PDA

Zobacz pełną wersję : kreatyna - w jakich porach brać?



hans87
22-06-08, 23:36
Witam! mam do was pytanie, bo juz sam nie wiem jak to jest.
biore obecnie kreatyne Treca 2 razy dziennie w dni nietreningowe 15 min przed sniadaniem, a druga porcja 15 min przed kolacją.
W dni treningowe biore tak jak jest napisane na puszce czyli 30 min przed treningiem pierwsza dawka, a druga bezposrednio po treningu... i teraz pytanie bo większośc osób mówi aby w dni treningowe brać pierwszą porcje na rano po przebudzeniu a drugą bezposrednio po treningu. Jak radzicie?

bld
22-06-08, 23:57
miedzy dawkami powinno byc ok 8h przerwy, wiec ja bym na Twoim miejsu bral zawsze rano + w dni treningowe bezposrednio po treningu a w dni nie treningowe 8 h pozniej oczywiscie naczczo

hans87
23-06-08, 00:12
no to po jakiego piszą na puszce ze w dni treningowe bierze sie 30 min przed i pozniej bezposrednio po treningu :| dziwne

Symu
23-06-08, 00:15
Tak szczerze to czuje ze nie ma roznicy :D choc sam zawsze biore z tym odstepem kilki godzin.

LUKI
23-06-08, 00:28
Najlepsza pora by dostarczyc kreatyne to jest pora bezposrednio po treningu. Przed treningiem nie ma sensu lykac, chyba ze masz staka.
Wiec: 5g przed sniadaniem i 5g po treningu
w nietreningowe 5g przed sniadaniem i teraz co do pozniejszej porcji to ona nie jest potrzebna ale jesli masz taka potrzebe to gdzies w pozniejszych porach.

hans87
23-06-08, 22:17
Hej! Pisze w starym temacie. Biore odzywkę białkową Olimp Whey Protein 100% natural i teraz pytanie czy ta odzywka nie ma za duzo węgli w sobie... bo zauwazyłem ze na cyklu trec creatine + odzywka białkowa idzie mi w brzuszek :/

Punisher
24-06-08, 10:11
Biore odzywkę białkową

czy ta odzywka nie ma za duzo węgli w sobie
Ile ma? Przeczytałeś chociaż na opakowaniu...?

hans87
24-06-08, 14:23
# Informacja żywieniowa - 100 g koncentratu zawiera co najmniej : Wartość energetyczna - 1451,7 kJ (347 kcal)
# Białko - 77 g
# Tłuszcz - 2,5 g
# Węglowodany - 4,2 g

P.S. Napisz mi jeszcze czy dobrze rozumiem że białko powinno spozywać sie rano na czczo? tzn. te 3 porcje dzienne powinny byc spozywane przed posiłkami? pozdrawiam

Jaco90
24-06-08, 14:41
białko na czczo??? chyba żartujesz ;]
kreatyna na czczo i po treningu
a białko np. 40min po kreatynie (tej porcji po treningu ) lub o innej porze

damiano
24-06-08, 14:48
bialko podczas spozywania posilkow a kretyna jak pisali wczesniej z ranna na czczo i bezposrednio po treningu.w dni nietreningowe biez 30 minut przed spaniem i bedzie dobrze aha dawka 5g nie wiecej.i duzo wody

Punisher
24-06-08, 17:04
Białkiem uzupełniasz braki w diecie w białko, a nie że podczas posiłków.
Nadmiar się nie przyswoi.


Węglowodany - 4,2 g
Zabójcza ilość węglowodanów !
Weź przeczytaj skład z ryżem i porównaj.
Zajrzyj do działu dieta.
Czytaj czytaj czytaj.