PDA

Zobacz pełną wersję : klatka problem maly



LOLOWIEC
15-07-08, 20:09
siema, mam dylemacik maly bo mam asymetrie klatki juz od dawna, ogolnie nie taka strasznie duzo, dawniej mialem na gornej czesci klaty przy srodku w lewej klacie ladnie wypuklone a w prawej dół, teraz juz dołu nie ma ale mala roznica jest. piersi sie roznio ale chyba nie az tak bardzo. (teraz robie klate hantlami), moze to wynika z roznicy w tricepsach bo lewy mam gorszy troche, zastanawiam sie czy nie wrocic do sztangi na wyciskaniu na plasko bo sila mi nie idzie, czy klata moze mi sie nadal nierowno rozwijac? zastanawiam sie nad treningiem
-wyciskanie plaskie sztanga 4 serie( tu gdyby pompa byla nierowna moglbym na jedna strone 2,5kg wiecej machnac?)
-wiciskanie plaskie hantle 4 serie (dbanie o technike)
-wyciskanie gorny skos hantle 4 serie(technika)
-rozpietki hantle 4 serie (i tu chcialbym nierownym ciezarem niewiele bo mam te czesc od rozpietek nierowno a to ladnie zarysowywuje klatke)
z gory dzieki...

Czupa360
16-07-08, 21:51
Staraj się robić wszystko jak najdokładniej, najlepiej jak będziesz ćwiczył z kimś, kto będzie nad Tobą stał i korygował Twoje ruchy. Wyrzuć z treningu wyciskanie hantlami bo samą sztangą na płaskiej Ci wystarczy, a do tego przy hantlach cyce pracują bardziej indywidualnie co może zwiększyć Twoją asymetrię.
Nie używaj nierównych ciężarów, bo wtedy już w ogóle Ci się wszystko popieprzy. Trochę cierpliwości i wszystko Ci się wyrówna.

LOLOWIEC
16-07-08, 23:24
konkretna odpowiedz... serio wielkie dzieki... oczywiscie sog... czyli najlepiej wszystko robic sztanga ale dokladne techniczne ruchy tak? bo jak dawniej robilem sztango nie dbalem o technike tylko o wielkosc ciezarow i stad pewnie asymetria. popracuje jeszcze nad wyrownaniem sily w tricepsach. jeszcze raz dzieki

Czupa360
16-07-08, 23:36
Jeśli uważasz, że Twój problem z klatką wynika z różnicy w tricepsach, to może spróbuj robić klatkę szerszym uchwytem- odciążysz wtedy tricepsy i może będzie Ci lepiej szło z techniką.

tm7
17-07-08, 00:48
asymetria mogla ci sie zrobic od tego ze kiedy wyciskales duzy ciezar na sztandze pchales mocniej jedna strona poniewaz byla mocniejsza , lepiej robic mniejszym ciezarem a dokladniej , lepiej hantlami bo wtedy kazda strona pracuje osobno i rownomiernie , cwiczenie hantlami powinno zmniejszyc asymetrie , wyciskanie sztangi musisz robic poprawnie technicznie
pozdro

LOLOWIEC
17-07-08, 00:54
to sprobuje sztango technicznie dokladnie robic klatke, no mam slabszy lewy tric, bede szerzej chwytal sztange, moze byc taki trening?
-wyciskanie plasko 4x8
-wyciskanie gorny skos 4x8
-wyciskanie dolny skos 3x8 (wszystko sztanga)
-rozpietki hantle 3x10

Czupa360
17-07-08, 00:58
lepiej hantlami bo wtedy kazda strona pracuje osobno i rownomiernie , cwiczenie hantlami powinno zmniejszyc asymetrie
pozdro
A nie jest tak, że jeśli jedna strona jest słabsza, to lepiej robić sztangą? wydaje mi się, że wtedy ciężar lepiej rozkłada się na obie ręce i wtedy klata pracuje równomiernie

Lepie wywal skos w górę albo w dół bo to jest raczej za dużo wyciskania. Zamiast tego rozciągnij lepiej klatkę. Polecam przenoszenie(4 serie po 10-8 ruchów).

tm7
17-07-08, 01:02
nie jest tak , poniewaz kiedy robisz hantlami to obydwa musisz wycisnac czyli cwiczysz rownomiernie obie strony , jesli nie dajesz rady np lewa ręka wycisnac znaczy to ze trzeba zmniejszyc ciezar , a przy sztandze pomimo tego ze lewa strona jest slabsza to i tak jestes w stanie wycisnac poniewaz prawa strona mocniej pracuje

a ten trening to na co podales na mase ma byc ??

Korzon
17-07-08, 01:03
Jak robisz na sztandze, to jedna ręka może wykonywać większą pracę niż druga. Może zauważyłeś na siłowni jak ludziom przy większych ciężarach schodzi na jedną stronę, tą słabszą. Robiąc hantlami słabsza ręka musi wycisnąć swoje, bez pomocy silniejszej.

Edit :
Tm7 byłeś szybszy ^^

LOLOWIEC
17-07-08, 01:51
no na mase

LOLOWIEC
17-07-08, 01:54
oj to nie wiem czy technicznie sztango robic i szerzej lapac...czy hantlami... sprobuje sztango cwiczyc...

Korzon
17-07-08, 01:56
Kurna dałem ci soga przez przypadek :D

Możesz robić i sztangą i hantlami np ja robie tak:

1.Skos ujemny sztanga
2.Skos ujemny hantle
3.Skos dodatni sztanga
4.Skos dodatni rozpiętki

LOLOWIEC
17-07-08, 02:00
-wyciskanie plasko sztanga 4serie
-wyciskanie gorny skos sztanga 4serie
-wyciskanie dolny skos sztanga 3serie
-rozpietki 3serie
mniejszy ciezar,technika,szeroki uchwyt... moze byc tak...chyba sprobuje takim treningiem ...a za soga dzieki :D

Korzon
17-07-08, 02:03
Może być, tylko musisz uważać na technike i cały czas się pilnować. A przy hantlach po prostu dobierasz odpowiednio ciężar i jedziesz ;]

LOLOWIEC
17-07-08, 02:05
bede uwazac napewno na technike i powoli wyciskal... dzieki za wszystkie rady(sogi)... jak sztango nie bedzie szlo to wroce do hantli...chce sztango sprobowac wyrownac klatke bo od hantli spadla mi technika wyciskanie na sztandze i nie moge sie podkladac pod max ciezar jakis... a wiadomo koledzy na silce to konkurencja rosnie :P

tm7
17-07-08, 07:17
- wyciskanie sztangi plasko 4 serie 12/10/8/6
- wyciskanie hantli skos 4 serie 12/10/8/6
- rozpietki skos 4 serie 10/10/10/10

LOLOWIEC
17-07-08, 12:16
ok tm7 sprobuje twoim... jesteś bardziej doswiadczony to ci zaufam :D pozdro

Toma
17-07-08, 14:54
popróbuj porobic troche hantlami.

tm7
17-07-08, 15:22
no jesli chodzi o asymetrie klatki to hantle naprawde dobra rzecz i chyba jedyne rozwiazanie , porobilbys z miesiac tylko hantlami a pozniej bys sie przezucil troche na sztange

Korzon
17-07-08, 15:23
tm7 dlaczego tak mało serii?? Jak dla mnie o jedno ćwiczenie za mało, klatkę musze spompować do końca ;]

tm7
17-07-08, 15:35
jesli zastosujesz progresje i kazde ostatnie powtorzenie z danej serii bedziesz wykonywal ostatkiem sil to wtedy zobaczysz ze bedziesz spompowany na koniec po tych 12 seriach :) duzo serii nie zawsze znaczy dobrze , trzeba tak wykonywac te cwiczenia i z takim obciazeniem zeby byc na koniec jak to mowisz "spompowanym" :)

LOLOWIEC
17-07-08, 21:25
dzisiaj zrobilem klatke sztango, szeroko lapalem i robilem uwaznie powoli technicznie opuszczalem i wyciskalem i chyba jest ok..., koles z ktorym teraz cwicze mowi ze mial asymetrie klatki, tak jak ja lewy cyc mial wiekszy, robil nadal sztanga mimo asymetri, klatke ma ladnie wyrobiona i rowna... powiedzial mi zebym cwiczyl nadal sztango to z czasem mi sie wyrowna,,,pozdro

LOLOWIEC
17-07-08, 21:27
zreszta troche juz hantlami machalem...i pozbylem sie dolu i gorne czesci klaty mam podobne,,,wiec jestem dobrej mysli :)

rash1
09-03-09, 22:02
sory za odświeżenie tematu ale nie było sensu zakładać drugi, mam ten sam problem prawy cyc mniejszy od lewego, i właśnie postanowiłem że do końca marca będę robić samymi hantlami tylko z tego co na razie zauważyłem to jakoś dziwnie to wygląda u mnie bo kiedy ćwiczę no nawet już tak się nie skupiam na tym żeby oba mięśnie utrzymać w napięciu tylko bardziej staram się o prawy ale nadal lewy jest bardziej jakby zaangażowany a co za tym idzie nabity po treningu, co do treningu to jadę teraz
wycisk hantli na płaskiej
skos góra hantle
rozpiętki
ile średnio czasu może zająć wyrównanie cycka?

hans87
10-03-09, 01:13
Lolowiec: cwicz takim planem jak Ci TM podał. Do tego dodaj sobie pompki z szerokim rozstawieniem ramion. Tylko pamietaj o technice i o tym ze pompki robi się powoli.

rash1: ćwicz hantlami staraj sie skupiac uwage na obydwu ramionach a nie tylko na jednym.
Mozesz ćwiczyc takim planem:
- wyciskanie hantli na plaske 12 12 10 10
- rzenoszenie hatla plaskiej 4 serie po 12
- rozpiętki na skosie 4 serie po 12
- wyciskanie sztangi na skośnej 12 10 8 6

hans1237
10-03-09, 08:09
HANTLE rządzą !!!!!!!!!!!!