PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie sa objawy/skutki przetrenowania ?



RockyBalboa
31-07-08, 16:50
Tak jak w tytule, przy jakiej intensywnosci cwiczen mozna sie przetrenowac
i jakie sa tego skutki lub objawy?

hans87
31-07-08, 16:53
Wszystko zalezy od organizmu i rodzaju intensywnosci. Nie Jesli jestes początkujący cwicz 3-4 razy w tyg. kazdą partie raz w tyg. Przetrenować mozesz jak organizm (mięsnie) nie ma czasu na regeneracje. Objawami jest zmęczenie i brak przyrostów. pozdro

RockyBalboa
31-07-08, 17:22
nie potrafie powiedziec czy jestem poczatkujacu, cwicze okolo roku, dla innych to moze byc malo i moga mnie uwazac za poczatkujacego a inni moga powiedziec ze rok to juz nie tak malo. Ile czasu miesnie potrzebuja na regeneracje?

terrorsiejem
31-07-08, 17:45
a czujesz że sie przetrenowałeś (drastyczny spadek siły itp)? czy poprostu od jakiegos czasu nie widzisz efektów ?
O tym czy jesteś poczatkujący nie świadczy to ile cwiczysz ale jak do sprawy podchodzisz. Zadając pytanie ile mięśnie potrzebuja na regeneracje dowodzisz że raczej do zaawansowanych nie należysz (oczywiscie bez obrazy). Ale nic. W obudwu przypadkach zrób tzw.okres roztrenowania. Tzn dodaj kilka dodatkowych kalorii do diety (ze 300 ) i zmniejsz intensywnośc cwiczeń (najpierw zmien plan).

RockyBalboa
31-07-08, 17:53
spadku siły nie czuje ale efektów nie widzę, i jak mam zmniejszyć intensywność?
trenować co drugi dzień? (jeden dzien regeneracji) czy zmniejszyc ilosc cwiczen w dniu ?

terrorsiejem
31-07-08, 18:08
no to tak wprowadziłeś sie w stagnacje ponieważ twój trening był jednolity i nie dawałeś mieśniom czasu na regeneracje.
Zrób tak:
-wklej swój plan
-wklej swoją diete (chyba że jej nie masz)
-przeczytaj to http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=8273

terrorsiejem
31-07-08, 18:35
i jeszcze to :)
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=12228

RockyBalboa
31-07-08, 19:19
co do diety to jej jeszcze nie ułożyłem a co do planu to już podaje:

- francuskie wyciskanie dwuręczne leżąco 4 serie 15 powt.
- uginanie ramion o kolano 4 serie 16 powt.
- podnoszenie sztangielek bokiem 4 seria 10 powt
- uginanie ramion na stojąco 4 serie 16 powt.

trenuje w pon., sr., pt., so.
narazie cwicze tylko ręce, zalezy mi na nich a klata i reszta pozniej.

terrorsiejem
31-07-08, 19:36
poczytaj podwieszone w dziale trening i dieta. To pomoże ci w ukierunkowaniu cie na dobrą droge kulturystyczną :)

RockyBalboa
31-07-08, 19:37
dobrze a jest tam cos o radzeniu sobie ze stagnacją ?

terrorsiejem
31-07-08, 19:41
nie ma :) ale jak znajde czas to machne artykuł może nawet dzisiaj.
w skrócie powiem że musisz odpocząc. Przez tydzien odpusc sobie zupełnie cwiczenia i zwróc uwage na diete. Musisz dac organizmowi strzał kaloryczny (nadwyżke kalorii nawet do 2000 kcal dziennie. Jest strasznie ciężko upchnac taką ilośc jedzenia ale daje efekty) w czasie w jakim bedziesz odpoczywał zupełnie zmień swój plan treningowy (ułuz nowy od podstaw). Musisz zaskoczyc mięśnie czymś nowym. Ewentualnie jakaś kreatynka i oczywiście gainer/białko i carbo.

RockyBalboa
31-07-08, 21:55
w moim wieku (14)? kreatyna nie zaszkodzi mi?

007
31-07-08, 22:01
Tak jak w tytule, przy jakiej intensywnosci cwiczen mozna sie przetrenowac
i jakie sa tego skutki lub objawy?

przetrenowanie lub niedożywienie ale ogólnie ból stawów,mięśni,pogorszenie samopoczucia,przeziębienie,nudności,itp. Szybciej przetrenujesz się długim wysiadywaniem na siłowni i wykonywaniem wszystkich ćwiczeń z długimi przerwani na pogaduszki niż bardzo intensywnym treningiem z krótkimi przerwami.

terrorsiejem
01-08-08, 03:29
acha no tak 14 lat . tyo kreatyna odpada :)

hans87
01-08-08, 09:52
piszesz ze ćwiczysz rok, ale fakt ze po tym co piszesz za duzej wiedzy kulturystycznej nie masz. Zrób tak jak piszą wyzej... przerwa w cwiczeniach jakis 1-2 tyg.(po niej przez jakis czas ćwicz ogólnorozwojowy) ułóż plan na masę i diete na mase. Za kreatyne sie nie lap, jak juz to odżywka białkowa. pozdro

RockyBalboa
01-08-08, 11:37
ogólnorozwojowy, czyli ten ACT ?

terrorsiejem
01-08-08, 20:07
może byc.