PDA

Zobacz pełną wersję : CREATINE MEGA CAPS



ReX
11-09-06, 17:41
Witam mam pytanko, niewiecie moze jak najlepiej brac Creatine Mega Caps?? tam pisze zeby brac 4 kapsolki po trningu , i nierozumie czy zaras po treningu mam wziac naraz 4 czy rozlozycz jakos inaczej czy jeszcze moze lepiej jest dwie rano na czczo i dwie po treningu. Pomozcie z gory dzieki.

Blakee
11-09-06, 19:26
a wiec bierz jednorazowo tyle ile podane jest na pudelku (czyli 4 capsy=1 porcja) o takich porach:
dzien treningowy - rano na czczo 1 porcja oraz bezposrednio po treningu 1 porcja (bezposrednio czyli jak najszybciej od zakonczenia treningu)
dzien treningowy - rano na czczo 1 porcja

uwagi:
-razem z kreatyna powinno sie stosowac tzw. transporter, ktory ulatwi czasteczce kreatyny "penetracje" tkanki miesniowej, moze to byc (rosnaco wedlug ceny produktow): dekstroza, carbo, tauryna, d-ryboza
-po zazyciu kreatyny powinno sie odczekac 30min i dopiero po tym czasie spozyc posilek
-kazda porcje kreatny powinno sie popijac duza iloscia wody, ok. 300 - 400ml
-podczas cyklu powinno sie wypijac sporo ilosc plynow dziennie (najlepiej byloby, gdyby w wiekszoci byla to woda), ok. 2,5 - 4l dziennie
-podczas cyklu powinno sie ograniczyc spozywanie tluszczy (szczegolnie tych pochodzenia zwierzecego), bowiem tluszcze te ograniczaja wchlanianie kreatny do tkanki miesniowej
-nalezy spozywac odpowiednia ilosc bialka, aby miesnie mogly sie prawidlowo rozwijac
-chlebem powszednim powinno stac sie stosowanie antykatabolików, ktore w pewnym stopniu zatrzymaja niszczycielski proces rozpadu bialek - katabolizm, moga to byc aminokwasy rozgalezione (BCAA), tauryna, HMB badz glutamina

sławo
11-09-06, 19:29
mega capsy czyli chyba chodzi o o mega capsy 1250

ogólnie jeśli chodzi o kreatynę to przeważnie przyjmuję się ją w ilości 10 gram na dobę
czyli jeśli chodzi o twoje capsy
to masz je brać
w treningowe
rano na czczo przed śniadaniem 4 capsy
i zaraz po treningu 4 capsy od
w nie trenigowe
rano na czczo i mniej więcej w okresie jakby był trening oczywiście na czczo

adrianmenyo
11-09-06, 21:12
rex grasz w quaka? :D

ReX
11-09-06, 21:45
heheeh nom jakis rok temu gralem teraz czasami sobie poskacze po mapie i tyle i na boty zagram niechce mi sie juz ;p =) a kiedys widzialem goscia z takim samym name ;/ ReX

Barthezo
17-09-06, 20:45
Ja tylko chciałem zapytać innych: co sądzicie o monohydracie Mega Caps firmy Olimp? Dobry czy nie? Pozdrawiam

u.waw.pl
17-09-06, 22:24
Bardzo dobry. :)

pey
17-09-06, 23:33
Słabo zmielone,podobno z tego powodu nerki wydalają go w niezmienionej postaci- proponuje Trecka! Lepsza rozpuszczalność

u.waw.pl
18-09-06, 08:24
Jak to słabo zmielone ? Widziałeś w ogóle te kapsułki ?

ReX
18-09-06, 13:50
no to ja niewiem juz =( bo bylem u qmpla ktory to bral i on bral 2 porcje (1porcja=2kapsy) terz rano i po treningu i to mu duzo dalo, i odradzal brac 4 kapsy jedna porcja bo organizm i tak nie przyjmie tyle i wyzuci reszte =| tak mowil to ja teraz juz sam niewiem jak brac =(

mapet
18-09-06, 14:00
i odradzal brac 4 kapsy jedna porcja bo organizm i tak nie przyjmie tyle i wyzuci reszte
A skąd on może to wiedziec?
Jeżeli będziesz brał po 2 dwa razy dziennie to masz ryzyko że tego bedzie za mało. Biorąc 4 rano i po treningu masz pewność że nie bierzesz tego za mało.


PS. Sam łykałem te kapsy właśnie tak.

Jose
19-09-06, 00:26
Jeżeli będziesz brał po 2 dwa razy dziennie to masz ryzyko że tego bedzie za mało. Biorąc 4 rano i po treningu masz pewność że nie bierzesz tego za mało.zgadzam sie... a biorac po 10 g dziennie nie masz sie obawiac o nerki bo z taka iloscia jesli bedzie nawet nadmiar to na spokojnie sobie poradza ;)

u.waw.pl
19-09-06, 09:09
Nie ma obawy, że kreatyna uszkodzi nerki, czy wątrobę... Śmiem twierdzić, że to jeden z najbardziej bezpiecznych suplementów. Nadmiar kreatyny nie wyrządzi w organizmie żadnych szkód, gdyż od razu jest wydalany razem z moczem w postaci kreatyniny.

Jose
19-09-06, 10:10
w dawkowaniu po 10 g dziennie nie ma ...
ale sa i tacy co wala po 40 g bo mysla ze podziala to na nich lepiej niz kox :lol: i wtedy juz problem z nerkami jest bardzo prawdopodobny...i kreatynina to substancja szkodliwa dla naszego organizmu wiec nadmiar jej tymbardziej jest nieporzadany...

pey
19-09-06, 10:39
u.waw.pl, zgadzam się że kreatyna jest bezpieczna i nie powoduje żadnych uszkodzeń w organiźmie, ale będąc w salonie z odżywkiami różnych firm, gość, który mi sprzedawał odżywki zrobił mi wykład na tamat produktów Olimpu ( i to nie była anty reklama, gdyż na sklepie miał mnóstwo odżywek Olimpu). Powiedział mi o Mega Caps-ie, że proszek w kapsułkach nie jest dokładnie zmielony i źle się rozpuszcza w organiźmie,,,

u.waw.pl
19-09-06, 12:48
Josejeśli ktoś będzie przyjmował kreatynę w porcjach 40g, to organizm przyjmie jakieś 4g, a resztę bezpiecznie wydali... Kreatyna nie będzie długo "istnieć" w organizmie, a co za tym idzie nie wyrządzi szkód.

pey
19-09-06, 14:11
więc bez sensu jest ładowanie w siebie większych dawek kreatyny z myślą o tym że dadzą więcej...to co organizm jest w stanie przyjąć - przyjmie, reszte (tak jak napisału.waw.pl, ) organizm bezpiecznie wydali! Trzeba tylko pamiętać o przerwie między "kuracjami" z kraeatyny!
tutaj wrzuce pare ciekawych słów z kreatyna.pl

Czy mogę brać kreatynę ?
Kreatynę najlepiej stosować po minimum 6 miesiącach przemyślanych treningów, wówczas organizm osiąga odpowiedni stopień adaptacji wysiłkowej i kreatyna zostanie wykorzystana najlepiej. Nie zaleca się stosować kreatyny poniżej 16 roku życia.

Jak działa kreatyna ?
Już po kilku dniach stosowania kreatyny, mięśnie stają się większe i bardziej "napompowane" - jest to efekt zwiększenia ilości kreatyny w mięśniu o około 50%. Dochodzi wtedy do szeregu reakcji, które powodują, iż komórki mięśniowe wchłaniają więcej wody. Zwiększona objętość komórki wywołuje napięcie wewnątrzkomórkowe, a organizm odbiera to jako sygnał anaboliczny - tym samym pobudza mięśnie do przyrostu masy oraz siły. Efekt stosowania kreatyny to natychmiastowa poprawa wydolności organizmu, dzięki której dłuższe, intensywniejsze treningi przyśpieszają budowanie mięśni oraz przyczynią się do zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej.

Dawkowanie kreatyny bez fazy nasycenia ( zalecane)
Kreatynę przyjmuje się zawsze na pusty żołądek, rozpuszczoną w wodzie lub soku. Pierwszą dawkę kreatyny 3-5 g najlepiej wypić rano bezpośrednio po przebudzeniu . Drugą dawkę w dni treningowe przyjmuje się bezpośrednio po treningu najlepiej w postaci napoju złożonego z 5g kreatyny rozpuszczonej w wodzie, z dodatkiem około 20-40 g dekstrozy. Można dodać do tego 1-2g tauryny i 5-10 g L-glutaminy. W dni bez treningu drugą dawkę w ilości 3 g najlepiej spożyć w połowie dnia między posiłkami. Mięsień jest zdolny do utrzymywania zwiększonej koncentracji kreatyny tylko w ograniczonym czasie. Po 4-6 tygodniach, "pojemność magazynowa" komórki maleje i zawartość kreatyny zmniejsza się, nawet przy zwiększonym spożyciu. Dlatego każda "kuracja kreatynowa" powinna być przerywana( po 4-6tyg) trwającą co najmniej 3 tygodnie przerwą. Ponowne "naładowanie" przynosi później znowu efekt. W perspektywie czasu, przyjmowanie kreatyny przynosi lepsze rezultaty, gdy jest cykliczne.

Czy kreatyna jest bezpieczna ?
Kreatyna jest całkowicie bezpieczna dla ludzi. Zwiększone spożycie kreatyny nie wywiera niekorzystnego wpływu na zdrowie i nie ma skutków ubocznych. Poza mile widzianym przyrostem masy mięśni "skutki uboczne" nie występują nawet przy dawkach 20-30 gramów dziennie. Nadmiar kreatyny wydalany jest wraz z moczem, tak że żadne niepożądane działanie nie są możliwe. Tylko podawanie zbyt wysokich pojedynczych dawek, przede wszystkim w fazie nasycenia, może wywołać biegunkę. Te dolegliwości zanikają po ograniczeniu jednorazowej dawki do 3-5 g lub zmniejszeniu dawki dziennej.Zbyt wysokie dawki nie przynoszą większych efektów. Kreatyna zawarta w suplementach żywności nie pochodzi od zwierząt. Uzyskuje się ją syntetycznie, na bazie wapna i węgla. Osoby stosujące preparaty kreatynowe nie muszą się więc obawiać ewentualnego zagrożenia BSE. Ważna jest czystość kreatyny dlatego warto kupować suplementy renomowanych firm.

Ile to jest 5 g kreatyny ?
Producenci często dołączają miarkę do kreatyny, jeżeli nie ma miarki to odmierzać kreatynę można łyżeczką do herbaty, jedna łyżeczka z małym czubem to 5 g.

Jak przechowywać kreatynę ?
Kreatynę należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w pomieszczeniu o niskiej wilgotności. Kreatyne należy chronić przed wilgocią ponieważ pod wpływem wody przekształca się w nieaktywną formę - kreatyninę. Jeżeli znajdziesz twarde grudki w kreatynie to znaczy, że źle jest przechowywana i nie nadaj się do spożycia.

u.waw.pl
19-09-06, 14:26
jest to efekt zwiększenia ilości kreatyny w mięśniu o około 50%.

A efektem tego efektu jest woda w mięśniach. :)