PDA

Zobacz pełną wersję : Problem przy połykaniu kapsułek



yaro09
24-06-08, 20:40
witam! mam problem przy połykaniu kapsułek (są po prostu dla mnie za duze). czy mozna je rozpuszczac np w wodzie i pić? slyszalem ze nie powinno sie tego robic bo dzieki oslonce z zelatyny kapsulka wchłania sie dopiero w jelicie, a nie w żołądku, ale nie wiem ile w tym prawdy. i nie piszcie mi zebym kupowal odzywki w proszku, bo niektore są produkowane tylko w kapułkach. czekam na odp, z gory dzieki, pozdrawiam.

Symu
24-06-08, 21:03
Co masz dokladnie?? Wiekszosc mozna wysypac ale nie wszystkie z tego co mi wiadomo. Ja tez niektorych mega capsow juz nie moge polykac poprostu staja mi w gardl szcegolnie tych trecowskich.

kox
25-06-08, 01:20
ja tam nie mam problemow z połykaniem na raz nawet udaje mi sie połknac 15 kapsułek chodzi mi o te z OLIMPU kapsy.

czuwajista
25-06-08, 13:31
To rozpierdol żelatynę wsyp sobie proszek do twarzy o popij wodą Innej rady nie ma.. Też miałem problemy z połykaniem MC

*TERRORBLADE*
25-06-08, 13:54
Moje ziomkowie jak mieli problemy z przelykaniem to rozpszczali sobie creatynke z sokiem ... a w wypadku (że tak powiem) tabletek (wszyscy wiedza o co chodzi ;) )
poprostu przecinali tabsa w pół xD
Sam osobiscie miewałem kreatynke w proszku ;)

Symu
25-06-08, 16:24
tabsa mozna pogryźć ale capsy chyba z wyjatkiem HMB mozna wysypac. Co do HMB nie jestem pewny.

ciacik
25-06-08, 16:31
Akurat ja mam szczescie i nie mam najmniejszego z tym broblemu. Ale znam pewien sposob ktory moze ci ulatwic polykanie kaps. Mozesz zrobic tak ze najpierw nalej sobie wody do ryja i potem popatrz w sufi i wloz kaps i polknij caly czas patrzac na sufit;) Pomaga;) pozdro

*TERRORBLADE*
25-06-08, 17:15
Wsumie HMB występuje równiez w płynie Symu ;) ,ale ,w proszku w zyciu nigdy ... wkoncu hmb to kwas heheh
Jeszcze nam przegryzie przełyk i beda jajca :P <joke>
A co do kreatynki to wsyp zawartość kapsa do szklanki ze sokiem i dobrze wymieszaj by sie całość rozpuściła ;)

Symu
25-06-08, 18:55
Podobno wlasnie to HMB w plynie to tez nie najlepszy pomysl bo podraznia zoladek ale sam nie wiem bo nie probowalem, a info też nie za pewne tak mi sie obilo o uszy.

*TERRORBLADE*
26-06-08, 15:27
Jeden kolo brał HMB z trec'a bodajze w płynie ... po jakims czasie zaczeły go bolec wszystkie zęby + podrażniony przełyk a z brzusiem było oki .... wiadomo na kazdego inaczej moze działać;)

yaro09
26-06-08, 15:54
a jesli chodzi np o OLIMP VITA-MIN ?? kumpel ostatnio sobie kupil. kapsułki są dosyc duze i tez ciezko sie polyka. je tez mozna rozpuscic w wodzie lub soku? tylko ze po otwarciu kapsulki proszek strasznie śmierdzi i obrzydliwe smakuje...
a jesli chodzi o te rozpuszczanie to w jakiej ilosci soku lub wody rozpuszczacie kapsułki? w całej szklance czy nalewacie tylko do połowy czy tylko tyle zeby zakryc dno szklanki?

czuwajista
26-06-08, 17:30
wsyp sobie do buzi i przepij.. Po co bawić sie w mieszanie?

rrrt22
26-06-08, 19:56
no , mozna tzw 'duszkiem' wypic i niema problemu a to ile nalejesz wody czy soku niema znaczenia , najlepiej woda popijac witamy jak polykasz i duza iloscia

*TERRORBLADE*
27-06-08, 19:01
Z sokiem lepiej ... rozpusci sie i nie bedzie zadnych problemow.