PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania związane z Kretą....



pkmh
30-08-06, 10:12
Witam...Mam zamiar zacząć ćwiczyć z kreatynką :mrgreen: Chce kupic krete w proszku treca,cwicze juz w sumie z 7 miesiecy..A teraz moje pytania:

1. Czy plan treningowy odgrywa duza role przy braniu kreatyny? Mój plan bedzie wygladał tak:
PONIEDZIAŁEK- Klata+ Przedramie
-wyciskanie sztangi na ławce poziomej 12/10/8/6
-wyciskanie sztangi w skosie 10/10/8/8
-rozpiętki 3x10
-przenoszenie hankla w leżeniu zza siebie 3x10
-przedramie 3x max

WTOREK- Plecy ,Kaptury
-podciągnaie na drązku 3x max
-podciąganie/wiosłowanie sztangi w opadzie 12/10/8/6 lub 10/10/8/8
-podciąganie hankla w opadzie jednorącz (opierając się o ławke) 4x10-8
-podciąganie końca sztangi 3x10
Kaptury:
-Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 3x10
-wznosy barków z hanklami 3x12

CZWARTEK- Barki, Nogi
Barki
-wyciskanie sztangi sprzed klatki - 12/10/8/6 lub 10/10/8/6
-unoszenie hankli bokiem (siedząc) 3x10-8
-unoszenie hankli w opadzie (na tylnie partie barków) 3x10
Nogi
-Przysiady ze sztangą lub z hanklami 12/10/10/8
-Hack-przysiady (sztanga trzymana za udami..ręce do tyłu...) 12/10/10/8
-Przysiady wykroczne 3x 10
Łydki
-Wspięcia na palcach

PIĄTEK- Triceps, Biceps + Przedramie
Tric
-wyciskanie francuskie sztangi 12/10/8
-wyciskanie francuskie hankla/prostowanie ręki za głową 3x10-8
-Prostowanie ramienia z hanklem w opadzie tułowia 3x10-8
Bic
-uginanie ramion ze sztangą stojąc 12/10/8/6
-uginanie ramion z hanklami stojąc 3x10-8
-uginanie ramienia z hanklem siedząc 3x10-8
(+Modlitewnik)
-przedramie 3x max

2. Czy mozna pic alkohol gdy bede bral krete?

3. Czy sa jakies zeczy ktore trzeba koniecznie przestrzegac biorac kreatyne? wiem ze trzeba pic duzo wody ,jezeli trzeba o czym jeszcze wiedziec to napiszcie

POZDRO

pey
30-08-06, 10:33
Zapomniej o kawie przy braniu kreatyny, piciu alkoholu i spożywaniu białka zaraz do kreatyny.Można w odstepie czasu jakieś 2-3 godziny.

mapet
30-08-06, 10:41
i spożywaniu białka zaraz do kreatyny.Można w odstepie czasu jakieś 2-3 godziny.
Dlaczego?

Jose
30-08-06, 12:39
Zapomniej o kawie przy braniu kreatynydlaczego niby..?
Można w odstepie czasu jakieś 2-3 godziny.no nie przesadzajmy... z pol godziny starczy... bo jak po treningu przymie od razu porcje to co ma potem 3 godziny czekac zanim zje pelnowartosciowy posilek?
gdyby mial tak czekac to nalepsze by mu wyszla sama dietka...
2. Czy mozna pic alkohol gdy bede bral krete?w weekend powiedzmy jak masz np DN to mozesz sobie pozwolic na 2-3 piwka... ale tak to odradzam bo szkoda marnowac cykl...

Rocky
30-08-06, 12:45
ja słyszałem za 30 min musi byc odstęp czasowy by kreatya bez przeszkud mogla sie wchlonąc bo wszelkie tluszcze mogą spowalniac jej wchlanianie czy jakos. A czemu ty piszesz 2-3 godz. tak dla wiedzy pytam. Co do alkocholu to sie zgodze ale co do kawy do myle ze jak jest duzy odstep czasowy to mozna chyba??

Harnas
30-08-06, 13:23
Rocky kawe mozna pic bez problemu.

Mystic
30-08-06, 13:59
w weekend powiedzmy jak masz np DN to mozesz sobie pozwolic na 2-3 piwka...

Jose moim zdaniem jak sie robi jakis cykl to powinno sie zrezygnowac chociaz na ten czas z alko. :wink: Chyba mozna sie bez tego jakos obyc.

Kawe mozna pic jak najbardziej oczywiscie w jakims odstepie od kreatyny.

Białko tak samo wystarczy 30 minut odstepu.

Jose
30-08-06, 19:14
Jose moim zdaniem jak sie robi jakis cykl to powinno sie zrezygnowac chociaz na ten czas z alko. Chyba mozna sie bez tego jakos obyc.no ja tez mam takie zdanie ale jak juz ktos sie o to pyta to nie bede go zalamywal, jak juz bardzo musi to w weekend moze sobie pozwolic ;)
Kawe mozna pic jak najbardziej oczywiscie w jakims odstepie od kreatyny.mozna nawet razem z kretyna :D taki art czytalem ;)

Jose
30-08-06, 19:14
Jose moim zdaniem jak sie robi jakis cykl to powinno sie zrezygnowac chociaz na ten czas z alko. Chyba mozna sie bez tego jakos obyc.no ja tez mam takie zdanie ale jak juz ktos sie o to pyta to nie bede go zalamywal, jak juz bardzo musi to w weekend moze sobie pozwolic ;)
Kawe mozna pic jak najbardziej oczywiscie w jakims odstepie od kreatyny.mozna nawet razem z kretyna :D taki art czytalem ;)

Jose
30-08-06, 19:14
Jose moim zdaniem jak sie robi jakis cykl to powinno sie zrezygnowac chociaz na ten czas z alko. Chyba mozna sie bez tego jakos obyc.no ja tez mam takie zdanie ale jak juz ktos sie o to pyta to nie bede go zalamywal, jak juz bardzo musi to w weekend moze sobie pozwolic ;)
Kawe mozna pic jak najbardziej oczywiscie w jakims odstepie od kreatyny.mozna nawet razem z kretyna :D taki art czytalem ;)

Jose
30-08-06, 19:16
Jose moim zdaniem jak sie robi jakis cykl to powinno sie zrezygnowac chociaz na ten czas z alko. Chyba mozna sie bez tego jakos obyc.no ja tez mam takie zdanie ale jak juz ktos sie o to pyta to nie bede go zalamywal, jak juz bardzo musi to w weekend moze sobie pozwolic ;)
Kawe mozna pic jak najbardziej oczywiscie w jakims odstepie od kreatyny.mozna nawet razem z kretyna :D taki art czytalem ;)

vince
30-08-06, 20:13
Jose, czy ty sie jąkasz...? :mrgreen:


Zapomniej o kawie przy braniu kreatyny
ta teoria jest już dawno obalona..

pkmh
30-08-06, 20:47
Dzieki wszystkim za odpowiedz juz wszystko mniej wiecej wiem :wink: Teraz tylko napiszcie mi jak sie powinno brac kreatyne zeby bylo dobrze...przed czy po posilku? przed czy po treningu? naczczo?

A i jeszcze jedno pytanie. Czy do krety powinno sie jeszcze jakies inne odzywki brac??

Mystic
30-08-06, 22:16
Teraz tylko napiszcie mi jak sie powinno brac kreatyne zeby bylo dobrze...przed czy po posilku?

Krete bierzesz w DT rano 30 min przed pierwszym posiłkiem i zaraz po treningu a w dzień nietreningowy bierzesz rano naczczo i jak chcesz to w porze treningu ale nie musisz :wink:


A i jeszcze jedno pytanie. Czy do krety powinno sie jeszcze jakies inne odzywki brac??

Możesz brac dużo rzeczy to zalezy tylko od tego ile masz pieniedzy.Dokup dextroze lub tauryne a jak masz wiecej kasy to mozesz jeszcze jakies białko bo trudniej jest go wyciągnąc z diety :wink:

Pozdro

pkmh
30-08-06, 22:56
a w dzień nietreningowy bierzesz rano naczczo

Na czczo?? a sniadanie wtedy jak mam jesc..zaraz po tym jak wezme czy odczekac troche?

u.waw.pl
30-08-06, 23:47
Krete bierzesz w DT rano 30 min przed pierwszym posiłkiem i zaraz po treningu a w dzień nietreningowy bierzesz rano naczczo i jak chcesz to w porze treningu ale nie musisz :wink:

Lepiej jest brać 30 minut przed treningiem i bezpośrednio po treningu.



A i jeszcze jedno pytanie. Czy do krety powinno sie jeszcze jakies inne odzywki brac??
Możesz brac dużo rzeczy to zalezy tylko od tego ile masz pieniedzy.
Pozdro

Nie... To nie zależy od tego ile ma pieniędzy, tylko od celu treningu. Siła, masa, może rzeźba ?

Mystic
31-08-06, 09:23
Mystic napisał/a:
pkmh napisał/a:
A i jeszcze jedno pytanie. Czy do krety powinno sie jeszcze jakies inne odzywki brac??

Możesz brac dużo rzeczy to zalezy tylko od tego ile masz pieniedzy.
Pozdro


Nie... To nie zależy od tego ile ma pieniędzy, tylko od celu treningu. Siła, masa, może rzeźba ?

Chodziło mi o to ze jak ma kase to moze wiele rzeczy do tego dołożyc :wink: oczywiscie w zależności czy cwiczy na mase ,siłe czy rzeźbe...kupuje inne odżywy.Jeśli jednak bierze monowodzian to raczej robi mase.

pkmh
31-08-06, 17:15
tak robie mase :wink:

vince
31-08-06, 18:10
Mystic napisał/a:

Krete bierzesz w DT rano 30 min przed pierwszym posiłkiem i zaraz po treningu a w dzień nietreningowy bierzesz rano naczczo i jak chcesz to w porze treningu ale nie musisz :wink:


Lepiej jest brać 30 minut przed treningiem i bezpośrednio po treningu.

nie zgodze sie z tym, krete powinno sie brac tak jak Mystic napisał, rano na czczo i bezposrednio po treningu, a tymbardziej monohydrat...

Mystic
31-08-06, 22:22
u.waw.pl napisał/a:
Mystic napisał/a:

Krete bierzesz w DT rano 30 min przed pierwszym posiłkiem i zaraz po treningu a w dzień nietreningowy bierzesz rano naczczo i jak chcesz to w porze treningu ale nie musisz


Lepiej jest brać 30 minut przed treningiem i bezpośrednio po treningu.


nie zgodze sie z tym, krete powinno sie brac tak jak Mystic napisał, rano na czczo i bezposrednio po treningu, a tymbardziej monohydrat...

dokładnie vince mono nie daje takiego kopa na treningu jak stacki zeby go brac przed i po treningu.Z tego co wiem to tak sie bierze stacki kreatynowe.Jeśli mówie coś źle to mnie poprawcie.Ale mono na pewno najlepiej rano i po treningu odrazu.

pey
01-09-06, 08:20
"...Wyklucz z diety wszystkie produkty zawierające kofeinę: kawa, kakao, cola, czekolada (nawet herbata - ale to dyskusyjna sprawa). To trudne, jeden cykl trwa ok. 6 tygodni. Kofeina wpływa niekorzystnie na działanie kreatyny, uważaj na małą czarną. Badania wykazały, że kofeina może całkowicie zniweczyć działanie kreatyny..."

"...Według najnowszych badań kofeina może eliminować pozytywny efekt KREATYNY! Badania zostały przeprowadzone na Katolickim Uniwersytecie w Leuven w Belgii..." - megamuscle.p

...sam już nie wiem? zamotane to wszystko!

pkmh
03-09-06, 10:50
napiszcie mi jescze czy taki jeden cyl to duzo mi pomoze?? bo jak narazie to nic nie zapowiada sie na to zebym po skonczonym cyklu zaczal drugi bo nie mam juz kasy :P czy to co wypracuje na silce to szybko mi opadnie(chodzi mi o miesnie)??

LUKI
03-09-06, 10:58
co do kofeiny i krety to kwestia dyskusyjna...

ps zobaczcie ile teraz stakow ma koffe




Pewnie chodzi Ci o to czy po cyklu duzo miesnia spadnie? Wiec odpowiadam Tobie ze jezeli masz diete to nie ma takiej mozliwosci chyba ze woda zejdzie

pkmh
05-09-06, 17:10
Jak powinienem brac dekstroze ?? tak samo jak krete i razem z nia rozpuscic w wodzie? jak brac Dextrose w dni treningowe i nietreningowe? prosze o odpowiedz ;)

LUKI
05-09-06, 17:21
dextro do porcji krety, a jak to zrobisz, czy razem wymieszasz czy osobno to twoja sprawa :wink:

pkmh
06-09-06, 08:27
Ja juz sie pogubilem...jedni pisza ze krete najlepiej brac w DT rano inni ze lepiej przed treningiem...na opakowaniu tezjest napisane ze 30 min przed treningiem...Jak najlepiej w koncu ja brac??????

Mike
06-09-06, 11:09
Do Kreatyny nie powinno sie pic kawy ! A co do trenningu to zmien sobie kolejnosc w piatym dniu, cwicz najpierw bica a na koncu Triceps ! Dalczego ? Dlatego ze Triceps szybciej rosnie a biceps trudniej wypracowac. Czyli rozgrzejesz sie i cala sile wkladaj w biceps, triceps tak czy inaczej zewsze jest wiekszy i szybciej rosnie niz biceps :razz:

mapet
06-09-06, 11:50
Hi Mike .
Nie zgodzę się z tym. Mi np biceps rosnie bez problemu a nad tricepsem muszę ostro pracować a i tak go nie widać za bardzo. Myślę że to jest indywidualna sprawa każdego z osobna i ma to związek z uwarunkowaniem genetycznym.
Hi pkmh
Kretke bierz rano na czczo i zaraz po treningu.

Mike
06-09-06, 11:59
no pewnie masz racje ja podpowiadam tylko na swoim i kumpli doswiadczeniach sam mam 44cm na lapie nie jest mala nie jest duza lecz najwiekszy jest u mnie triceps :grin: . Jednak zgodze sie z toba ze to wszystko zalezy od twojej/waszej genetyki. Szczerze mowiac skoro cwiczy 7 miesiecy musi wiedziec co rosnie mu szybciej a co wolniej tak jezeli triceps masz lepiej rozwiniety a biceps slabiej - cwicz biceps najpierw a pozniej triceps :mrgreen:. Pozdro

gangster
06-09-06, 15:21
Kreatyne bierze sie na pusty zoladek a przed treningiem raczej bedzie on napelniony posilkiem przedtreningowym np(obiad),wiec lepiej przyjmowac ja rano i po treningu.

wojt1203
06-09-06, 17:37
Witam Chłopaki. Tak wczytałem się w waszą dyskusję i jednego nie rozumię. Dlaczego nikt nie napisał, że kreatynę należy brać z fazą nasycenia(szczególnie gdy ktoś przyjmuję monohydrat kreatyny poraz pierwszy). Sam już trenuję od 2 lat, a suplementami bawię się od roku. Wiem, że branie kreatyny w proszku, i branie kreatyny bez fazy nasycenia to bezsens bo efekty są mizerne.

Jestem tu nowy i wiem, że na forum spotkam nie jednego mądrzejszego odemnie:)

A korzystając z okazji zapytam: Jakie aminokwasy polecacie? Jaka firma, jak dawkowaliscie, z czym braliście i jakie efekty ??

Pozdrawiam.
Wojtek

pkmh
06-09-06, 21:19
No to teraz prosze mnie oświecić co to jest ta faza nasycenia....zebym cyklu nie zmarnował...biore krete pierwszy raz i niech mi ktos napisze co mam robic i czym jest ta faza :grin:

mapet
06-09-06, 21:30
Moim zdaniem to wywaleanie kaski w błoto. Można to robić a mozna brać kretkę bez tego. Polega to na braniu w początkowej fazie brania kretki bardzo duzych ilości jej po prostu. Do powiedzmy nasycenia nią mięśni. Ale ja uważam że to lipa jest bo jak bedziesz brał 10g kretki dziennie to i tak bedą twoje mięśnie nasycone nią juz po kilku dniach.

pkmh
07-09-06, 08:23
No to napiszcie mijeszcze jak brac krete w DN ?? Bo sa rozne opinie jedni mowia ze wystarczy rano naczczo inni ze na czczo i drugi raz przed kolacja...to jak najlepiej??

mapet
07-09-06, 10:32
Widzisz jest dokładnie tak jak napisałeś. Są dwie teorie.
Jedna mówi zeby brać tylko rano na czczo.
A druga żeby brać rano i jeszcze raz mniej więcej w porze treningu.
Ale która z tych teorii jest lepsza to ja nie wiem. Ja w DN biorę tylko rano i nie narzekam.

tomek.
07-09-06, 14:46
monohydrat jest tani wiec bez problemu w nietreningowe można walić 2 dawki
bez fazy nasycania oczywiscie

pkmh
07-09-06, 17:45
Ale jak w DN bede bral tylko rano to czy efekty moga byc gorsze niz gdybym bral 2 razy dziennie?? Bo jezeli efekty beda takie same to lepiej brac tylko rano,bo wtedy na dluzej wystarczy

tomek.
07-09-06, 18:01
5 tygodni to max dla mono
to 35 dni
10 gram kazdego dnia to 350 gram na cykl które kupisz juz za 30 zł
nie tak drogo jak na tą "dyscypline"

Jose
07-09-06, 18:52
Dlaczego nikt nie napisał, że kreatynę należy brać z fazą nasyceniabo to totalna glupota i nie ma to sensu pewnie dlatego nikt o tym nie pisal...
5 tygodni to max dla mono
to 35 dnino nie wiem czy taki max ja tam jechalem po 50 dni i bylo si a najlepsze efekty mialem pomiedzy 20-40 dniem tak mniej wiecej...

u.waw.pl
07-09-06, 19:04
Głupotą jest polecanie każdemu biorącemu kreatynę dziennej porcji 10g... Przecież jest człowiek ważący 120kg i człowiek ważący 60kg, obu polecali byście 10g ? Bardziej rozsądne jest branie 1g monohydratu na 10kg masy ciała, np. dla człowieka ważącego 80kg dzienna porcja wynosi 8g.

tomek.
07-09-06, 22:09
120 kg kloca kreatynka nie ruszy
wązysz kazda porcje że wiesz że jest równo 3 czy 5 gram?

pozatym i tak twój organizm wszystkiego nie przyswoi

Jose
07-09-06, 22:53
wązysz kazda porcje że wiesz że jest równo 3 czy 5 gram?

poza tym i tak twój organizm wszystkiego nie przyswoiwlasnie dlatego sie zaleca branie 10g dziennie bo to jest optymalne rozwiazanie...

u.waw.pl
08-09-06, 08:48
120 kg kloca kreatynka nie ruszy

Z tym się nie zgadzam.

tomek.
08-09-06, 14:40
ok

Jose
10-09-06, 11:17
%-)
to by bylo na tyle w temacie...