PDA

Zobacz pełną wersję : Pare pytan odnosnie paru produktow :)



Kubak
14-07-08, 11:34
Witam!
Sotujac sie do rad ludzi cwiczacych dluzej ode mnie, jem sobie ryzk, serki itp.
Wszystko jest OK, jednak pare pytan mnie dreczy i chcialbym jednoznaczej odopwiedzi (z gory dzieki).
1. Banan, jedni twierdza, ze trzeba jesc jak sie odchudza, inni mowia , ze jest tuczacy i warto uzupelniac nim diete. Jak to z nim jest ?:)
2. Ryz, mowia mi, ze wspomaga budowanie masy, tymczasem ja czytam na opakowaniu, ze 100G zawiera tylko 6,5 G bialka i az 75 G weglowodanow, to tyle samo bialka co w kubku jogurtu.
3. Wracaja, jogurt, czy warto jesc? Miedzy wiekszymi posilkami? Czy moze jest niezdrowy, a bialko w nim zawrte do niczego? (jeden kubek jogurtu zawiera srednio 6-8 g bialka)

Hulk
14-07-08, 11:37
1. Banan jak kazdy owoc zawiera cukier - jesli jesz go kilogramami to faktycznie moze przynosic zgubny efekt.
2. Polecam ryz brazowy.
3. Lepszy jest kefir.

pl69
14-07-08, 12:24
1 potreningu 2 banany dobrze zrobia
2 ale za to wegle o dobrym ig
3 j/w kefir lub jogurt 0%

Kubak
14-07-08, 12:33
W ryzu brazowym jest 7,1 G bialka, a w ryzu basmati (taki lubie najbardziej i taki jem) jest 6,5 G bialka... wiec roznica raczej znikoma.

pl69
14-07-08, 12:42
taka roznica sobie nawet glowy nie zawracaj :)

Kubak
14-07-08, 13:11
No wlasnie i wciaz nie znam odpowiedzi na pytanie, co jest takiego w ryzu niezwyklego, ze buduje mase :D

Punisher
14-07-08, 13:22
Bo to węglowodany stanowią kluczową rolę w budowaniu masy. (ale białko jest też niezbędne, jak i tłuszcz) Bez odpowiedniej podaży węglowodanów, nie zrobisz masy.
"Ryż jest jak gainer" - to takie tam powiedzonko.

Kubak
14-07-08, 15:24
No tak, tez slyszalem podobne powiedzenia. No to dobrze , dalej bede ryzyk jadl, tak po prostu bylem ciekaw.

Rynju
14-07-08, 20:12
1. banany po treningu z racji cukrow prostych
2. ryz brazowy najlepiej
3. kefir

grzesiek7124
14-07-08, 21:22
Witam!
Sotujac sie do rad ludzi cwiczacych dluzej ode mnie, jem sobie ryzk, serki itp.
Wszystko jest OK, jednak pare pytan mnie dreczy i chcialbym jednoznaczej odopwiedzi (z gory dzieki).
1. Banan, jedni twierdza, ze trzeba jesc jak sie odchudza, inni mowia , ze jest tuczacy i warto uzupelniac nim diete. Jak to z nim jest ?:)
2. Ryz, mowia mi, ze wspomaga budowanie masy, tymczasem ja czytam na opakowaniu, ze 100G zawiera tylko 6,5 G bialka i az 75 G weglowodanow, to tyle samo bialka co w kubku jogurtu.
3. Wracaja, jogurt, czy warto jesc? Miedzy wiekszymi posilkami? Czy moze jest niezdrowy, a bialko w nim zawrte do niczego? (jeden kubek jogurtu zawiera srednio 6-8 g bialka)
Podstawowe składniki tzn. białka, węglowodany, tłuszcze dobrane w różnych proporcjach mogą wspomagać zarówno rozwój masy, jak i redukcję. Dieta kulturystyczna ma to do siebie, że składa się z "czystych" produktów. "Czystych" w sensie zdrowych i najlepiej nieprzetworzonych. Białko powinno pochodzić z produktów zawierających mało tłuszczu, węglowodany powinny być o niskim indeksie glikemicznym (wyjątek stanowi posiłek potreningowy). Należy spożywać zdrowe tłuszcze. Proponuję poczytać poniższy artykuł.
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=11083

Grzesiek.

Kubak
15-07-08, 13:02
Moglby ktos powiedziec, czy rozni sie ryz brazowy od ryzu basmati? Ten brazowy mnie jakos nie smakuje... czy jest jakas kluczowa roznica?

Rynju
15-07-08, 16:00
w ig
Ryż Basmati gotowany60Ryż biały gotowany70Ryż brązowy (naturalny) gotowany55Ryż długoziarnisty gotowany56

Kubak
15-07-08, 19:46
O co chodzi z tymi liczbami?

Mniej = lepiej? Wiecej = lepiej?

astoN-
15-07-08, 19:59
ryz brazowy na redukcje, ryz bialy na mase...

Rynju
15-07-08, 23:00
astoN to nie ma nic do rzeczy!
Chodzi o weglowodany zlozone i indeks danego produktu! Jak widac ryz brazowy wypada najlpiej

Kubak
16-07-08, 10:35
Jednak roznica jest mala, wiec nie ma co sie katowac, jak mi nie smakuje :) Zostaje przy basmati.

astoN-
16-07-08, 18:00
Generalnie zarówno biały jak i brązowy jest dobry! Jednak różnią się od siebie zawartością błonnika i to decyduje o ich specyficznych zastosowaniach. Zawartość węglowodanów rózni się bardzo nieznacznie w granicach 10%. Białko również nie ma znaczenia (roślinne). Brązowy ma nawet do 9% błonnika, biały 1-2% zaleznie od wersji.

Ryż biały najlepszy będzie w okresie budowy masy oraz po treningu. Jak wiadomo na masie je się bardzo dużo węglowodanów - własciwie na granicy możliwości przyswajania - dlatego trzeba wybrać takie źródło, które trawi się w miarę szybko (lecz nie zbyt szybko). Te warunki spełnia właśnie ryż biały, idealnie nadając się również na posiłek jakiś czas po treningu.

Ryż brązowy ma tyle błonnika że właściwie bliżej mu do kaszy niz do tradycyjnego, białego ryżu. Trawi się on tak powoli, że nie ma sensu jeść go budując masę, nie zdązymy strawić wymaganej ilości węglowodanów w ciągu dnia. Inaczej sprawa ma się przy odchudzaniu: spożyta niewielka ilość ryzu brazowego zapewni długotrwały i równomierny dopływ glukozy - a o to właśnie chodzi.
no nie wiem czy to bez roznicy...

Piterr
16-07-08, 21:41
1. banany po treningu z racji cukrow prostych
banany nie zawieraja wylacznie cukrow prostych
Co do twoich rozterek:
ad.1 tlucza
ad 2. ze wzgledu na ww nalezy je uwzglednic przy budowie masy
ad 3. wiekszej bzdury nie slyszalem :D

Rynju
16-07-08, 21:59
a jakich innych wzgedow niz dobre IG bananow i zawartej tam glownie fruktozy powinnismy je w takim razie spozywac ?

kox
16-07-08, 23:16
wpiepszaj duzo miecha- ryz, kasza to tylko powinno byc twoim dodatkiem.