PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc przy diecie



pietrek
05-07-08, 16:52
Witam, od niedawna chodze 2 x tydzien na silownie ( mialem juz w zyciu pare epizodow z silownia w zyciu, wiec nie jest to pierwszy raz :) ). Oprócz tego robie w domu brzuszki, czesto jezdze na rowerze i gram w pilke raz na tydz. Chciałbym zgubic troszke zbednych kilogramow ( cos ok 10 ;)) i troszke nabrac mięsni. Chcialbym byc dobrze zrozumiany - nie zamierzam osiagnac Bóg wie czego, chce po prostu nabrac w miare porzadnego wygladu dlatego chyba nie bede sie bawic w dokladne mierzenie ile gramow czego zjadlem, bardziej skupie sie na odpowiednich produktach w jadlospisie.
O ile dobrze zrozumialem powinien sie on opierac na ograniczeniu węglowodanow i tluszczu ?

Poczytalem troszke i ulozylem sobie taki jadlospis:

Śniadanko

2 jajka i troszke szyneczki
albo
płatki na mleku
albo
serek bialy

IISniadanko

Ciemne pieczywo z szyneczka i salatą, zielona herbatka, grejfrut

Obiad

Piers z kurczaka ( albo indyka ) z ryzem - w dni kiedy mam trening.
W pozostale dni cos z zestawu - ryba, kurczak, indyk, chudy schab, czasem wolowinka, kasza, warzywa

Kolacja
Cos z zestawu - jogurt nat, jajka, bialy serek, jakis owoc,

Do tego duzo wody niegazowanej w ciagu dnia.

Jako wspomaganie spalania tluszczu Olimp Thermo Speed Extreme poł godziny przed posilkiem ( chyba ? )

Do tego wszystkiego odżywka białkowa tylko nie wiem jaka bylaby dobra na poczatek i jak czesto ja brac więc prosilbym o porade.

Danek1990ex
05-07-08, 23:18
Dobrze by było gdybyś dobrał ilości w gramach odpowiednio do twojej wagi aby mieć jakieś mięśnie i pij ten spalacz tłuszczu przed treningiem i może po.Reszta dobrze.

Tu daje się sog-i

dexter
05-07-08, 23:52
mimo tego, że chesz zrzucić kg to powinieneś jeść 5 - 6 razy w ciagu dnia, a mneijsze porcje

pietrek
06-07-08, 01:35
Jeszcze tylko przydalaby sie pomoc w doborze odpowiedniej odzywki

Rynju
06-07-08, 08:26
odzywka - bialkowa

pietrek
07-07-08, 23:06
Wiem że białkowa :) bardziej chodziło mi o firmę, ale spoko już kupiłem.

Mam jeszcze dwa pytanka:
1.czasowo wychodzi mi tak, że trening mam przed obiadem, czyli po II śniadanku. Czy w związku z tym powinienem jadłospis na obad przesunąć na II śniadanie ? Czy jest sens ładować w siebie kasze, ryż itd po treningu ?
2. Jak często pić odżywkę białkową i w jakich porach najlepiej ?

Rynju
08-07-08, 05:32
1 - w takim razie twoje 2 sniadanie musi byc bardziej obvfite, potem od razu po treningu weglowodany i jakies do 45min po weglowodany + 30-40g bialka
2 - porcje rob nie wieksze niz 30-40g bialka

Damian st-ce
08-07-08, 13:48
Białko przed snem