PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze o pomoc ;]



my5za_kce
19-07-08, 21:19
Czesc,
to moj pierwszy post wiec chce sie przedstawic, jestem Michal mam 19lat. Mam kilka pytan odnosnie kulturystyki. Mam 177cm wzrostu, waze okolo 70 kg. Chcialbym najzwyczajniej sie rozbudowac, przytyc, poprawic wyniki, tylko mam problem, jak osiagnac cel skutecznie nie inwestujac w odzywki. Zaczalem cwiczyc 3 lata temu, po poltorej roku mialem poltorejroczna przerwe i teraz chce wrocic do cwiczen.
Cwicze trzeci tydzien, dawne wyniki powoli powaracaja i chce pojsc dalej.

-Nie wiem jaka diete powinienem zastosowac, czy wiecej bialka, weglowodanow, co nalezy jesc itp...
-Czy grupa krwi rowniez ma duze znaczenie jesli chodzi o diete i przybieranie na wadze?
-Skad moge sie dowiedziec jaka dieta bedzie dla mnie odpowiednia?
-I czy to prawda ze mozna miec osiagi bez odzywek? Moi znajomi inwestuja w nie bardzo duzo pieniedzy i czasu a wcale nie sa zadowoleni.

Prosze o porade, z gory wielkie dzieki!

Kubak
19-07-08, 21:33
Odzywki sa bardzo pomocne, jednak trzeba z nich korzystac z glowa.
Na poczatek, nalezy ulozyc sobie diete na mase, pocwiczyc pare miesiecy treningiem ogolnorozwojowym.
Mowia, ze dieta to 70% sukcesu...
Odzywki sa pomocne jezeli nie stosujesz regularnego trybu zycia, lub tez wyniki Ci nie zadawalaja.
Suplementacja jest w stu procentach bezpieczna jezeli postepujesz wedle zasad.
Tyle ode mnie, choc znawca nie jestem :)
... a i poczytaj troche, na forum duzo jest przykladowych diet i planow treningowych :)

pimols
19-07-08, 22:13
chcesz diete na mase wiec musisz poczytac w podwiesoznych tam znajdziesz co jesc itp no przedewszystkim conajmniej 5 posilkow dziennie itp tam wszystko masz
no i pierw dieta potem odzywki:D

my5za_kce
19-07-08, 22:26
no spoko tylko czy powinienem na poczatku cisnac w siebie tylko weglowodany?

Piterr
19-07-08, 22:30
no spoko tylko czy powinienem na poczatku cisnac w siebie tylko weglowodany?
Nie. Dieta powinna byc roznowartosciowa. Musisz jesc i bialka, ww jak i tluszcze. Odsylam cie tu (http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=67)