PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie suplementy dodać do gainer'a?



44mt
16-07-08, 14:06
Witam. Jestem zainteresowany kupnem Gain Fast'a 3100 z Universal Nutritions. Chciałbym zastosować do niego jeszcze jakieś inne suplementy i zastanawiam się nad aminokwasami. Problem w tym, że nie wiem jakie wybrać. Chciałbym kupić opakowanie ok. 300-400 kapsułek. Proszę o podanie aminokwasów godnych polecenia. Pozdrawiam!

Hulk
16-07-08, 14:10
zasadnicze roznica jest taka czy wolisz kompleks czy oddzielnie Glutamine, BCAA itd.
Przede wszystkim jaki masz cel w braniu suplementow?

44mt
16-07-08, 14:11
Celem jest masa. Chciałbym zakupić kompleks aminokwasów.

Hulk
16-07-08, 14:15
w miare niedrogie moge polecic Anabolic Amino 5500 Olimpu lub Amino Max 6800 Treca

44mt
16-07-08, 14:22
Powiem tak: osobiście zastanawiałem się nad zakupem aminokwasów z Universal'a Amino 2700, tylko rzecz w tym, że zastanawiam się czy warto przepłacić. Dzięki za propozycję i ją rozważę.

Hulk
16-07-08, 14:27
widze, ze lubisz Universala... 2700 moze byc... moze byc rowniez 3001
lub Animal Nitro i do tego Glutamina

44mt
16-07-08, 14:36
Które z nich byś wybrał nie sugerując się ceną ?

Hulk
16-07-08, 14:43
Nitro to dobra pompa do stosowania przed treningiem. Wieksza pompa to wiecej sily. Wiecej sily to wieksze miesnie. A wieksze miesnie to... jeszcze wiecej sily. Takie cudowne perpetum mobile. Do tego Glutamina po treningu, zeby wypracowanych efektow nie stracic. Mysle, ze ja wybralbym taka opcje.

pl69
16-07-08, 15:16
ja bym dodal bcaa g-force i , zma

Hulk
16-07-08, 15:38
rozgalezione sa juz w Nitro wiec nie ma sensu... a zma owszem mozna, ale tym sposobem to mozna chlopakowi rowniez dorzucic tauryne, tribulus i pare innych rzeczy, a podejrzewam, ze zalezy mu na jako takim zbilansowaniu sprawy...
reasumujac ja proponuje:
gainer+Animal Nitro+glutamina+witaminy
lub
gainer+bcaa+glutamina+witaminy

Kubak
16-07-08, 16:16
To nie lepiej kreatyne? :)

44mt
16-07-08, 16:19
Rozumiem, co do witamin myślicie, że wystarczyłaby naprzykład Daily Formula Universal'a, czy lepiej dokonać zakupu Animal Pak'a.

Hulk
16-07-08, 16:35
napisz wiecej o sobie, bracie...

czuwajista
16-07-08, 16:46
Co do witamin to kup Olimp Vitamin Plus.. Od outleta dostaniesz za 8 zł...

44mt
16-07-08, 16:46
Mam 18 lat, 180 cm wzrostu, od 5 miesięcy ćwiczę na treningiem na masę, moja waga początkowa wynosiła niecałe 70kg. W przeciągu tego czasu stosując dietę przytyłem ponad 20kg-obecna waga 95kg. Nie będę wypisywał, że jest to całkowita masa mięśniowa hehe, ale jestem z siebie zadowolony. Chciałbym ważyć ok. 105kg i zrobić małą redukcję, jednak nie jestem wstanie jeść więcej niż jem, więc chcę pomóc sobie suplementami. Jeszcze nie sięgnąłem po sterydy, ponieważ uważam, że na to jeszcze przyjdzie czas(jeżeli wogóle będzie mi to potrzebne-bo obecnie nie jest).

Aha dodam jeszcze, że podczas tego czasu zastosowałem 4,5 kg Gain Fast'a.

Hulk
16-07-08, 16:58
o sterydach zapomnij
jezeli nie brales jeszcze kreatyny to faktycznie poloczenie mono z gainerem moze byc dla Ciebie dobrym rozwiazaniem

Kubak
16-07-08, 17:31
No bierz mono kreatyne, ja takie samo polaczenie (gainer + kreatyna) planuje.

Toma
16-07-08, 18:33
Bierz mono moze być vitalmaxa (tanie) i do tego ja bym proponowal bialko gdyż swoje już warzysz do tego oczywiscie jakies witaminki drozsza wersja animalpak albo daily formula i jesli budżet pozwala to jakies aminokwasy albo Bcaa.:)

44mt
16-07-08, 21:23
Kurde problem w tym że nie jestem przekonany do kreatyn szczególnie monohydratu. Czy nie będzie tak, że podczas cyklu podejde wodą, a zaraz po nim utracę część tego co dzięki niej zyskam, a chyba nikt nie jest zwolennikiem tego typu zajść.

Toma
16-07-08, 22:24
rzadko są spadki po mono a jeśli są to małe po cyklu możesz brać aminokwasy to powinno zmniejszyć spadki a jesli nie mono to może jabłczan ??

kox
16-07-08, 23:35
widze ze jestes endo. zazwyczaj 1 cykl robi sie na monohydrancie ale jak nie chcesz podejsc tak bardzo woda to proponuje jabczan. jak narazie w tym wypadku bez sensu inwestowac w animal paka.. kup zwykłe witaminy z mineralami polecam z olimpu <te dla sportowcow>
ps: po mono lepiej przymasujesz a spedki i tak beda znikome ;)

Kubak
17-07-08, 09:20
Ja teraz na mono bede robil cykl, to po cyklu takie witaminki? http://www.allegro.pl/item396628171_najsilniejsze_witaminy_i_mineraly_tr ec_prosports.html
2x1 dziennie, to na 30 dni starczy.

44mt
17-07-08, 10:47
No dobra powiedzcie mi czy to byłby dobry zestaw(Universal - bo ta firma mi podpasowała)
1.Gainer Gain Fast 3100 4,5kg
2.Kreatyna Creatine Powder 500g
3.Witaminy Daily Formula 100 tabl
4.Aminokwasy Animal Nitro 44 sasz.
Co do gainera zastanawiam się jak to już wtrącił TOMA, czy nie lepiej byłoby go zastąpić odżywką białkową np. typu Matrix z firmy Syntrax.
Co do glutaminy to posiadam już tanią Activite.

kox
17-07-08, 11:34
zalezy jaka masz budowe ciała przez gainera mozesz nałapac zbednego fatu natomiast przez białko nie. jezeli sie szybko zalewasz to kup białko a jak masz problemy z masa to polecam gainera.

Toma
17-07-08, 14:00
Zestawik bardzo dobry tylko ja bym zastąpił tego gainera jakims białkiem :)Matrix z firmy Syntrax to bardzo dobre białko wiec bierz śmiało.Możesz tez kupić zamiast gainera białko i do tego jakieś węglowodany.:D

pimols
17-07-08, 19:58
to kup suple dieta i jedz na sucho a krete w zime se zarzuc bo teraz wiadmo cieplo i woda leci;p a krete kup z jakiejs gorszej firmy bo ci nie bedzie dawac potem np hi teca pierw a potem universala
matrix syntraxa jest idelane bialko tylko moze ci tak zasmakowac ze bedziesz je robil za czesto wiec uwazaj xD
a zestawik calkiem niezly

44mt
17-07-08, 21:57
Doszedłem do wniosku, że jednak gainera zamienie na białko Matrix 5.0 Syntrax'a. Po gainerze zbytnio bym się otłuścił. Więc kupuję białko, aminokwasy, witaminy....a kreatyne? Odpuścić sobie czy brać monohydrat?

pimols
17-07-08, 22:30
mozesz ale nie odrazu taka dobra z universala

Toma
17-07-08, 22:57
a czemu niby nie może być z universala ??

pimols
17-07-08, 23:40
bo z universala jest za dobre i potem inne mniej mu da;p

vlk
18-07-08, 08:50
Doszedłem do wniosku, że jednak gainera zamienie na białko Matrix 5.0 Syntrax'a. Po gainerze zbytnio bym się otłuścił. Więc kupuję białko, aminokwasy, witaminy....a kreatyne? Odpuścić sobie czy brać monohydrat?

Moim zdaniem kup i jedz: Białko wg brakow w diecie i obowiazkowo po treningu. takze po treningu polecam przyjmowanie banana. Dobrze sie sprawdza jako zrodlo tanich, ale szybko przyswajalnych weglowodanow. Syntrax to dobry wybor. Kilka miesiecy temu dostal certyfikat od ***.pl. To o czyms swiadczy.


Do cyklu na mase mozesz oczywiscie dorzucic jakiegos spalacza. Moze zagamuje nieco zalewajacy Cie tluszcz...ale na ten temat trudno mi sie wypowiadac, bo nie wiem za wiele o Twojej diecie i treningu.

Aminokwasy? nie wiem po co Ci. Moim zdaniem szkoda kasy.

Witaminy... a nie lepiej zadbac o diete?

Kreatyna... na pierwszy raz mono w zupelnosci styknie. Jesz da razy dziennie po 5 gram. I jak nie obijasz sie na treningach i masz diete to rosniesz.

Toma
18-07-08, 10:11
mono to mono i nie różni sie zbytnio jedne od drugiego jak chce z universala to niech weznie tylko jesd drogie taniej wyjdzie z vitalmaxa ale universal tez moze byc.

Kubak
18-07-08, 11:06
Ja mam takie pytanie, moge kreatyne gainerem po treningu popijac czy woda?

pimols
18-07-08, 12:31
Moim zdaniem kup i jedz: Białko wg brakow w diecie i obowiazkowo po treningu. takze po treningu polecam przyjmowanie banana. Dobrze sie sprawdza jako zrodlo tanich, ale szybko przyswajalnych weglowodanow. Syntrax to dobry wybor. Kilka miesiecy temu dostal certyfikat od ***.pl. To o czyms swiadczy.


Do cyklu na mase mozesz oczywiscie dorzucic jakiegos spalacza. Moze zagamuje nieco zalewajacy Cie tluszcz...ale na ten temat trudno mi sie wypowiadac, bo nie wiem za wiele o Twojej diecie i treningu.

Aminokwasy? nie wiem po co Ci. Moim zdaniem szkoda kasy.

Witaminy... a nie lepiej zadbac o diete?

Kreatyna... na pierwszy raz mono w zupelnosci styknie. Jesz da razy dziennie po 5 gram. I jak nie obijasz sie na treningach i masz diete to rosniesz.
wszystkich w diecie witamin nie dasz rady uzupelnic wiec jak 1 tabsa witamin weznie codzienniue nic mu sie nie stanie a wyjdzie mu to na lepiej;p