PDA

Zobacz pełną wersję : od ilu lat???



MaT[i]
13-07-08, 12:18
witam. mam pytanie odnosnie tego od ilu lat mozna brac jakies suple??? ja w maju skaczylem 14 lat. chcialbym troche przyspieszyc wzrost miesni i chcialbym sie upewnic czy jest to bezpieczne w moim wieku. pozdrawiam

pl69
13-07-08, 12:25
co najwyzej odzwyka bialkowa lub gainer.
ale w tym wieku co najwyzej trening ogolnorozwojowy

Punisher
13-07-08, 12:29
Żadne odżywki nie są potrzebne w tym wieku.
Ułóż sobie dietę - dział DIETA.
Jak będziesz jej przestrzegał, to przyśpieszysz wzrost mięśni w najlepszy sposób.

MaT[i]
13-07-08, 12:57
a kiedy bede mogl sobie juz cos kupic? w oko wpadło mi to
http://allegro.pl/item398066644_mass_5100_3kg_600g_gratis_mega_mass. html

Moody
13-07-08, 14:02
Kolego powiem tak nie kupuj zadnych odzywek bo nawet nie znasz swojego organizmu moze masz dobre predyspozyje i sama dieta da Ci zadowalajace rezultaty. Raz ze jestes troche za mlody to widze ze nie masz pojecia o suplepentacji poniewaz ta odzywka o ktora pytasz powyzej to slaba odzywka chodz nawet slaba odzywka w Twoim wieku da rezultaty. Ale to jest poprostu nie potrzebne cwicz na silowni ale sie nie przetrenowytuj poniewaz masz jeszcze slabe stawy. Dieta trening duzo snu i bedzie dobrze... Pozdrawiam

Punisher
13-07-08, 14:03
Wg mnie wiek, w którym możnaby zacząć suplementację to 17 lat.
Oczywiście do tego odpowiedni staż treningowy oraz dieta.

Moody
13-07-08, 14:07
Punisher sa tacy ktorzy w wieku 17 lat maja za soba cykle SAA ale to duzy blad wiem po sobie. No moze nie od 17 lat bez przesady jakies bialko albo masowke to juz po skonczeniu 15 mozna brac.

Punisher
13-07-08, 14:16
Ja mam swoje zdanie.
Wg mnie wydawanie pieniędzy na odżywki w wieku 15,16 lat to strata pieniędzy, zdrowia.
Bez tego się obejdzie. Wiem po sobie to. Wystarczy się przyłożyć.

A za sobą cykle SAA w wieku 17 lat to głupota, a nie błąd (chyba, że ktoś wiąże jakąś przyszłość z tym, ale to pod okiem lekarzy itp)


jakies bialko albo masowke to juz po skonczeniu 15 mozna brac.
To kwestia indywidualna...

Moody
13-07-08, 14:19
no zgadzam sie z Twoja wypowiedzia... Zreszta kazdy organizm do kwestia indywidualna. Ale trzeba poznac swoj ogranizm

ErWeider
13-07-08, 15:55
w twoim przypadku jeszcze za wczesnie na suple uluz sobie diete i dobry trening + ewentualnie wedlug brakow jakis gainer, i tak rob do 16-17roku zycia wtedy mozesz sie brac juz za suple :)

MaT[i]
13-07-08, 17:08
ok to lepiej dam sobie z tym spokoj... ja cwicze juz 3 miesiace i diete trzymalem ale jak zrobilo sie mocno cieplo to trudno bylo mi to jesc. wogole nawet sobie przerwe zrobilem na jakis czas wakacji. dzieki za rade. pozdrawiam

terrorsiejem
13-07-08, 17:26
w tym wieku najlepszym suplementem jest dieta i to nie musi byc świetnie dopracowana poprostu musisz wiedziec co jesz i w jakich porach a w jakich ilosciach nie koniecznie byle duzo i bedziesz rosnął.