PDA

Zobacz pełną wersję : ogromny problem z klata



lord ares
19-06-08, 21:46
witam!
hmmm zacznijmyod tego ze moj staz treningowy wynosi 2 lata i pozwolil mi rozwinac sylwetke w miare tak jak bym chcial lecz jest jedno ale, mianowicie mam ogromny problem zporuszeniem klaty, wydaje mi sie ze podczas wyciskan nie umiem pracowac klata lecz caly ciezar wypycham rekoma i barkami i tezprzeto rece mam dosc duze i silne tak samo barki.
Stosowalem wiele treningow i cyklow na klate ktore glownie sie opieraly na wyciskaniu lecz zaden nie dal stalych efektow. Wiec pomyslalem sobie ze moze znacie jakies sposoby lub metody wyizolowania klaty podczas treningu. Mysle tutaj nad jakas faza wstepnego zmeczenie i robieniu jako pierwszego cwiczenia rozpietek. Lub moze nie umiem poprawnie wyciskac chociaz wydaje mi sie ze robie to dobrze. juz sam nie wiem co robic aby wreszcie zaczela rosnac, pomozcie:(

lukemaster
19-06-08, 22:09
kciuk pod gryf podczas wyciskania nie trzymasz małpim chwytem:)tylko pod gryf wtedy barki sie az tak nie włanczają

DiscoKing
19-06-08, 22:18
Mi pompki na poręczach bardzo dobrze wchodzą w klatę. I wyciskanie ale takim średnim uchwytem. Nie za wąskim ale też nie za szeroki. Wyciskanie skosem w górę. Tylko żę są różne rodzaje klatki. To musisz wziąć pod uwagę. Mój brat też ma z nią problemy ale z czasem sie powiększa.

lord ares
19-06-08, 22:24
lukemaster ja wlasnie przez cale zycie malpim wyciskam bo malpim moglem wiekszy ciezar wycisnac. myslisz ze to moze byc przyczyna?


widze ze sie znasz na rzeczy mozesz mi zaproponowac jakis planik, lub pomoc w jakis sposob? oczywiscie zachecam etz innych do wypowiedzenia bo moze mi uratujecie cialo i psyche ktora juz siada

Cielu7
19-06-08, 23:12
Naucz sie mostkowac i barki w tył to bardzo pomaga uniknięciu pracy barków. Może tez powinienes przeżucic sie na hantelki.

slim shady
19-06-08, 23:32
dozuc do treningu wyciskanie sztangi głową w dół

Masterxxx
25-06-08, 13:41
Mi na klate pomogly bardzo pompki z nogami na podwyzszeniu:) Najlepiej kilka serii do oporu i po 1-2 tygodniach juz widzialem efekty:)

Damian st-ce
25-06-08, 16:02
Wyciskanie sztangi na ławce poziomej:

W ćwiczeniu tym przez odpowiednie rozstawienie dłoni mamy możliwość oddziaływania na pracę różnych części mięśni piersiowych większych. Przy uchwycie szerokim większą część pracy wykonują części zewnętrzne. Każde zwężenie uchwytu przenosi pracę ku częściom środkowym i przymostkowym. Wyciskanie sztangi na ławce poziomej możemy wykonywać dwoma sposobami. Różnica między nimi polega na innym ułożeniu tułowia. W pierwszym tułów przylega do ławki (nie wyginamy go w mostek), w drugim zaś plecy wyginamy w duży łuk.