PDA

Zobacz pełną wersję : Suple na mase



RobBob93
25-07-08, 08:04
Do końca wakacji chciałbym zrobić mase i szukam dobrych supli.

Mój staż treningowy: rok
Wysokość: 163 cm
Waga: 71 kg

Czy moglibyście mi coś polecić, żebym przytył w półtora miesiąca ok. 10-15kg?


"kreatyna + woda z parówek = masa" - wykluczmy od razu tą możliwość ;]

Jonesons
25-07-08, 08:44
Jak widzisz wakacje to ciężki okres na budowanie masy, nie sprzyjają temu upały, imprezy, ale jeśli jesteś odpowiednio zmobilizowany to dasz rade przyłożyć się do treningu. Co do przyrostu 10-15kg. w miesiąc nie licz, taki rezultat możesz osiągnąć jedynie przez doping. Jak zapewne wiesz najważniejsza jest odżywianie, tworząc piramidę Kulturysty powinno wyglądać to tak : TRENING , ODŻYWIANIE , REGENERACJA , SUPLEMENTACJA. znajdź porządny trening, dietę, kup gainera + Paka do tego ewentualnie stack kreatynowy, albo kreatyna(najlepiej w postaci alkaicznej) pij dużo wody i biegaj aerobowo. Pozdro

damiano
25-07-08, 09:14
10-15 w 2 miesciace to tylko doping:D napisz w dziale swoj trenig albo poszukaj sobie jakiegos a w dziale dieta poczytaj sobie posty o dobrym odzywianiu.jesli chodzi o suplementy to napisz nam czy juz cos wczeniej brales jesli nie wez kreatyne mono do tego wegle to jest prosty zestaw.napisz ile jeszcze masz kasy na cykl

Kubak
25-07-08, 10:29
Spokojnie mozna walnac sobiee monohydrat kreatyny +bialko/gainer jak masz niedobory w diecie, zrobisz sobie akurat cykl na kreatynie to napewno troche przypompujesz, do tego dobra dieta i 3x w tygodniu 45 min trening na mase i gitara.

RobBob93
25-07-08, 10:58
Dobre dzięki chłopaki xD SoGi porozdawane ;)

RobBob93
25-07-08, 20:50
A czy odżywki białkowe wpływają negatywnie na potencje?? xD

Kubak
25-07-08, 20:54
W zadnym wypadku! To mity i legendy... po jakis sterydach to mozesz miec klopoty, ale po odzywkach i suplementach diety nie! Jezeli stosujesz zgodnie z zacleceniami to jestes bezpieczny :)
Sam biore gainera i bialko i mnie tam staje jak nalezy xD

damiano
25-07-08, 21:57
odzywki niektore poprawiaja wrecz potencje:D bialko mozesz smialo brac wacek nic nie ucierpi:D

Hellmut89
25-07-08, 22:31
Arginina wpływa korzystnie na wacka:) A zresztą poczytaj w spisie treści tam masz praktycznie wszystko opisane.

Jonesons
26-07-08, 20:18
Pamiętaj o bardzo ważnej rzeczy jaką jest woda!!! a w szczególności jeśli zdecydujesz się na stack kreatynowy albo kreatynę, jeszcze bardziej cie napompuje skoro masz roczne doświadczenie, polecam skorzystać z zasad Weidera, są naprawdę rewelacyjne

respective
27-07-08, 12:16
mase chcesz zrobic w 1,5 miesiaca? to polecam hardcorowe branie gainera... moze to nie to co meta, ale mozesz przytyc spokojnie z 8kg jak bedziesz bral go z jakas kreatyna
bierz ponad 300g gianera dziennie a masa skoczy jak opętana :)

ciaastek91
27-07-08, 12:19
chyba tluszczowa.

dominator875
27-07-08, 15:52
dokladnie tluszczowa-->jedz bialko bedziesz wielki
sprobuj 80%+2 banany duzo bialka i troche wegli na pewno lepsze od gainera ktory Cie zaleje bez ciezkiego treningu:)

Toma
27-07-08, 17:55
Tak jak wyżej według mnie gainer to strata kasy przecież lepiej zjeść porządny posiłek

Wilk05
27-07-08, 18:40
Toma (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=1628) tyle że nie zawsze jest czas , ochota lub pomysł co zjeść a gainer to dwie minuty roboty i tyle samo ma sporzycie....

simonides
27-07-08, 20:44
Gainerek do masy obowiazkowo, polecam massa xxl i mutanta - dobre gainery.

Mase najlepiej zrób na zime :D metabolizm wolniejszy, a i cieplej Ci bedzie :D

Powodzenia !

respective
27-07-08, 21:31
chyba tluszczowa.

a robiles taki cykl? jak nie to nie udzielaj się... ja robilem i wiem ze mialem super przyrosty

respective
27-07-08, 21:33
a jeśli chodzi o gainery to polecam:
mutant mass oraz universal gain fast

Kubak
27-07-08, 21:54
No to gowno wiesz respective :)
Coz Ci da 300g gainera dziennie, jak gainer to zwykly kompleks weglowodanowo-bialkowy? Nic...to tak jakbys zjadl troche bialego sera i ciemnego pieczywa.... jezeli dostarczysz za duzo bialka do organizmu to nie zostanie ono wykorzystane tylko wydalone... wiec nie gadaj tutaj, ze 300 g gainera dziennie daje mase xD

pimols
27-07-08, 22:06
zawsze zwykle zarcie bedzie przewyzszalo jhakies gainery jesli mozes zpilnowac diety gainer jest Ci nie potrzebny i nikt mi nie w mowi ze 'gainer na mase obowiazkowo' obowzkowo jesli nie masz czasu na normalny posilek

dominator875
28-07-08, 00:02
No to gowno wiesz respective :)
Coz Ci da 300g gainera dziennie, jak gainer to zwykly kompleks weglowodanowo-bialkowy? Nic...to tak jakbys zjadl troche bialego sera i ciemnego pieczywa.... jezeli dostarczysz za duzo bialka do organizmu to nie zostanie ono wykorzystane tylko wydalone... wiec nie gadaj tutaj, ze 300 g gainera dziennie daje mase xD

jajlepszym rozwiazaniem jest wciaganie 3g bialka na 1kg masy ciala wiec 300g gainer mu za bardzo ilosci bialka nie podniesie =>ok 60g a watpie zeby jadl nie wiadomo jakie ilosci

respective
28-07-08, 07:51
No to gowno wiesz respective :)
Coz Ci da 300g gainera dziennie, jak gainer to zwykly kompleks weglowodanowo-bialkowy? Nic...to tak jakbys zjadl troche bialego sera i ciemnego pieczywa.... jezeli dostarczysz za duzo bialka do organizmu to nie zostanie ono wykorzystane tylko wydalone... wiec nie gadaj tutaj, ze 300 g gainera dziennie daje mase xD

jeżeli nie wiesz jak go stosować to zoatanie wydalone z organizmu te białko i węgle... wiadomo ze nie zrobisz jednej porcji po 300g tylko rozlozysz to na 5 porcji. ja cwicze jakieś 6 miesięcy a jak ktoś mnie nie widział przez ost 6 miesięcy to normalnie mowę mu odejmuje bo tak się zmieniłem, więc nie gadaj że nic nie wiem o tym sporcie i się nie znam. mam kumpla-mentora w wieku 20 lat, który pobiera 175kg na klatę wazy 95kg i ma 49 w bicepsie a w klacie 135 i cały czas od początku prowadził mnie i nauczył wszystkiego.
więc nie gadaj głupot, że gówno wiem!

Kubak
28-07-08, 10:36
Uau ale fajne , ja tez mam kolege, ale on ma nawet 21 lat wiesz... xD Zal.

bld
28-07-08, 11:10
jeżeli nie wiesz jak go stosować to zoatanie wydalone z organizmu te białko i węgle... wiadomo ze nie zrobisz jednej porcji po 300g tylko rozlozysz to na 5 porcji. ja cwicze jakieś 6 miesięcy a jak ktoś mnie nie widział przez ost 6 miesięcy to normalnie mowę mu odejmuje bo tak się zmieniłem, więc nie gadaj że nic nie wiem o tym sporcie i się nie znam. mam kumpla-mentora w wieku 20 lat, który pobiera 175kg na klatę wazy 95kg i ma 49 w bicepsie a w klacie 135 i cały czas od początku prowadził mnie i nauczył wszystkiego.
więc nie gadaj głupot, że gówno wiem!
CZego Cie nauczyl? jak wpierdalac koks? myslisz ze to osiagnol jedzac 300g gainera dziennie o_O? po za tym nie kazdego stac na to zeby zrec tego takie ilosci.

dominator875
28-07-08, 13:47
bld 135 w klacie i 49 w bicku to tylko gainerek:)najlepiej robic zupe na nim i herbatke:)nawet koks Cie tak nie rozjebie jak ten gainer od 20-letniego ,,mentora" buhahaha

RobBob93
30-07-08, 20:43
No właśnie chłopaki. Postanowiłem jechać cykl na diecie białkowej i odżywce z Olimpa "Provit85". Co myślicie?

O treningu prosze mi nie przypominać ;)

Kubak
30-07-08, 20:46
Nie ma czegos takiego jak dieta bialkowa... to bez sensu...
Dieta powinna byc zbalansowana, nie mozesz dbac o bialka, a o wegle juz nie itp.
Pamietaj, ze to wlasnie wegli powinno byc najwiecej w diecie, nie bialka.

simonides
30-07-08, 21:52
Racja Kubak ;)
Ale jakby nie patrzeć białeczko jest najważniejsze (a zwłaszcza jego jakość).

Pozdrawiam wszystkich i mentora (daj foty)

terrorsiejem
30-07-08, 22:29
w tak krótkim czasie taką wage to tylko tłuszcz :) bez żartow prosze.