PDA

Zobacz pełną wersję : To jak!!!



Danek1990ex
29-06-08, 20:55
Nie wie ktoś jakie ćwiczenie wypukla biceps a jakie poszerza.

Cielu7
29-06-08, 21:35
Tu masz na kuliste bicepsy Robinsona którymi ja sie kieruje

-uginanie ramion ze sztangą w pozycji stojącej.Jest to podstawowe ćwiczenie, ale trzeba je wykonywać czysto technicznie i przy pełnej amplitudzie ruchów(zgięcie ramiona takie, aby gryf sztangi dotykał niemal szyi, dźwiganie do pełnego wyporstu ramion).Robbinson w tym ćwiczeniu stosuje dość szeroki uchwyt sztangi, łokcie silnie przyciska do boków, cały czas sztywno blokuje tułów w pozycji pionowej. Uginanie i prostowanie ramion w wolnym tempie przy stałym napięciu mięśniowym.

-uginanie ramienia ze sztangielką w podporze przodem. Opierając się jedną ręką o ławkę, drugie ramie ma wyprostowane w dół bez dotykania do ud. Z tej pozycji wykonuje pełne, szczytowe ugięcie ramienia dotykając wq górnym położeniu sztangielkę do klatki piersiowej. Ćwiczenie to, jeśli jest wykonywane dokładnie, pozwala na osiągnięcie tzw.kulistych bicepsów.

-uginane ramion ze sztangą na modlitewniku. Ramiona oparte na skośnej desce pozwalają na pełną izolację pracy mięsni dwugłowych, osiągnięcie szczytopwego napięcia tych mięsni w górnym położeniu.

-uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na skośnej ławce. W ćwiczeniu tymłokcie ściśle przylegają do boików, dłonie skierowane są na zewnątrz, szczyt napięcia mięśniowego następuje w górnym położeniu, kiedy po wykonaniu ruchuprzytrzymuje sie 1-2 sekundy sztangielki przed opuszczeniem ramion w dół.

007
03-07-08, 09:27
uchwyt -podchwyt 45*, podchwyt,nachwyt 45*,nachwyt,młotkowy

Zróżnicowanie uchwytu pozwoli zaangażować poszczególne głowy dwugłowego.Cwiczenia izolowane i priorytet na ramie.Poza tym oporowanie z ciężarem ma pewne znaczenie ( czyli ciężar nie zlatuje swobodnie,tylko delikatnie opuszczasz ) Nie przerywaj serii kiedy boli,w tym momencie skorzystaj z asekuracji i spróbuj zrobić jeszcze kilka powtórzeń negatywnych.

tm7
03-07-08, 10:41
moj trening bica to uginanie ramion ze sztanga i uginanie ramienia ze sztangielka na modlitewniku , mam pytanie czy moge zamienic uginanie ramion ze sztanga np na uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na skośnej ławce , czy da sie zastapic jedno cwiczenie drugim , czy beda podobne efekty , bo do tej pory bylem zadowolony z tego treningu
mam problem ze stawem lokciowym w lewej rece a nie mam lamanej sztangi i jak robie to cwiczenie pozniej mnie lokiec boli :(