzyłes to jest ok.

arnold
19-09-06, 13:49
Jeszcze czegoś zapomniałem:
1. Czy jest konieczne jedzenie owoców w trakcie diety? Jak tak to jakich i ile?

2. Ile tluszczu może mi przybyć po takiej diecie jak zaproponowałem, biorąc pod uwagę że kiedyś miałem problemy z nadwagą? Czy aby ograniczyć przyrostu fetu moge dodadkowo ćwiczyć na rowerku lub bieżni? czy to w czymś przeszkadza?

3. czy kreta jest dobra do innych sportów tez jako energetyk np. do sztuk walki?

4. Z ciekawości spytam, czy po narkotykach może nastapić spadek tkanki mięśniowej? jak tak to po jakich i czy to sa zmiany nieodwracalne?

5. Jezeli musze iśc na siłke rano bo akurat mi inaczej nie pasuje, to czy krete mam brac zaraz po treningu (druga dawke) czy dopiero wieczorem? Jak i co zmienia sie wtedy w diecie dawkowaniu supli?

6. ile powinien trwać cykl krety? czy cykl monohydratu i jabłczanu trwaja tyle samo? Ile powinno byc przerwy pomiędzy nimi? Czy po przerwie jak np. święta , trzeba zaczynać cykl od nowa? A po przerwie jak wakacje można od razy stosować jabłczan skoro na nim sie skończyło?

Bardzo mi zależy na naszych odpowiedziach!