PDA

Zobacz pełną wersję : Trening vs kreatyna



Ikar
25-06-08, 19:09
To jest taka moja nowinka;) Ogladałem ostatnio program w TV, w ktorym to robiono doświadczenie a mianowicie byly 2 druzyny, po 10 osob w roznym wiekuz inntego klimatu itp. Na poczatku zrobiono im test sprawnosciowy mianowicie sprawdzono czas w jakim przebiegna dany odcinek. Pierwsza druzyna przez 2 tygodnie odbywala specjalne treningi pod okiem doswiadczonych trenerow druga zas prowadzila normalny trym zycia taki jak zawsze np piwko w pubie itp po 2 tygodniach sprawdzono ktora druzyna osiagnela leprze rezultaty. Oczywiście logicznie myslac postawilem na trenujacych, no bo przeciez to oczywiste. A jednak, załapałem kota ZONKA bo okazalo sie ze u trenujacych srednia poprawa druzyny wynosiła 10% a u pijacych kreatyne az 19 %.

P.S. umieściłem to tutaj, bo mam nadzieje ze nie zagladaja tu sezonowicze i dopiero zaczynajacy ćwiczyć, bo odrazu po krete beda biegac :P

Mieczu93
25-06-08, 20:58
troche to niezrozumiale napisałeś, ale jakoś da sie połapać :)

Symu
25-06-08, 21:14
Pytanie :D Kto z nich bral krete?? Wszyscy czy tylko pijacy?? Czy kreta tylko w temacie zeby przyciagnac ludzi ;P

Jaco90
25-06-08, 22:56
strasznie dziwnie sformuawane :/ ;]

mati6262
25-06-08, 23:25
Jemu chodziło o to ze sportowcy na sucho trenowali i mieli gorsze osiągi niż ci co nie trenowali a pili kreta;d też gdzieś to widziałem tylko na żołnierzach w usa testowali

Wiki
26-06-08, 03:14
Moim zdaniem, to nastepny pic na wode:P Po to zeby wklepac ludziom ze wystaczy wziac jakis magiczny srodek i wszystko bedzie pieknie, schudniesz 50kg i jeszcze bedzieszz miał miesnie takie ze wszystkim beda opadały kopary na plazy:D

Symu
27-06-08, 15:52
Nie, akurat przy krecie to bardzo prawdopodobne. Kreta juz jest chyba obecna w wiekszosci sportow. Tylko przydałyby się wicej szczegółow bo tak to raczje nic nie wnosi.

toxic
29-06-08, 12:24
Ja sam widze ze jak biore krete nitro 2 to jak gramy z kumplami w pilke malo co sie mecze biegam ciagle :D a jak nie bralem to ziapalem :P

mocnyblog
23-07-08, 15:13
ja osobiście nie zrozumiałem nic z postu autora

tom
23-07-08, 23:27
Ikar przydało by się troszkę rozjaśnić...

czuwajista
23-07-08, 23:42
Też oglądałem.

Drużynę podzielono na 2 grupy 10 osobowe. W każdej z tych grup przeprowadzono testy wytrzymałościowe..
I grupa- Ostro ćwiczyła przez pewien okres czasu
II grupa- Prowadziła najnormalniejszy tryb życia wprowadzając w suplementację kreatynę..

Po pewnym czasie przeprowadzono kolejne testy i co się okazało?
II grupa wypadła sporo lepiej ;)

Tukan
06-08-08, 15:47
No i tak gówno z tego :)
pijący przyrost 19% trenujący 10 %
A gdyby trenujący dodali kreatynę lub gdyby pijący nie pili (wódki itd.) mieli by dietę to wszyscy mieli by przyrost 29% bo tak można wywnioskować.
I to są niestety bzdury, gdyż dieta to swoje a suplementacja to swoje...
Ciekawy jestem czemu właśnie nie było takiej 3 grupy, która brała by kreatynę i trenowała...
Program prawdopodobnie zrobiony pod reklamę i promocję kreatyny.
Kreatyna pomaga, ale nie wierzmy w cuda :P

269741
14-09-08, 20:34
przecież tu chyba chodzi o Regeneracje mięśni ?!