PDA

Zobacz pełną wersję : silne kaptury = silny leb



47
19-07-08, 10:17
slyszalem ze jak sie ma silne kaptury to po uderzeniu bardziej amortyzuja glowe po ciosie przez co trudniej jest znokautowac. co wy o tym myslicie?

tm7
19-07-08, 11:20
głowę może będzie i ciężej urwać, ale nosa i zębów i tak nie uratuje przy mocnym ciosie , mięśnie mogą trzymać ale kości nie wytrzymają

HerQleSZMC
19-07-08, 13:27
hmm...nie wiem czy trudniej jest znokautować przez te silne kaptury..chodziłem 3 lata na BoX i pół roku na BoX tajski.. Jeśli to by była prawda z tymi kapturami to moge sie założyć że trener by nam kazał ostro katować kaptury na siłce. Znokautować mozesz na wiele sposobów..powiedz mi co bedą miały kaptury do tego jeśli przypakowałbym gościowi z boku w szczene?? odrazu nokaut i kaptury nic nie pomogły.

MhL
19-07-08, 15:42
Chcesz miec silny leb, to przyzwyczajaj go do ciosow :). Im wiecej wyrwiesz na treningach, tym lepiej :D

tm7
19-07-08, 16:21
hehe no nie wiem , znam gościa co trenuje kickboxing kilka lat i od tych ciosów już mu się mózg zlasował nieźle, nie zachowuje się już tak jak na początku , sam tak mówi
równie dobrze żeby przyzwyczaić głowę do ciosów można by walić nią w ścianę :D

sławo
19-07-08, 18:44
kaptury tu nic nie pomogą
może jednie przy wypadku samochodowym ci pomoga jak miał podajże Flex
a tak dobry strzał w szczękę
szczęka wtedy naciska na nerw gdzieś tam w środku głowy i stąd takie omdlenia

ciaastek91
19-07-08, 23:45
jaaa zobaczylem tytul, to myslalem, ze chodzi o to, ze silne kaptury = mocno jeb**esz z bani :D

*TERRORBLADE*
20-07-08, 10:47
wiesz ,że tak samo miałem ;P hehe
NIe no pierwszy słysze o czymś takim ... dobry strzał i masz Twoj knockout ;)

007
20-07-08, 10:57
slyszalem ze jak sie ma silne kaptury to po uderzeniu bardziej amortyzuja glowe po ciosie przez co trudniej jest znokautowac. co wy o tym myslicie?

Myśle i podejrzewam że koleś z zanikiem mięśni na karku po jednym szybkim mógłby zbierać głowe z ziemi a ten co ma mocne kaptury i mięśnie karku przy odpowiednim ułożeniu się szczęśliwych zbiegów okoliczności miałby większe szanse na uniknięcie urazu w odcinku szyjnym.Ochrona szczęki to jakby inny wątek i inny typ urazu.

Seravok
20-07-08, 16:27
Moim zdaniem mięśnie szyji odgrywają wiekszą role ;>

tm7
20-07-08, 16:56
a moim zdaniem jak ktoś solidnie przywali to tylko hełm krzyżacki pomoże na głowie

DiscoKing
22-07-08, 15:47
slyszalem ze jak sie ma silne kaptury to po uderzeniu bardziej amortyzuja glowe po ciosie przez co trudniej jest znokautowac. co wy o tym myslicie?
Nie wiem kto Ci takich głupot nagadał... To kompletna bzdura!! Nic nie pomoże na Cios w szczękę. Nie ma na to silnych. Jak dostaniesz prosto na szczękę to nie ma mocnych, leżysz od razu. Żadne kaptury ani mocna szyja Ci nie pomoże.

47
30-07-08, 09:34
chodzi o amoryzowanie glowy po uderzeniu a nie o sam cios na szczeke

Reflex__88
15-08-08, 13:23
kolesia z dobrze rozwiniętymi kapturami jest łatwiej udusić... :) chronią natomiast przed skręceniem karku... :)

Bull1
15-08-08, 15:55
Kark musi byc dobrze rozwiniety. W parterze to jest wazne np. przy gilotynie. albo dosiadzie bocznym

Prezydent_1c
16-08-08, 17:29
Nie ma czegoś takiego jak dosiad boczny :D Są 3 elementy : garda (oplecione nogi na przeciwniku), pozycja boczna (przeciwnik nie oplata nas nogami), dosiad (siedzisz na klatce przeciwnika i nie oplata Cię on wtedy nogami).

Bull1
17-08-08, 00:40
jest - Dosiadasz kogos od boku - proste

Reflex__88
17-08-08, 18:10
ale co to ma współnego z mocnym karkiem??

Bull1
17-08-08, 23:44
uwierz że ma :-) mniej bólu i mozna wiecej wytrzymac.

Reflex__88
18-08-08, 17:46
"(siedzisz na klatce przeciwnika i nie oplata Cię on wtedy nogami)" jakoś nie moge sobie wyobrazić jak to wygląda od boku i co można wtedy zrobić... może napiszesz coś więcej to może pojmę ocb... :P