PDA

Zobacz pełną wersję : Poradźcie coś na niesymetryczne mięsnie



Lukas85_05
27-06-08, 23:52
Witam ! Mam 23 lata 175 cm wzrostu,waze 71,5 kg. Chciałbym zaciagnac porady co zrobic jesli mam niesymetryczne miesnie,a mianowicie : prawy biceps i triceps jest mniejszy niż lewy,i górna część prawej strony na klacie jest mniejsza niz z lewej strony. Czemu sie tak dzieje ? jestem praworęczny i pracuje fizycznie,sporo uzywam prawej reki bo jestem lakiernikiem wiec moze spalam miesnie z tej strony ciała ? Trenuje z ciezarami od ok 4 miesiecy....wiec moze na poczatku sa jakies takie niesymetryczne zjawiska.Prosze powiedzcie co o tym sądzicie .Pozdrawiam!

Danek1990ex
28-06-08, 10:36
Twój problem jest taki jak kiedyś mój używałem dużo jednej reki nawet czasami ćwiczyłem jedną ręka i miałem prawą też troche większą ale to się zmieniło.Zacznij ćwiczyć hantlami na ławce skośnej pod kątem 45 stopni po prostu siedzisz wygodnie i ćwiczysz każdą po kolei drugie ćwiczenie to modlitewnik ćwicz na nim też hantlami na przemian a pomoże ci to z rękoma.
Jeśli ci pomogłem wyślij mi sog-a

Cielu7
28-06-08, 10:38
używasz pewnie sztanki teraz zamien wyciskanie hantelkami i tak samo z bicepsem jak najwiecej cwiczen hantelkami. Nie symetrycznosc to rzecz normalna ja mam nadal lewa czesc klatki wieksza od prawej juz tak jest ale mozesz przynajmniej w jakims stopniu to wyrównać .

Lukas85_05
28-06-08, 17:07
No własnie mam hantle i od początku nimi cwicze,może to wina złej techniki? A jesli tak, to jakie są najczęsciej popelniane błedy w cwiczeniach na bicepsy i klatke ?

toxic
28-06-08, 17:26
na biceps.. musisz wolno opuszczac.. nie robic zamachow ;] a na klatke to juz technicznie to chyba tylko uchwyt albo lapiesz szeroko albo wasko i jak robisz klatke to dotykasz sztanga klatki nie odbijasz jak to robia ludzie :P niedoswiadczeni :P