PDA

Zobacz pełną wersję : Superserie biceps - triceps czy klatka - plecy ??



yaro09
29-06-08, 14:16
witam! mam pytanie dotyczące superserii.

1. czy mozna je wykonywac w tygodniu na 4 partie? (np w pon bic-tric a w srode plecy-klata). chodzi o to czy jak sie robi superserie to wybiera sie tylko 2 partie i wiecej innych partii nie cwiczy sie superseriami?

2. jak jest lepiej? superserie 1x w tygodniu ale porządny wycisk czy 2x w tygodniu ale lzejszy trening?

3. czy jak sie robi superserie na jakąs partie to wiecej tych partii sie nie cwiczy? (jak zrobie bic-tric superserie to wiecej nie mecze ich?)

4. ile serii i powtorzen powinno byc w tych superseriach? i jak najlepiej te superserie umiescic w swoim treningu?

5. mozecie podac przykladowy trening na bic-tric i plecy-klata? (tylko rozpiszcie dokladnie ile serii ile powtorzen, gdzie ma byc odpoczynek)

troche o tych superseriach czytalem ale nadal ciezko mi zrozumiec jak to mniej wiecej wyglada. z gory dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam.

pacos
29-06-08, 18:32
Ja Ci powiem jak ja mam, wydaje mi sie że nie jest to jakoś źle.

1. Co do pierwszego pytania to nie wiem ale wydaje mi sie, że można robić kilka systemów superserii lecz nie jednego dnia.
2. Robię we wtorki oraz w soboty superserie na bic-tric. Jest to domowy trening więc nie sądzę żeby był ostry bardzo, więc uważam go za taki w sam raz.
3. No tak jak napisałem, ja robie dwa razy tytgodniowo i nie mam zamiaru robić ćwiczeń na bic, tric częściej, po za planem.
4. Ja mam zrobione tak:
15powtórzeń bic, od razu 15powtórzeń tric
14powtórzeń bic, od razu 14powtórzeń tric
13powtórzeń bic, od razu 13powtórzeń tric
12powtórzeń bic, od razu 12powtórzeń tric

Lecz muszę wspomnieć że jest to ułożone pod plan na rzeźbę, najpierw wykonywałem superserię podczas planu masowego, czyli więcej serii (7) i mniej powtórzeń (też 7)

5. U mnie wygląda to tak, że na biceps ćwiczenia to poprostu modlitewnik po 15powtórzeń i odrazu triceps, czyli stojąc przodem to jakiegoś krzesłą, pochylamy się ku niemu zachowując proste plecy, wznosimy rękę "koło" pleców, równolegle do nich i robimy wyprosty ręki (powolne) z hantlą aby cała ręka równolegle była do pleców.
To też po `15 razy na rękę.
I druga seria.
Ćwiczenia robimy bez odpoczynku, na tym polega superseria. Kończymy jeden mięscień - bic i odrazu zaczynamy ćwiczyć tric podczas gdy biceps odpoczywa.

yaro09
30-06-08, 09:31
czyli robie tak:

powiedzmy robie bic na modlitewniku i tric po francusku

robie 4 serie po 10 powtorzen:


10 powtórzeń modlitewnik, od razu 10 powtórzeń po francusku = 1 seria
10 powtórzeń modlitewnik, od razu 10 powtórzeń po francusku = 2 seria
10 powtórzeń modlitewnik, od razu 10 powtórzeń po francusku = 3 seria
10 powtórzeń modlitewnik, od razu 10 powtórzeń po francusku = 4 seria

- pomiedzy modlitewnikiem i francuskim nie ma przerw
- pomiedzy seriami nie ma przerw

dobrze mowie?

odpoczywam dopiero jak zrobie wszystkie 4 serie tak?
oczywiscie podalem tylko przykladowy trening zeby dokladnie opisac i zrozumiec. pozniej mozna przeciez sobie dobrac rodzaje cwiczen, ilosc serii i powtorzen...

z gory dzieki za odp

pacos
30-06-08, 10:40
Tak, bez przerw. tylko w seriach najlepiej robić co seria to powtórzenie mniej, ale z większym troszke ciężarem.

yaro09
30-06-08, 10:53
aha rozumiem. i jak zrobie te superserie to wiecej juz nie robie zadnych cwiczen na bic i tric tak?

pacos
30-06-08, 15:09
Ja nie robię i uważam robienie za bezsens ponieważ dwa razy w tygodniu to odpowiednia częstotliwość aby zmęczyć odpowiednio mięśnie oraz dać im czas na regenerację.

yaro09
30-06-08, 16:45
no wiadomo ze wystarczy 2 x w tygodniu robic bic i tric. ale chodzi mi o co innego. jak zrobie superserie na bic i tric to wiecej w tym dniu bica i trica nie robie? chodzi mi o jeden trening/jeden dzien. ide na trening zrobie superserie bic + tric i wiecej zadnych cwiczen na te partie nie robie tak?

pacos
01-07-08, 15:10
Nie, to jest jedyne ćwiczenie na dany dzień na bic-tric. Nie wiem czy już próbujesz to robić czy nie, ale ja po takiej superserii i tak nie miał bym siły żeby jescze robić inne ćwiczenia, można jedynie (bo podobno bardzo ważne w treningu bicepsa jest jego rozciąganie ) robić - tak jak ja - poprostu zwisy na drążku, według mnie idealne na zakończenie treningu.
Drążek, rozciąganie a nie podnoszenie jest dobre na koniec na wiele partii, brzuch, klatka, ręce.

yaro09
01-07-08, 15:36
oki juz wszystko rozumiem, wielkie dzieki :)