PDA

Zobacz pełną wersję : Triceps,Masa,Pomoc



ziomeczek
21-07-08, 23:40
Witam mam do was małe pytanko robie mase i na triceps wykonuje cwiczenie pompki na poreczach na waskim uchwycie i mam pytanko czy mam wykonywac tak samo 8 powtórzeń w 4 seriach czy tyle ile dam rade czyli około 30 bo wiem że 30 jest na rzężbe tylko jak zrobie 8 tio nic nie czuje:((???????????Oćzywiscie do tego jescze jedno ciwczeni wyciskanei na waskim uchwycie.

Toma
22-07-08, 00:02
Jeśli jest ci łatwo to miedzy nogi wsadz sobie jakis hantel albo załóż plecak i do środka powkładaj trochę obciążenia.

007
22-07-08, 07:42
jeszcze postaraj się zmieniać często ćwiczenia oraz uchwyt rąk.To pozwoli ci rosnąć ponieważ będziesz angażował trzy głowy w miare różny sposób. Triceps lubi prace w okolicy 15-20 powtórzeń (przy masie) Dieta też decyduje o masie i nie trenuj tricka po klatce tylko w inny dzień np. do pleców.

ziomeczek
22-07-08, 10:19
A jak poszerze uchwyt na poreczah to nie pracuje czasami bardziej klatka niż triceps?????

prokopek
22-07-08, 11:25
Im węższy uchwyt tym bardziej angażujesz tricepsy. No i zależy też od jak złapiesz drążek.

Toma
22-07-08, 17:14
007 a skąd ty to wiesz ze tricek lubi 15-20 powtórzeń na masie ?? to bardziej chyba na rzeźbie Sam powinien wyczuć ile pwoinien robić to kwesta indywidualna na każdego działą cos innego i niby dlaczego nie moze jechać Trica po klacie ???

007
22-07-08, 18:50
007 a skąd ty to wiesz ze tricek lubi 15-20 powtórzeń na masie ??
TRICEPS NIE LUBI DUŻYCH OBCIĄŻEŃ ( DYNAMICZNY TRENING I KRÓTKIE PRZERWY)

to bardziej chyba na rzeźbie Sam powinien wyczuć ile pwoinien robić to kwesta indywidualna na każdego działą cos innego.
DIETA JEST NA RZEŹBE A JEDEN I TEN SAM PLAN TRENINGOWY NIE JEST STAŁYM ELEMENTEM W CYKLU POWIEDZMY NA MASE

i niby dlaczego nie moze jechać Trica po klacie ???
PONIEWAŻ W TRENINGU KLATKI TRICEPS POMAGA I JEST MĘCZONY W OKOŁO 30-40%. ROBIENIE GO W INNY DZIEŃ POZWALA NA EFEKTYWNY TRENING.

ziomeczek
22-07-08, 20:57
Nio robic trica po klacie tio jest cięzko bo własnie jestem zmeczony i nie zrobie takim ciężarem jak zawsze:(

Toma
22-07-08, 21:04
ale to ze nie zrobisz takim ciężarem jak po np plecach nie znaczy ze jest zrobiony gorzej lepiej wymęczyć go do konca na jednym treningu

007
22-07-08, 21:37
Barki też asekuruje triceps więc najlepiej podczepić go do pleców ponieważ przy plecach biceps asekuruje. Wychodzą 3 treningi tricka na cykl ,1 właściwy + dwa asekuracyjne.

ziomeczek
22-07-08, 23:54
NIo może w sumie tak tylko że wtedy moge robic w iekszym ciężarem:))Bo nie jestem zmećzony

007
23-07-08, 00:02
Właśnie

Jeszcze można dla przykładu przestudiować cykl treningowy Strong manów.Większość treningów poświęcają sile,wytrzymałości , treningom nie izolowanym i kondycyjnym a mase uzyskują najprawdopodobniej po przez dobre odżywianie i wspomaganie .

Toma
23-07-08, 20:51
Rób jak chcesz ale jak mówisz ze tricek pracuje 3 razy w tygodniu to kiedy się regeneruje
??? Ja uważam ze lepiej go wymęczyć raz a dobrze.

007
23-07-08, 21:38
Dobre pytanie i bardzo istotne.
Dłuższe przerwy np. 6 dni co półtora miesiąca + trening na wyczucie ( czyli nie trzymanie się dokładnie rozpiski tygodniowej ) ze względu na różną gotowość do treningu poszczególnych mięśni.(ciężki trening-dłuższy odpoczynek)Można robić tricka do klaty ponieważ to połączenie jest też pewnego rodzaju bodźcem dla mięśni ale nie cały czas.

Toma
24-07-08, 17:08
no wiadoma ze nie cały czas robić tricka z klatą.

ziomeczek
24-07-08, 20:48
Jakbym tak robił to bym sie zajechał:)

tm7
24-07-08, 23:25
rób triceps i biceps razem w jeden dzień, wtedy nie będzie ci się nic przemęczać wcześniej :)

ziomeczek
24-07-08, 23:27
Ja jednk bede robił Tiak:barki +triceps a drugi dzien klaka +biceps i bajka:))).Temat sie troszke zmienił bo chodziło o to ile robic powtórzeń na poręczach

007
24-07-08, 23:51
dwa ćwiczenia po cztery serie , 15-20 powtórzeń

Spróbuj

ziomeczek
25-07-08, 09:43
A gdybym robił tak wyciskanie na waskim uchwycie 4 serie po 8 razy.A drugie cwiczenie pompki na poręczach 4 serie do oporu?????????

tm7
25-07-08, 11:47
może być :)

Gutek912
25-07-08, 11:49
No wlasnie tez nie czaje czemu niby nie tric po klacie... wedlug mnie to nawet wskazane
bo przy klacie tric pracuje... a na silce chodzi przeciez o to zeby wymeczyc miesnie... poza tym jak nie bedzie cwiczyl klaty z tricem jednego dnia to mu wyjdzie ze cwiczy triceps 2 razy w tygodniu a to sie chyba mija z MASĄ... jak źle gadam to mnie poprawcie.....
Pozdrawiam

aha ... tylko klaty po tricu lepiej nie cwicz hehe

Toma
25-07-08, 16:50
pisalem o tym co ty juz wczesniej w tym poście ....

tm7
25-07-08, 18:23
nie chodzi o to żeby wymęczyć mięśnie bo się popalą, jak ktoś to przeczyta pomyśli sobie że "ok trzeba wymęczyć mięśnie to zrobię klatę później 20 serii na trica i bedzie gitara " :P

TazeR
25-07-08, 18:38
Do Gutek912:

Mięśnie rosną wtedy gdy odpoczywają. A jeżeli ćwiczysz w pon klatke i we wtorek trica to gdzie tutaj masz odpoczynek ? i Jeszcze pewenie w tygodniu zrobisz raz klate albo triceps wiec to sa 3 treningi w tygodni na dana partie to za duzo powinno sie cwiczysz 3.4 razy w tyg i nie laczyc cwiczen wlasnie klaty z miesniami trójgłowymi.

Gutek912
25-07-08, 21:24
Toma --- sory musialem nie przeczytac

tm7 --- sory... moze zle sformulowalem... mialem na mysli to ze nalezy dac im bodziec do tego abo rosly w czasie odpoczynku

TazeR --- Ciebie to juz calkiem nie rozumiem.. albo czytac nie umiem albo ty przeczysz sam sobie... przyklad:
" Mięśnie rosną wtedy gdy odpoczywają. A jeżeli ćwiczysz w pon klatke i we wtorek trica to gdzie tutaj masz odpoczynek ?" -----> po pierwsze... gdzie ja napisalem ze ma cwiczyc w poniedzialek klate a we wtorek trica?? Wlasnie gadam ze wedlug mnie jednego dnia powinien cwiczyc i klate i trica!

"powinno sie cwiczysz 3.4 razy w tyg i nie laczyc cwiczen wlasnie klaty z miesniami trójgłowymi." ----->To jak ty chcesz tego dokonac?? Nie cwiczyc klaty z tricem jednoczescie i tym samym nie robic "3 (w moim przypadku 2 bo kazda grupe cwicze raz w tygodniu) treningow w tygodnie na dana partie"

Wytlumaczcie mi to ktos bo sie gubic zaczynam ;/
Pozdro!!!!!

Gutek912
25-07-08, 21:27
hmmmm... tera to tak wszystko czytam i juz nie wiem czy to ja gdzies źle przeczytalem czy ktos inny... pogubilem sie, bo cos to zagmatwane sie zaczyna robic hehe :P:P ;)

ziomeczek
25-07-08, 22:06
Tylko chłopaki małe partie mięśniowe mozna cwiczyc dwa razy w tygodniu bo zdąża sie zregenerować.Np jesli w poniedziałek obie barki z bicepsem a w piatek klatka triceps tio np w moim przypadku wszystkosie fajnie regeneruje:)))

TazeR
25-07-08, 22:15
Gutek to byl przyklad ^^

Gutek912
25-07-08, 23:14
hehe spoko wzbacze... w koncu niebieski jestes ;DDDDD