PDA

Zobacz pełną wersję : Plan na mase do poprawy



Turystyk
27-07-08, 09:11
Witam. Prosiłbym o sprawdzenie mojego planu na mase czy wszystko w porządku. Mam 16 a mój staż to 6 miesięcy z przerwami.
Poniedziałek: Klata + Triceps
Klata:
-wyciskanie sztangi na lawce prostej 4 serie po 8 powtórzeń
-rozpiętki ze sztangielkami na lawce prostej 4 serie po 10 powtórzeń
-przenoszenie sztangielki w leżeniu w poprzek ławki poziomej 4 serie po 12 powtórzeń
-wysiskanie sztangi na ławce prostej wąskim uchwytem 4 serie po 8 powtórzeń
Triceps:
-prostowanie ramienia ze sztangielka siedzac 4 serie po 10 powtórzeń
-francuskie wyciskanie sztangi lezac 4 serie po 10 powtórzeń
-wyciskanie hantla na glowa oburacz 4 serie po 10 powtórzeń

Środa: Biceps + Plecy + Przedramie
Biceps:
-uginanie ramion ze sztanga 3 serie po 10 powtórzeń
-uginanie ramion ze sztangielkami stojac (uchwyt młotkowy) 3 serie po 10 powtórzeń
-uginanie ramienia ze sztangielka w podporze o kolano 3 serie po 10 powtórzeń
Plecy:
- wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 4 serie po 10 powtórzeń
- podciaganie sztangielki w opadzie tulowia 4 serie po 10 powtórzeń
- martwy ciąg 4 serie po 10 powtórzeń
Przedramię : (super serie)
3 serie nachwytem
3 serie podchytem

Piątek: Barki + Kaptury
Barki:
-unoszenie ramion z hantlami na boki 4 serie po 10 powtórzeń
-wyciskanie sztangi sprzed głowy (do klatki) 4 serie po 10 powtórzeń
-unoszenie sztangi na prostych rekach przed soba 4 serie po 10 powtózeń
Kaptury:
-Szrugsy 4 serie po 15

Nóg nie robie na silowni. Za wszystkie posty z góry dziekuje.

TazeR
27-07-08, 10:16
Plan nie jest zły jakiś tam staż masz tylko moim zdaniem nie powinieneś robic klatki z tricepsem. Masz takie cwiczenie jak WYCISKANIE W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ WĄSKIM UCHWYTEM: -główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu-wszystkie głowy mięśni trójgłowych ramion, mięśnie klatki piersiowej

Ja nie mam zbyt dużeo doświadczenia ale z tego co sie zdążyłem dowiedzieć to klatke i tricka powinno sie robic jak najdaej od siebie zeby miesnie mogly odpoczac na klate masz az 4 cwiczenia i 3 na tricka i tutaj mozesz te miesna zajechac. Niech inni sie wypowiedza.

TazeR
27-07-08, 10:38
Przeczytaj sobie jeszcze to:

Technika decyduje o tym, że ćwiczenie to ma angażować bardziej mięśnie trójgłowe ramion, a dopiero w drugim rzędzie mięśnie klatki piersiowej. Decyduje o tym nasze nastawienie psychiczne i koncentracja na zaangażowaniu tricepsów, oraz niewielkie (w stosunku do wyciskania wąsko na klatkę)różnice w ułożeniu łokci podczas ćwiczenia. Otóż nie poruszają się one, jak w treningu klatki na boki(prostopadle do tułowia), ale nieco do środka(pod kątem ok.35-45 stopni do tułowia).Reszta techniki podobna, jak w treningu klatki. Uchwyt na szerokość barków(lub nieco węższy).Do ćwiczenia można użyć sztangi z łamanym gryfem-zmniejszy napięcia w nadgarstkach. Pozwala na lepszą koncentrację na pracy samych tricepsów. Nie prostujemy ramion do końca, ale zatrzymujemy ruch przed zblokowaniem łokci. Polepsza to napięcie mięśni trójgłowych. Ćwiczenie to można wykonywać również sztangą o łamanym gryfie.

Nie daj Boże jak będziesz źle wykonywal to cwiczenie to Ci wejdzie jako 5 na klate i 2 na tricka a to juz przesada ja bym to zmienil jak chcesz

Toma
27-07-08, 10:40
Ja pierdziele kto wam to powiedział ,że nie można robić klatki z tricem to jest bardzo dobre połączenie !!!!!!!!!!!!!!!!

Turystyk
27-07-08, 11:18
Dzięki za zainteresowanie. Wąskie wyciskanie już miałem w poprzednim planie i wszystko było w porządku. Można było odczuć prace tricepsu tak więc tachnike tego ćwiczenia znam. Z resztą planu wszystko ok ?

Cielu7
27-07-08, 12:34
cwiczenia na klate to masz 2 rozciagajace i żadnego na górna czesci klatki tak być nie może
robisz wyciskania na lawce prostej potem skosnej w góre a wtedu dopiero rozpietki i juz bez przenoszenia sztangielki a wyciskanie w waskim uchwycie jest to równieżcwiczenia na trica im wezszy uchwyt tym badziej angażujesz triceps czyli masz 4 cwicz na triceps wiec robisz tylko 2 cwicz albo 3 ale tedy powtórzenia takie 10-8-8-6 zeby tego trica nie zajechac bo po twoim treningu by tak było

Turystyk
27-07-08, 18:05
Jest jeden problem. Mam ławeczkę w której nie ma skosów. Jak można inaczej zaangażować dolne i górne partie klaty ?

Toma
27-07-08, 19:02
Przenoszenie hantla, pompki na poręczach