PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie



Romek
23-07-08, 11:21
Mam takie troche dziwne moze i glupie pytanie no ale ... W dziale zdrowie dowiedzialem sie ze diety nie mozna miec monotomnej. No wiec moje pytanie brzmi jak wy stosujecie diete codziennie inne posilki jadacie czy moze jeszcze jakos inaczej ? Moglibyscie napisac co jecie przez caly tydzien

007
23-07-08, 12:49
Można powiedzieć że nie Dieta tylko Zróżnicowana Dieta,czyli oprócz dostarczania podstawowych makroelementów w ściśle wyznaczonych i dopasowanych proporcjach ważne jest też zadbanie o kalorie i pozostałe elementy jakich powinny dostarczać posiłki.Wbij w przeglądarkę zróżnicowana dieta i przekonasz się że nie warto jeść tego samego cały czas a źródła pokarmowe powinny być jak najbardziej różnorodne.

Wiki
23-07-08, 12:56
Ja jem róznie, bardziej instnktownie:P Wiem ile dana potrawa mniej wiecej na 100g zawiera wartosci odrzywczych.

Np. Na śniadanie mogą być płatki owsiane na mleku + twarog, albo jajecznica z paroma kromkami chleba, Moze być tez jakis jogurt owocowy, do niego wsypujesz pare łyzeczek płątkow owsianych. Oczywiscie wszystko w odpowiednich proporcjach. Wszystko podliczam, a ze juz jadłem to pare razy to poprostu wiem ile i co jesc:P.
Jak jestem na jakiejs imprezie, grilu. To staram sie jesc samą piers z kurczaka + jakieś sałatki, ewentualnie troche chleba.
Trzeba jesc tak, zeby najwiecej weglowodanow jesc na śniadanie, a potem stopniowo coraz mniej, aż dojdzie sie do tego ze w ostatnim posilku nie ma weglowodanow.
Na obiad mogą być: ziemniaki, makaron, ryz (to źródła weglowodanow) + piers z kurczaka, wołowina, ewentualnie schabowy, mielone, tunczyk, łosoś i inne ryby (białko i tluszcz w mniejszej ilosci w przypadku kurczaka)
Róznie mozna łączyc produkty, wystarczy tylko wiedziec co zawiera co(białko, wegle, albo tluszcze) no i dobierac odpowiednio:P.
Na kolacje polecam twarog chudy, z jakimis owocami, np. truskawkami.