PDA

Zobacz pe³n± wersjê : p³ywanie



fiodor
20-06-08, 15:41
witam
mam problem, plywam juz 4 miesiace ,3 razy w tygodniu , ostatnio doszed³em do 25m x 48 razy w 45 minut i ca³y czas nie chudne ,no moze 6 kilo.
moja waga to 122kg przy 186cm wzrostu. zaczyna mnie to irytowac moze ktos mi poradzi co robie zle albo czy nie czas zaczac cos brac.

Symu
20-06-08, 16:49
dieta??

fiodor
20-06-08, 17:54
mieszkam sam to raczej nie gotuje dla siebie, wiekszosc posilków to gotowane warzywa, mleko i produkty mleczne typu p³atki, owsianka,z owocow banany, jablka,kiwi
nie jem ziemniakow,chleba
nastepne pytanie to czy mam zwiekszac dystans znaczy plywac dluzej czy pracowac nad czasem znaczy szybciej?

MhL
20-06-08, 18:22
Jak czesto jesz? Siedzaca praca?

Czasami efekty przychodzo po kilku miesiacach, duzo zalezy od organizmu.
Moze suple jakies, myslales nad tym?

Symu
20-06-08, 18:33
Ja my¶lê ¿e ty potrzebujesz dobrej diety jednak bo to co opisa³e¶ na tak± mi nie wygl±da. Nie wyobra¿am sobie z tych produktów zaspokojenia zapotrzebowania energetycznego 122kg osoby, a co za tym idzie twój organizm bêdzie zwalnia³ metabolizm by zaoszczêdziæ energie.

Opisz nam dokladnie rozklad posi³ków w ciagu dnia.

fiodor
20-06-08, 19:19
jak nie pracuje
8.00 szklanka wody
8.30 basen
10.00 micha platkow plus owoce
14.00 jajecznica lub gotowany kalafior lub inne warzywo
do 17.00 jakies owoce albo platki
18.00 jakies mieso i warzywa
do 22.00 zaleznie od humoru zupki chinskie, owoce z puszki, zupki z puszki
jak pracuje
rano redbull
ok 10.00 jajecznica z bulka i 0.5 soku
ok 13.00 0.5 soku czasem jablko
do 18.00 herbatniki do herabty
18.00 wielki posilek
21.00 owoce swieze lub z puszki
dokladnie opisac diety nie moge , ale posilki typu jajecznica czy platki czy zupy z puszki to najczesciej wystepujace posilki o kazdej porze dnia.
do aleq121: suple? jestem zielony w temacie ,moze jakis rozwiniecie lub podpowiedz
jak wystepuje spadek wagi u normalnych ludzi ile na miesiac czy na tydzien, czy sa jakies normy?

MhL
20-06-08, 20:03
1. Odstaw zupki chinskie, i wszysto inne swinstwo z puszek
(zupe naprawde jest latwo ugotowac)
2. Nie za duzo tych owocow, w koncu to wegle. Jak z puszek to w zalewie z syropem - odpada.
3. Po 18 nie jjesz wegli(owocow). Zamien na bialko(nie jogurt slodki). Im pozniejsza pora tym miej wegli.
4 Wrzywa OK.
5 18.00 wielki posilek, BLAD. Jak mozesz zrob przerwe w robocie, zjedz gotowana piers z kuraka, zapraszam do dzialu dieta (tam wiecej). Nie jjemy duzych posilkow. Bo nam sie odklada tluszcz.
6 Masz wyliczone kalorie??

Co do supli- popraw diete. Norm w zyskiwaniu i spadku wagi nie ma.

Symu
20-06-08, 20:14
Suple nie sa potrzebne. Za optymalny spadek wagi uwa¿a siê 0,5-1kg tygodniowo ale w ka¿dym razie nie wiêcej.

Dieta jak my¶la³em lipa. Odstaw te wszystkie syfy typu red bulle czy soki.

Na poczatek: pijesz tylko wode i zielon± herbatke.

Co do posi³ków: staraj siê je¶æ 5 równomiernych posi³ków i ¿eby byly one pelnowarto¶ciowe bia³ko+wegle +tluszcz.

Jesz bardzo malo bialka, zero zdrowych tluszczy (np. oliwa z oliwek ), a i omege 3 mog³bys zakupic. Staraj sie przed plywaniem tez zjesc ale troche wczesniej.

Wegle maja byc zlozone np. ryze brazowe, kasze, platki owsiane.

Ogolnie pamietaj ze pierwsze co ci zleci podczas gdy nie ebdziesz jadl to miesnie a nie tluszcz.

terrorsiejem
21-06-08, 16:15
basen jak to basen nie spocisz sie tak jak np. przy bieganiu :) sam p³ywam i nie jest to najlepsze cwiczenie aerobowe.

Symu
21-06-08, 17:27
wyciaga konkretnie kalorii.

fiodor
21-06-08, 21:12
dzieki za podpowiedzi
dieta rozpoczeta od zaraz
dam sobie nastepne trzy miechy i sprobuje podjechac na 60dlugosci w 60 minut
jeszcze raz dzieki