PDA

Zobacz pełną wersję : zakwasy na drugi dzien, dobrze czy zle?



ErWeider
01-07-08, 16:20
mam taki problem bo za kazdym razem co robie kalte na drugi dzien mam zakwasy to dobrze czy zle?

Hulk
01-07-08, 16:22
jesli ja za kazdym razem ostro cwiczysz to miesnie przewaznie beda lekko bolec
na nastepny dzien... a zakwasy przechodza czy utrzymuja sie przez kilka dni...?

ErWeider
01-07-08, 16:58
przez kilka dni tak okolo 2-3

007
01-07-08, 17:49
Kolego to są mikro urazy włókien mięśniowych powstałe podczas wzmożonego treningu.

Trenuj tak aby ten ból następnego dnia był taki średni,w żadnym wypadku nie popieram treningów do takiego stopnia aby następnego dnia z łóżka się nie podnieść

Kamilss
01-07-08, 19:35
Ćwiczę gdzies od 3 tygodni i pierwszy tydzien miałem taki z zakwasami ale teraz już nie ma :) Wkoncu już sie forma dużo poprawiła :)

tm7
01-07-08, 20:32
ja mialem taka dziwna sytuacje ze na drugi dzien po treningu w sumie nie bolaly mnie miesnie dopiero na 3 dzien mialem zakwasy takie ze szok , mialem tak kilka razy , nie wiem czemu ale żyje jeszcze i z miesniami wszystko w pożądku gorzej ze stawami :(

ErWeider
01-07-08, 21:03
az tak mocnych niemam takie delikatne :)

tm7
01-07-08, 21:18
mysle ze to dobrze ze masz zakwasy , tzn ze dobry trening zapodałeś :) , z czasem organizm przyzwyczaji sie do treningu i nie bedziesz mial zakwasów

007
01-07-08, 21:29
z czasem jak mięśnie się przyzwyczają to należy zrobić zmiany treningowe aby mięśnie były cały czas zaskakiwane.Nie chodzi tu o pakowanie ile się da tylko o zmianę ćwiczeń ,obciążenia,itp. Na pewno wiesz o co mi chodzi

Hulk
02-07-08, 07:29
to, ze na nastepny dzien czujesz lekko miesnie ktore cwiczyles dzien wczesniej to jak najbardziej normalne - oznacza, ze trening byl na tyle intensywny, zeby je ruszyc
nie mozna ich jednak za mocno katowac - tak, zebys nie mogl nastepnego dnia wstac, ani z kolei w druga strone tez nie jest dobrze - bo jesli nic nie czujesz to znaczy ze trening poprzedniego dnia byl jedynie rozgrzewka a nie czyms konkretnym

LeBron23LBJ
02-07-08, 08:15
jestem zwolennikiem lekkich zakwasów. Oznacza to że sie nie obijałeś na treningu. Powtarzam lekkich, czyli takich, które będą tylko obecne przez 1 dzien(dzien po treningu). Dla mnie zakwasy są wskaźniekiem czy dobrze ćwiczczylem czy nie. Jak nie mam zakwasów małych na drugi dzien, to zmien ćwiczenie lub dokładam ciężar :) i jest git.

Sargon
02-07-08, 09:38
no pain no gain

Ewka
06-07-08, 11:40
To coś ze mną jest nie tak :( Nawet jak dam większe obciążenie, zmęczę się na maksa, to zakwasów nie mam. Miałam tylko raz, na samym początku, jak zaczynałam przygodę z siłownią i od tej pory nic.

Danek1990ex
06-07-08, 15:57
Jeśli boli to znaczy że rośnie

Danek1990ex
06-07-08, 15:58
To znaczy że przetrenowałeś mięśnie musisz zrobić tydzień,dwa przerwy.
Tu się daje sogi.

Gutek912
06-07-08, 20:04
Ja po każdym treningu mam zakwasy... jak nie mam to mam wyrzuty sumienia że zawaliłem trening hehe.
A właśnie... ja mam zakwasy tak 2 niekiedy 3 dni po treningu... czy to źle??

jacu
06-07-08, 20:25
to czy sie ma zakwasy po treningu to indywidualna sprawa duzo zalezy od rodzaju trningu czyli dlugosci trawania oraz jego rodzaju, moim zdaniem wielem zalezy tez od genow. Osobiscie uwielbiam zakway i podobnie jak autor postu jak nie mam zawasow to dziwnie sie czuje jakos ;p pozdrawiam

RobBob93
09-07-08, 11:49
Jeśli boli to znaczy że rośnie

To powinien wiedzieć każdy szanujący sie koks...

Zakwasy mogą być też spowodane za krótką rozgrzewką (lub jej brakiem).

ErWeider
09-07-08, 11:58
no to gitara :) dzieki za pomoc ;)

Ewka
09-07-08, 13:53
NIop - a ja dalej nie mam zakwasów . Po treningu miesnie bolą jak diabli, ale na drugi dzień, a w sumie już po godzince, dwóch jest już oki.

amanskiusz
09-07-08, 14:42
a ja gdzieś słyszałem, że jak się ma zakwasy to trza zjeść kisiel i wtedy to mija........ nie wiem czy to jest prawda i nawet tego nie próbowałem....... wie ktoś czy to prawda?? ja przed i po siłowni rozciągam się i zbyt wielkich zakwasów nie mam

Damian st-ce
09-07-08, 15:27
Należy robić rozgrzewke przed treningiem, w trakcie a także (co większośc nie robi) po treningu. Zakwasy będą napewno mniejsze. Na zakwasy najlepszy gorący prysznic, mi zawsze przechodzi :)