PDA

Zobacz pełną wersję : Nie wie ktoś czemu!!!



Danek1990ex
28-06-08, 19:37
Nie wie ktoś czemu jak ćwicze biceps to lewa zawsze się więcej pompuje
ćwiczę tym samym obciążeniem na hantlach.

Cielu7
28-06-08, 19:49
moze ci sie wydawac bo nie sadze by krew sie pompowała szybciej w lewej

grzesiek7124
28-06-08, 19:59
Przypuszczam, że w lewym bicepsie masz "lepszą" synchronizację włókien mięśniowo-nerwowych. Mówiąc prościej bardziej pobudzasz tam układ nerwowy przez co bardziej czujesz lewy biceps. Sąd to uczucie.

Grzesiek.

Rynju
28-06-08, 20:52
a czy jestes praworeczny? Jesli jestes praworeczny to nic dziwnego ze lewy ci sie bardziej pompuje

Kamilss
28-06-08, 20:59
Mam takie samo wrażenie jak ty :)

oSiŁeK_sNd
28-06-08, 21:58
nie patrz jak sie pompuje tylko jak rośnie i staraj sie poświęcać tyle samo uwagi lewej jak i prawej stronie po równo, nie faworyzuj mięśni nawet jeśli czujesz lub widzisz większą pompe w lewej albo prawej łapie...chodzi o efekt na codzień a podczas treningu to i tak tylko ty widzisz że coś sie bardziej pompuje

oSiŁeK_sNd
28-06-08, 21:59
a czy jestes praworeczny? Jesli jestes praworeczny to nic dziwnego ze lewy ci sie bardziej pompuje

no właśnie kilka razy to słyszałem że tak jest, że jak praworęczny to lewa strona bardziej sie pompuje, nie wiem czemu tak, ale osobiście to mam odwrotnie a jestem praworęczny

Minias
29-06-08, 01:12
ja mam taki sam problem ale z klatką prawa pierś wogóle nie chce mi się pompować za to lewa leci jak pojebana :) i nie wiem czemu ale lewą strone jakąś takią bardziej silniejszą mam a jestem praworęczny. I teraz mam takie pytanie czy jeśli tylko jeden mięsien się pompuje to oznacza że on np szybciej rośnie czy powinny one być takie same ciągle?

Kamilss
29-06-08, 08:50
Minias Mi sie wydaje że prawa strona słabiej sie pompuje ponieważ jest silniejsza i bardziej przyzwyczajona do obciążeń, i pompuje sie ale niezauważalnie :)

yaro09
29-06-08, 23:41
ja mam tak samo jak robie modlitewnik. jestem praworeczny i prawa reka mi sie bardziej pompuje niz lewa, chociaz lewą rekę mam silniejszą. w moim przypadku te wieksze pompowanie na prawej rece spowodowane jest chyba tym ze wieksza uwage przy cwiczeniu bica zwracam na prawą rękę i pomimo ze na modlitewniku pracują jednoczesnie dwie rece to mam wrazenie ze tylko prawą ręką ciągnę cięzar

Minias
30-06-08, 17:58
to zmniejsz ciężar i rób wolniej a dokładniej to wtedy zobaczysz że lewa ręka też dobrze pracuje :)