PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o plan na rzeźbe



Shed
24-07-08, 00:19
Z tego co wyczytałem to w planie na rzeźbe należy ćwiczyć daną partie 2x w tygodniu. A zatem jak powinienem połączyć ze sobą partie mięśniowe, aby zmieścić się w 4-5treningach? z góry dzięki :)

Toma
24-07-08, 17:09
no 2x w tygodniu to przesada mozesz zwiększyć liczbe powtórzeń do 16-12 i po treningu lekkie areoby:)

007
24-07-08, 17:35
Z tego co wyczytałem to w planie na rzeźbe należy ćwiczyć daną partie 2x w tygodniu. A zatem jak powinienem połączyć ze sobą partie mięśniowe, aby zmieścić się w 4-5treningach? z góry dzięki :)

Dobrze wyczytałeś tylko takie połączenie i częstotliwość najlepiej zapodać w końcowym okresie definicji mięśnia a wcześniej należy zrobić taki mały cykl np.(ogólnorozwojowy-masowy-regeneracyjny-siłowy-regeneracyjny-masowy) i tak do uzyskania odpowiedniej masy MIĘŚNIOWEJ nadającej sie do rzeźbienia.

Dużą role w jakości mięśni odgrywa kuchnia

Shed
24-07-08, 22:31
Ćwicze od 2 lat. Niedawno skończyłem trening na siłe. W lipcu niestety nie cwiczyłem(wyjazd) i chciałem trochę podrzeźbić. Na siłownie mam 5km i mam zamiar w obie strony jeździć rowerem. Diete trzymam już około 6miesięcy.Zastanawiałem się nad połączeniem

KLATKA+PRZEDRAMIE
BIC+TRI
NOGI+PLECY
Do tego a6w :)

Cielu7
24-07-08, 22:48
a gdzie barki i kaptury !!!!

007
24-07-08, 22:48
Jeśli uważasz że masz co rzeźbić i jesteś gotowy to polecam Ci biegi interwałowe + typowy trening split na mase .
Jeśli masz diete na mase to pomału obcinasz węgle a delikatnie zwiększasz białko i tłuszcze

007
24-07-08, 23:06
Jeśli chodzi o to

KLATKA+PRZEDRAMIE
BIC+TRI
NOGI+PLECY
Do tego a6w :)

no to po przerwie trening ogólnorozwojowy

a później

Klatka+bic+przedramie

nogi

barki+kaptury+kark

plecy+triceps

co drugi dzień a po tygodniowym cyklu dwa dni przerwy

na razie tak

Shed
25-07-08, 03:11
k dzięki za podpowiedzi :) Sogi lecą pozdrawiam Kuba

Gutek912
25-07-08, 11:59
barki+kaptury+kark


sorka ale jak sie cwiczy "kark" ?? bo ciekawy jestem hehe ;)

ziegenhal
25-07-08, 13:22
chyba o plecy mu chodzi :p

Gutek912
25-07-08, 15:41
nie bo plery ma na następnym treningu cwiczy :P
nie wiem moze sa jakies cwiczenia na kark.... hmmm... ja zawsze myslalem ze kark to kaptury glownie... a i na kaptury jest tylko jedno glowne cwiczenie

007
25-07-08, 21:07
Kaptury należą do pleców i nie jest na nie tylko jedno ćwiczenie.

Kark to mięśnie szyi i do cwiczenia karku są przyrządy ale rzadko która siłownia to ma.Można wykonywać podobne ćwiczenia w domu,wystarczy niewielkie obciążenie.Kładziemy się na ławeczce,opieramy obciążenie o głowe,przytrzymujemy rękoma i zginamy głowe .Ćwiczenie wykonujemy w cztery kierunki do przodu w tył i na boki.Oprucz tego skręty i podobne ćwiczenia.Te mięśnie szybko rosną i nie trzeba ich katować,wystarczy systematycznie raz w tygodniu je bobudzać.

Gutek912
25-07-08, 21:33
007 łap soga!
moze kiedys pocwicze...

a wlasnie.. jesli kaptury naleza do plecow... a naleza, masz racje to czemu cwiczy sie je jako odrebne miesnie hehe ;D

007
25-07-08, 21:53
kaptury ( czworoboczny grzbietu ) trenujesz go podczas np.martwego ciągu,wiosłowania w szerokim uchwycie,podciąganie do klatki itp. Pracuje on razem z innymi mięśniami podczas innych treningów.Z barkami zaleca się ćwiczenie górnej części grzbietu,ćwiczenie np.spięcia do góry z obciążeniem i spięcia w tył przy lekkim pochyleniu się do przodu. Zobacz gdzieś na ilustracjach opis ( mięsień czworoboczny grzbietu) Pozdro